08

Magabiztos magyar siker Románia ellen

2022. október 28, péntek 18:40 | Utánpótlás

Magabiztos győzelemmel kezdte szereplését a korosztályváltás miatt átalakult női ifjúsági válogatott, amely a Románia elleni felkészülési mérkőzésen 34-19-re nyert Balatonbogláron. A Bohus Bea szövetségi edző által irányított együttes a találkozón végig vezetve, ötletes, lendületes támadójátékkal és jó védekezéssel fokozatosan lépett el ellenfelétől. A keretben nyolc NEKA játékos szerepelt. A két csapat szombaton 11.30-kor ismét megmérkőzik egymással.

Női ifjúsági válogatott felkészülési mérkőzés

Balatonboglár, NEKA Sportcsarnok

JátékvezetőkBenya-Hantos Dorina, Kovács Kamilla

Magyarország - Románia 34-19 (19-7)

Magyarország: Hargitai N., Hornyák A., Grebenár R. (kapusok), Bede F. 2, Szebeni D. 1, Vadkerti L. 2, Bali B. 2, Szeibert A. 1, Papp D. 5, Lánczky B. 1, Fazekas V. 4, Sipos A. 3, Balogh L. 1, Himer L. 3, Keceli-Mészáros R. 6, Rédecsi P. 6 - szövetségi edző: Bohus Beáta

Románia: Nita I., Paval I.(kapusok) Voicu M. 1, Sabru A., Damian T. 7, Stan A. 1, Ventila B. 1, Serban A., Ciubotaru M. 1, Trzsca S., Mosor A.2, Utan D. 1, Gavrila A. 1, Sucalescu S., Blejusca L. 1, Bodijar E. 3 - szövetségi edző: Danulet Marius

Hétméteresek:5/7 ill. 4/6

Kiállítások:4 perc, ill. 12 perc

Eredmény alakulása: 10. p: 9-3, 17. p: 11-7, 22 .p: 12-7, 28. p: 17-7, 39. p: 23-10, 43. p: 26-12, 50. p: 29-16, 57. p: 33-19, 59. p: 34-19

Magyar góllal indult a találkozó és a folytatásban is jó védekezéssel és gyors támadásokkal már a elején magukhoz ragadta a vezetést a magyar női ifjúsági válogatott. (10.perc: 8-3) Nehezen találta a ritmus a román csapat, több technikai hiba és rontott lövés volt ekkor jellemző a vendégeknél, akik hétméteresekkel igyekeztek csökkenteni a különbséget.

Hargitai Norma több védést is bemutatott, ekkor a három-négy gólos hazai előny állandósulni látszott. Viszonylag gyorsan, a mérkőzés első negyedében már mindkét edző kikérte első idejét, igyekeztek megnyugtatni saját csapatukat. Egymás után kétszer szerzett labdát Bohus Beáta együttese, ami gyorsan hétgólos hazai vezetést eredményezett. Ismét Időt kért a román kapitány, hiszen 4-0-s rohanást kellett megszakítania.
Tovább nőtt a különbség, a félidő végéhez közeledve már 17-7-re vezettek a magyar fiatalok, végül 19-7-es eredménnyel vonulhattak pihenőre a csapatok.

Nagy rohanással indult a második harminc perc, Románia két gyors góllal kezdett, majd két hazai lehetőség maradt ki. A NEKA növendéke, Keceli-Mészáros Renáta gólokkal, gólpasszokkal és kiharcolt hetesekkel is hozzájárult a magabiztos vezetéshez. Ötletes támadójátékkal tovább nőtt a különbség, a román válogatott csupán tíz gólon állt a 40.percben. Hornyák Anna és Bali Boróka is pályára lépett a találkozó utolsó húsz percére, utóbbi szép gólt szerzett hétméteresből, ezzel 27-13-ra alakítva az állást. Felváltva estek a gólok az mérkőzés utolsó perceiben, végül a magyar női ifjúsági válogatott 34-19-re győzött.

Külön érdekesség, hogy magyar oldalon minden mezőnyjátékos legalább egy gólt szerzett a mai napon! Folytatás holnap 11:30-kor, amikor ismét összecsapnak a felek a NEKA Sportcsarnokban.

fotók: NEKA/Tompos Gábor