26

Nagyszerű továbbjutás a Magyar Kupában

2021. október 12, kedd 22:22 | Utánpótlás

A NEKA csapata a női kézilabda Magyar Kupában Szigetszentmiklóson lépett pályára és 33-24-es győzelmet aratott, ezzel továbbjutott a 3. fordulóba. A szünetben még döntetlen volt az állás, a második félidőben viszont egyre nagyobb előnyt szereztek a mieink, végül a tízgólos Szabó Anna vezérletével magabiztos sikert arattak.

A 3. forduló sorsolását október 19-én tartják, ott már az NB I-es csapatok is bekapcsolódnak.

Női Magyar Kupa, 2. forduló:

Szigetszentmiklós NKSE – NEKA 24-33 (14-14)

vezette: Bab, Bodó

Szigetszentmiklós:Merő, Zsigmund (kapusok), Fehér, Óvári Gyebrovszki, Pasqualetti, Lízer, Lízer D. 2, Piazza 2, Marlyin 2, Házi 5, Szabó V., Horváth D. 6, Rausch 5, Szalai, Husti 2 – edző: Illés Márton

NEKA: Zaj K., Németh K. (kapusok), Uhrin L., Horváth P. 3, Varga E. 2, Csíkos L. 2, Juhász K. 2, Kellermann D. 7, Nagy L. 1, Szabó A. 10, Molnár D. 2, Nagy l. 1, Kovalcsik B. 1, Szabó L., Vártok T. 2, - edző: Siti Beáta

kiállítások: 4 perc, illetve 6 perc

hétméteresek: 3/1, illetve 2/1

Eredmény alakulása: 6.p:3-4, 12.p: 6-8, 20.p: 10-8, 26.p: 12-10, 37.p: 17-18, 44.p: 19-22, 54.p: 22-28

MESTERMÉRLEG:

Siti Beáta: Biológiai óránknak szokatlan időpontban játszottunk, nem ez volt életünk mérkőzése ennek ellenére magabiztosan jutottunk tovább! Gratulálok!

JÁTÉKOS SZEMMEL:

Szabó Anna: Nehézkesen kezdtük a mérkőzést, amiben a késői időpont is közre játszott. Az első félidőben sok technikai hibát vétettünk, így fej-fej mellett haladtunk az ellenféllel. A második játékrészre rendeztük a védekezést és a lerohanás-góloknak köszönhetően tudtunk ekkora különbséggel nyerni! Gratulálok a csapatnak!

Nagy II. Laura: A meccset nehezen kezdtük, mind védekezésben, mind támadásban. Nagyon sok kihagyott helyzetünk volt figyelmetlenségből, ez az eredményen is látszódott az első félidőben. Második félidőben kezdett összeállni a védekezésünk és abból gyors gólokat tudtunk szerezni. Gratulálok a lányoknak! Megyünk tovább készülünk a következő meccsre!

fotó: (archív) NEKA/Tompos Gábor