07

Nagyon fontos négy pont a Győr ellen

2024. március 30, szombat 17:39 | Utánpótlás

Fontos két pontot szerzett a NEKA U17-es és U19-es csapata is a Győri ETO KC egyletei ellen az I. osztályú kézilabda-bajnokság 21. fordulójában. Siti Beáta vezetőedző társulata vezeti a tabellát, Zsadányi Sándor mester együttese pedig a négyes döntőt érő második helyen áll a pontvadászatban.

Leány U17, I. osztály – Nyugati csoport, 21. forduló

NEKA–Győri ETO KC 24–18 (15–9)

Balatonboglár, NEKA Csarnok, 200 néző. V.: Garai Balázs Róbert, Varasdi Levente Zoltán.

NEKA: Krasznay, Paluska, Gyarmati (kapusok) – Tolnai 1, Mihály 2, Seres 5, Molnár R. 5, Jobbágy, Pónya 2, Bozsodi 2, Nényei, Kiss M. 1, Nagy-Hajdu 1, Nyárai, Jelena, 5 (4), Grápa. Vezetőedző: Siti Beáta.

Győri ETO KC: Korsós, Körmendi, Czifra (kapusok) – Flaskár 2, Falusi 2, Wilmann, Somogyi 6 (4), Tagai 1, Molnár Zs., Pásztor, Schmél 2 (1), Szalai-Nagy, Léránt 3, Dobák 3 (1), Kányai. Vezetőedző: Kerékgyártó Zsolt.

Hétméteresek: 6/4, illetve 6/6. Kiállítások: 8 perc, illetve 12 perc.

Az eredmény alakulása. 5.perc: 4–0, 9. perc: 7–2, 14. perc: 9–3, 19. perc: 10–5, 24. perc: 13–7, 29. perc: 15–8, 34. perc: 16–9, 41. perc: 19–11, 48. perc: 20–13, 57. perc: 23–16.

Siti Beáta: – Ezekért a meccsekért élünk és dolgozunk! Extrán kezdtük a mérkőzést, nagyon jó volt a védekezésünk, amit jó kapusteljesítmény is támogatott. Felállt fal ellen hatékony volt a beálló játékunk és a betöréseink is eredményesek voltak. Óriási gratuláció jár a csapatnak, igazi csapatmunka volt!

Bozsodi Eszter: –Koncentráltan kezdtük a mérkőzést mind támadásba és védekezésben, ezáltal már a meccs elején nagy előnyre tettünk szert, amit a meccs végéig tudtunk tartani. Nagyon fontos két pontot szereztünk, gratulálok a csapatnak. Hajrá NEKA!

Seres Liza: – Gratulálok a csapatnak, hogy már az elejétől kezdve ilyen összeszedetten és koncentrálva játszott, s ahhoz is, stabilan sikerült tartani az elején megszerzett előnyt. Reméljük, hogy ez jó csapatjáték kitart a bajnokság végéig. Bravó, hajrá NEKA!

Gyarmati Lili: – Az első félidőben szenzációs volt a védekezésünk, s az ellenfél hibáit kihasználva nagy előnyre tettünk szert. A második játékrészben kicsit megingott a védekezésünk, több helyzet kihagytunk és akadt néhány technikai hibánk is. A kapusteljesítmény rendben volt, büszke vagyok a csapatra és gratulálok a két ponthoz.

Leány U19, I. osztály – Nyugati csoport, 21. forduló

NEKA–Győri ETO KC 34–30 (18–18)

Balatonboglár, NEKA Csarnok, 200 néző. V.: Garai Balázs Róbert, varasdi Levente Zoltán.

NEKA: Zaj, Szilágyi (kapusok) – Mihály 1, Seres 3, Lavaj, Fazekas 5, Bozsodi, Kapu, Katona 2, Pálmai 9 (3), Körtvélyesi 3, Sipos 2, Jelena 1, Miklós F., Kriston 8. Vezetőedző: Zsadányi Sándor.

Győri ETO KC: Bödő, Dobányi (kapusok) – Rédecsi 1, Granát 6 (4), Kiss D. 2 (1), Bordás 1, Nyerges 1, Halász 2, Szár 5, Kovács B., Vári 1, Schmél 1, Varga D. 4, Jaczkó 3, Farkas E. 3. Vezetőedző: Kun Attila.

Hétméteresek: 5/3, illetve 6 /5. Kiállítások: 6 perc, illetve 8 perc. Piros lap: Vári (Győri ETO KC) a 35. percben a harmadik kétperces kiállítás után.

Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–3, 10. perc: 6–7, 15. perc: 7–9, 20. perc: 10–12, 25. perc: 13–16, 30. perc: 18–18, 35. perc: 21–19, 40. perc: 25–20, 45. perc: 28–23, 53. perc: 32–28.

Zsadányi Sándor: – Ez igazi csapatmunka volt! Az első félidőben sokszor megtörhettünk volna, mert rengeteg hibával játszottunk. A második játékrészre küzdenitudással és akarattal rendbe tettük játékunkat, és hatalmas győzelmet arattunk! Csapatunk lányificsapat, de ez férfimunka volt, gratulálok, lányok!

Kriston Kíra: – Tudtuk, hogy ez egy nagyon fontos és nehéz mérkőzés lesz. Összeszedetten álltunk bele, s fej- fej mellett haladt a két csapat az első félidőben. A második játékrészt jól kezdtük és sikerült egy kisebb előnyt kialakítanunk, amit növelni tudtunk. Csapatként, egymásért küzdöttünk. Szép győzelmet arattunk. Gratulálok a csapatnak, ez most nagy lépés a célunk felé. Hajrá NEKA!

Pálmai Liza: – Fantasztikus hangulatú mérkőzést játszottunk, ahol mind a két csapatnak óriási szüksége volt a győzelemre. Az első félidőben nem állt össze a védekezésünk, ezért már 5 gólos hátrányban is voltunk, amit óriási szívvel sikerült egalizálni az első harminc perc végére. A második játékrész a szív diadala volt, szinte minden sikerült, amivel próbálkoztunk, a védekezésünk kellően agresszív és feszes volt, támadásban pedig jó döntéseket hoztunk és sikerült olyan helyzeteket kialakítani, amikből sorra lőttük a gólokat és a mérkőzés vége már igazi örömkézilabdát hozott számunkra. Nagyon boldogok vagyunk, sok problémával küzdünk, de ha ilyen szívvel játszunk a hátralevő meccseken is, akkor elérhetjük a célunkat és ott lehetünk a négyes döntőben. A győzelmet edzőnknek Zsadányi Sándornak ajánlanám, aki óriási munkát rak bele napról-napra, hogy a sok nehézség ellenére így tudjunk teljesíteni. Szeretném megköszönni a két szurkolótábor bíztatását is, fergeteges hangulatot varázsoltak a csarnokba.