20

Megvan az újabb két pont

2021. április 23, péntek 21:16 | Utánpótlás

Újabb győzelmet aratott a NEKA éllovas férficsapata az NB I/B-s bajnokságban, ahol a Szigetszentmiklós ellen nyert hazai pályán 34-27-re. A mieink már a meccs elején többgólos előnyt szereztek, amit fokozatosan növelni tudtak, így a második félidőben kialakult komoly különbségnek köszönhetően nem forgott veszélyben a győzelem. Sótonyi László együttese hat fordulóval a pontvadászat vége előtt továbbra is vezeti a tabellát.

Férfi NBI/B Nyugati–csoport – 19. forduló

Nemzeti Kézilabda Akadémia – Szigetszentmiklósi KSK 34–27 (17–12)

Balatonboglár, NEKA Csarnok, zárt kapuk mögött

Vezette: Altmár Kristóf, Horváth Márton

Nemzeti Kézilabda Akadémia: Aleksza T., Takács Á. (kapusok) – Stranigg J. 6, Kovács G. 5 (2), Papp T. 5, Temesvári G. 5, Krakovszki B. 3, Szabó Á. 3, Bendicsek Á. 2, Dely M. 2, Foki D. 2, Kepess J. 1, Bodócs M., Dávid M., Krakovszki Zs., Tárnoki M. – vezetőedző: Sótonyi László

Szigetszentmiklósi KSK: Székely M., Vitáris N. (kapusok) – Horvácki M. 5, Pádár D. 3, Spacsek L. 3 (1), Tóth D. 3, Czabán M. 2, Éliás G. 2, Márton B. 2, Tihanyi M. 2, Varga L. 2, Bóka B. 1, Duzsi D. 1 (1), Milovits M. 1, Hódi L., Szabó Gy. – vezetőedző: Józsa Máté

Az eredmény alakulása:

4.p.: 1–2; 8.p.: 5–2; 13.p.: 8–5; 16.p.: 11–7; 19.p.: 13–9; 24.p.: 16–9; 39.p.: 21–16; 44.p.: 26–16; 49.p.: 29–17; 53.p.: 31–20; 57.p.: 31–24

Hétméteresek: 2/2, illetve 3/2

Kiállítások: 10 perc, illetve 14 perc

Sótonyi László: A győzelemhez gratulálok, bár látszott, hogy fejben egy kicsit fáradtabbak voltunk. A csapat együtt tud jó eredményt elérni, s csak abban az esetben, ha végig koncentrál a mérkőzésen. Egy rövid szünet után folytatjuk a munkát, s egy újabb igazi rangadóra készülünk, melyet idegenben kell megvívnunk.

Krakovszki Bence: A mai mérkőzést jól kezdtük, nem aludtunk bele szerencsére meg akkor se mikor mar sikerült egy nagyobb gól különbséget szereznünk és a második félidőben is tudtuk tartani az előnyünket és ezzel sikerült megnyernünk a mérkőzést. Továbbra is dolgozunk a győzelemért, gratulálok a csapatnak.

Kovács Gergő: Nehéz meccsre számítottunk, ahogy idegenben is. Végig uralva a meccset, győzni tudtunk. Örülünk a győzelemnek!

fotók: NEKA/Tompos Gábor