
2025. május 09, péntek 17:00 | Utánpótlás

Helyzetkép
Egy hete a Tempo KSE elleni győzelemmel bebiztosítottuk a biztos feljutást, ennek ellenére cél és motiváció maradt a hátralévő három fordulóra is. Az éllovas és egyben szintén feljutó Kozármisleny ugyanis csütörtök este botlott a DVSC Schaeffler U21 vendégeként, ami azt jelenti, hogy az Orosháza legyőzésével pontszámban beérhetjük riválisunkat és az egymás elleni összevetés tükrében – összesítésben oda-vissza egy góllal jobbak vagyunk – a tabella érére állhatunk, ezzel lépve egy nagyot a feljutás mellett „bónuszként” a bajnoki cím felé.
Női NB I./B – 28. forduló
Zengő Alföld Orosházi KA – NEKA 18:00 (Szombat)
Helyszín:Orosháza, Városi Sportcsarnok.
Vezeti: Dulai Ádám és Pisák Bence.
A házi góllövőlistát Panyi Anna vezeti 94 találattal, Szabó Aida (86), Katona Lujza (77), Berei Krisztina (62) és Kriston Kíra (62) előtt.
Interjúzóna
Bakó Botond:– A feljutás bebiztosítása után az a legfontosabb feladat, hogy mentálisan egyben tartsuk a csapatot és eredményesek legyünk a hátralevő mérkőzéseken. Fenn kell tartani a motivációt, találni kell új célokat, a feljutás ellenére nem lazíthatunk. Szeretném azt látni, hogy tovább fejlődik a csapat, miközben végig stabil teljesítményt nyújtunk. Természetesen győzni megyünk Orosházára, nem is lehet más a cél.
Ellenfélmustra
Papp László együttese három fordulóval a vége előtt a bennmaradásért harcol, mérlege 8 győzelem, 2 döntetlen és 17 vereség, ami jelenleg a tizenötödik pozícióra elegendő. Az Orosháza a legutóbbi három fordulóban veretlen maradt, szombati vendéglátónk fontos rangadót nyert a pontszámban azonosan álló Ferencvárosi TC U20 (32:21) ellen, valamint legyőzte a DVSC Schaeffler U20-at (34:28), legutóbb pedig Szigetszentmiklósról (28:28) hozott el értékes pontot.
A csapat házi góllövőlistáját az a Vass Luca vezeti, aki 185 találattal az összesített bajnoki góllövőlistán is második. Őt követi a házi rangsorban Barát Berta (104 gól), Kenyeres Barbara (86), Zavaczki Boglárka (78), illetve Ács Orsolya (66).
Múltidézés
A két csapat ősszel, némi meglepetésre 15:15-ös félidő után 30:30-as döntetlent játszott a NEKA Csarnokban. Ami az eddigi örökmérleget illeti, 3 mérkőzésen 2 győzelem és 1 döntetlen a szempontunkból nézve.
