19

NB II: győztes női rangadó, idegenben kaptak ki a fiúk

2023. február 26, vasárnap 19:13 | Utánpótlás

A női NB II-es bajnokságban élen álló NEKA U22-es csapata hazai pályán a mérkőzés első harmadában hátrányban volt, de a folytatásban fordított és végül 30-25-ös győzelmet aratott a tabella 3. helyét elfoglaló Mohács ellen. Dr. Woth Péter együttese ezzel a fontos sikerrel megerősítette vezető helyét. A NEKA női szakágának ez volt az 1100. tétmeccse. A férfi NB II-ben a mieink Mecseknádasdra utaztak, ahol 34-31-re a hazaiak nyertek a betegségek miatt tartalékosan felálló NEKA ellen.

Női NB II Dél-Nyugat – 12. forduló:

NEKA U22 – Mohács 30-25 (14-14)

NEKA: Hornyák A., Horváth Sz. (kapusok) – Zakor Á., Faragó L. 2, Berei K. 1, Dézsi N. 3, Hengl S. 1, Csamangó L. 4, Petruska D. 6, Lavaj F., Giricz L., Bali B. 2, Keceli-Mészáros R. 8, Csamangó N. 3, Jelena F. – vezetőedző: dr. Woth Péter

Hétméteresek: 2/2, illetve 3/2

Kiállítások: 4 perc, illetve 10 perc

Az eredmény alakulása: 10. perc: 3-7, 15. perc: 6-11, 23. perc: 11-11, 30. perc: 14-13, 35. perc: 19-16, 42. perc: 20-20, 52. perc: 26-23, 57. perc: 29-24

Dr. Woth Péter: Kellett egy kis idő, mire alkalmazkodtunk a felnőttesebb kézilabdához. Utána azonban a kimaradt ziccerek ellenére is dominálni tudtunk és értékes pontokat szereztünk.

Dézsi Nikol: Nem számítottunk könnyű meccsre, tudtuk, hogy végig küzdenünk kell. Ehhez képest kicsit dekoncentráltan kezdtünk védekezésben és támadásban is. Szerencsére hamar összeszedtük magunkat, és félidő végére fel tudtunk zárkózni. A második félidőben tudtuk már, hogy mit kell csinálnunk ahhoz, hogy megnyerjük a meccset.  Mindenki kivette a részét a győzelemből. Gratulálok a csapatnak!❤️

Hornyák Anna: A mérkőzést nem kezdtük túl jól, nem állt össze a védekezésünk és a támadásunk sem, nem voltunk ott fejben a pályán. Az első félidő végére behoztuk a hátrányunkat, és 30 perc kemény védekezéssel és támadással nyerni tudtunk a rutinosabb ellenfelünk ellen. Gratulálok a csapatnak! Megyünk tovább! Hajrá NEKA! ❤️

fotók: NEKA/Tompos Gábor

Férfi NB II Dél–Nyugat – 13. forduló

Expressz Zálog Mecseknádasd – Nemzeti Kézilabda Akadémia U23 34–31 (17–16)

Mecseknádasd, Városi Sportcsarnok, 50 néző

Vezette: Bán–Farkas László, Székely Zoltán

Expressz Zálog Mecseknádasd: Fata T., Vanyek Sz. (kapusok) – Bérces P. 10 (2), Győri P. 8, Zuder Z. 6, Hidasi P. 2, Liptai J. 2, Lőrincz D. 2, Nyers T. 2, Frey P. 1, Kollár L. 1, Barát B., Kerülő L., Máté L., Mészáros D. – vezetőedző: Frey Tamás

Nemzeti Kézilabda Akadémia U23: Győri N., Radvánszki A. (kapusok) – Lendvai Sz. 11, Bodnár Bálint 5., Nyéki I. 5, Kiss M. 3, Deák Á. 2 (2), Bali B. 1, Bodnár Bence 1, Tóbiás A. 1, Varga B. 1, Viski Sz. 1, Szabó L. – vezetőedző: Kopornyik Zsolt

Az eredmény alakulása: 6.p.: 4–4; 12.p.: 6–7; 16.p.: 8–10; 22.p.: 11–12; 26.p.: 16–14; 31.p.: 17–17; 38.p.: 21–21; 44.p.: 25–23; 56.p.: 31–28; 58.p.: 33–29

Hétméteresek: 2/2, illetve 2/2

Kiállítások: 2 perc, illetve 3 perc