26

Nagyszerű győzelem Csurgón

2021. április 24, szombat 22:20 | Utánpótlás

Igazi csapatmunkával, és nagy akaraterővel szerezte meg a két pontot a NEKA csapata, amely a női NB I/B-s bajnokságban a Csurgó otthonában nyert 28-26-ra. Dr. Woth Péter együttese végig koncentrálva játszott és tartotta a lépést a jóval idősebb és rutinosabb játékosokkal felálló ellenféllel. A lányok négygólos hátrányból is felálltak, és bár az 53. percben 24-23-ra még a hazaiak vezettek, a mieink óriásit küzdöttek és a végjátékban fordítani tudtak. A NEKA jelenleg a tabella harmadik helyén áll.

Női NB I/B:

Csurgó-NEKA 26-28 (12-10)

V: Hajdu, Halász

Csurgó: Pusztai, Tornóczky S., Takács I. 3, Vukcevic S. 3, Orsós 1, Béres, Schneider É. 12, Bodó 1, Orell 1, Tóth L. 1, Horváth I, Krenner 4, Tóth I., Balogh B. – vezetőedző: Skaliczki László

NEKA: Németh K., Zaj K. (kapusok),- Varga E. 4, Kovács, Csíkos L. 6, Juhász K., Kajdon B. 4/2, Nagy I.L., Faragó Luca 3, Szabó A. 4, Molnár D. 1,Horváth P. 1, Lakatos P., Nagy II. L., Woth 1, Vártok 4 – vezetőedző: dr. Woth Péter

7m: 4/4, ill. 3/2

kiállítások:12 perc+1 kizárás (3x2 perc miatt), ill.14 perc

Eredmény alakulása: 9.p: 3-3, 11.p: 6-4, 20.p: 7-8, 27.p: 11-8, 38.p: 16-12, 45.p: 20-18, 53.p: 24-23, 58.p: 24-27

MESTERMÉRLEG:

Dr. Woth Péter: Az előző hetekhez képest kűzdelmesebb mérkőzésen, viszonylag jó CSAPAT-teljesítménnyel felőrültük ellenfelünket.

Játékos szemmel:

Csíkos Luca: Nagyon lendületes játékkal kezdtük a mérkőzést. Ezt a gyors iramot végig tartottuk, jó helyzeteket tudtunk kialakítani viszont néha kapkodtunk, ezáltal sok volt a technikai hibáink, kihagyott ziccereink száma. A védekezésünk jól működött az egész meccsen, de amire felkészültünk edzésen, nem mindig sikerült megoldani. Végig fej-fej mellett haladtunk, aztán egyre magabiztosabban játszottunk, így a meccs végére sikerült egy-két góllal ellépnünk az ellenféltől. Végül hatalmas küzdéssel tudtunk nyerni egy sokkal idősebb csapat ellen. Szép volt csajok! Hajrá NEKA!

Varga Emília: Tudtuk, hogy a mai meccs kemény lesz, hisz a két csapat jól ismeri egymást. A mérkőzés nagy iramban kezdődött, egészen az 53. percig futottunk az eredmény után. A végjátékban azonban koncentráltak és pontosak tudtunk maradni, így sikerült fordítani! Nagyot küzdöttünk! Hajrá NEKA!

fotó: Farkas Anita