19

Négy pontot szereztünk a Komló ellen

2021. november 18, csütörtök 19:43 | Utánpótlás

Sikeres napot zártak férficsapataink a Komló elleni csütörtöki bajnoki mérkőzéseken. A tabellát vezető NEKA serdülő együttese végig vezetve, nagyszerű 36-26-os győzelmet ért el, így kilenc forduló után is tartják százszázalékos mérlegüket Lehőcz Zoltán tanítványai. A Kopornyik Zsolt által vezetett ifjúsági gárda 32-25-ös sikert aratott és jelenleg a második az azonos pontot gyűjtő riválisok mellett.

Férfi ifjúsági I. osztály-Nyugat – 9. forduló

Nemzeti Kézilabda Akadémia – Sport36–Komló 32–25 (16–14)

Balatonboglár, NEKA Csarnok, 50 néző

Vezette: Fábián Balázs, Vandróczki Gábor

Nemzeti Kézilabda Akadémia: Dávid M., Fekete Á. (kapusok) – Kathi S. 9, Kovács T. 4, Tisza L. 4, Angebrandt Á. 3, Kecskés L. 3 (2), Csengeri H. 2, Jajic D. 2, Bali B. 1, Bodócs M. 1, Kosztoványi A. 1, Kun D. 1, Szabó Á. 1, Buri A., Nyéki I. – vezetőedző: Kopornyik Zsolt

Sport36–Komló: Szilágyi B. (kapus) – Bazsa V. 9, Nagy Á. 6, Begovácz M. 5, Beck M. 3 (3), Apostolow A. 1, Kovács D. 1, Benkő K., Hiegl Zs., Horváth L., Hörnyéki Sz., Hegedüs B., Rik J. – vezetőedző: Péter Szabó Dávid

Az eredmény alakulása: 6.p.: 3–2; 10.p.: 6–3; 15.p.: 6–7; 21.p.: 10–9; 23.p.: 11–11; 25.p.: 14–11; 36.p.: 20–16; 39.p.: 23–15; 47.p.: 25–20; 51.p.: 28–20

Hétméteresek: 3/2, illetve 3/3

Kiállítások: –

Kopornyik Zsolt: Egy rendkívül jól összerakott csapattal találkoztunk. A második félidőben a védekezésünk precízebbé, keményebbé vált, ennek köszönhetően megtudtuk szűrni az ellenfél átlövőit. Hullámvölgyeink lerövidültek, koncentrációnk fokozódott, ezáltal folyamatosabban, tervszerűbben kézilabdáztunk. Nehéz sorozatot kezdtünk, mindenki részéről nagyfokú figyelemre lesz szükségünk az év végéig. Gratulálok a csapatnak!

Bodócs Marcell: Úgy érzem, uraltuk a meccset, többször voltak kisebb megingásaink mind védekezésben, mind támadásban, de túl tudtunk lépni ezeken a rossz periódusokon és sikerült magabiztosan nyernünk. Gratulálok a csapatnak!

Szabó Ádám: A mérkőzést a megfelelő hőfokon kezdtük, de az ellenfél csapata tartotta velünk a lépést. A második félidőben nem ragadtunk be, illetve csak kisebb hullámvölgyek voltak. A védekezésünk is feljavult, ennek köszönhetően magabiztosan tartottuk itthon a két pontot. Gratulálok a csapatnak a győzelemhez!

Tisza Levente: A csapat összegségében jó meccset játszott, elindultunk egy jobb úton, sokkal meggyőzőben játszottunk, mint az előző meccseken. Kisebb hullámvölgyek jellemezték ezt a meccset, mint az előzőeket, de emellett a védekezünk is feljavult. Ennek is köszönhető a győzelem. Gratulálok a csapatnak.

Angebrandt Ákos: A csapat koncentráltan kezdte a meccset, már az első félidőben tudtunk kicsi előny szerezni. Voltak a meccsben hullámvölgyek, de a csapat mindig ki tudott belőle mászni. Második félidőben jó védekezésnek köszönhetően tudtunk gyors gólokat lőni, ennek köszönhető a győzelem. Dolgoznunk kell tovább nehéz meccs áll előttünk.

Serdülő I. osztály-Nyugat – 9. forduló

Nemzeti Kézilabda Akadémia – Sport36–Komló 36–26 (17–11)

Balatonboglár, NEKA Csarnok, 35 néző

Nemzeti Kézilabda Akadémia: Csányi P., Győri N., Radvánszki A. (kapusok) – Janowszky S. 6 (2), Varga B. 6 (1), Brucker B. 4, Szabó L. 4, Deák Á. 3 (2), Kiss M. 3, Lendvai Sz. 3, Sikler K. 3, Bali B. 1, Horváth D. 1, Kanyó B. 1, Nyéki I. 1, Juráskó M. – vezetőedző: Lehőcz Zoltán

Sport36–Komló: Galambos P. (kapus) – Rik J. 13, Horváth L. 6 (3), Pataki B. 4, Hegedüs B. 1, Uti M. 1, Vicze Á. 1, Baksa Á., Baksa D., Deme D., Molnár Á., Stehr D. – vezetőedző: Nagy Zoltán

Hétméteresek: 5/5, illetve 7/3

Kiállítások: 8 perc, illetve 4 perc

Lehőcz Zoltán: Nagyjából azt kaptam a mérkőzéstől, amit vártam. Sejtettem, hogy nem ez lesz életünk meccse, mivel nyolc nap alatt a negyedik fellépésünk volt a mai, s kicsit fáradtnak is tűnik a brigád. Ennek ellenére voltak jó periódusaink, győzelmünk nem forgott veszélyben, és többféle védekezési alapfelállást is tudtunk gyakorolni. Szerencsére a következő bajnokiig van egy hetünk, így arra tisztességgel felkészülünk, s eddigi teljesítményünket igyekszünk még "irreálisabbá" varázsolni. Gratulálok a csapatnak!

Varga Bence: Úgy gondolom, a mérkőzés alatt végig a mi kezünkben volt az irányítás. Védekezésben voltak hibáink, illetve támadásban sem mindig sikerült értékesítenünk a kialakított helyzeteinket, de ennek ellenére jól játszottunk. A második félidőben a fegyelmezett játékunknak köszönhetően nagy előnyre tettünk szert, amit a meccs végéig tartani tudtunk. Gratulálok mindenkinek a győzelemhez!

Kiss Márk: Nem kezdtük jól a meccset, nem mindent úgy csináltunk a védekezésben, mint ahogy az edzőnk elvárta, de aztán összeszedtük magunkat és megnyertük a meccset!

forók: NEKA/Tompos Gábor