24

Négy pontot szereztünk idegenben

2022. április 14, csütörtök 17:56 | Utánpótlás

A NEKA II. női ifjúsági csapata Érden lépett pályára a bajnokság csütörtöki játéknapján és 11 gólos félidei vezetést követően 35-22-es győzelemmel zárt. A férfi megyei bajnokságban fölényes, 48-22-es sikert arattak a mieink Harkányban és továbbra is őrzik hibátlan mérlegüket a pontvadászatban.

Női ifjúsági I. osztály

Érd - NEKA II.   22-35 (7-18)

V: Mácsár, Pásztor

NEKA II.: Csendes, Horváth Sz. (kapusok),- Pap 1, Mentes 1,Zakor 1, Faragó 2, Berei 5, Dézsi 6/2, Hengl 1, Csamangó L. 3, Petruska 3, Giricz 2, Kurmai 2, Nagy N. 8/2

7m: 4/2,ill. 4/4    kiállítások: 4 perc, ill. 6 perc

Eredmény alakulása: 9.p: 1-4, 16.p: 3-9, 24.p: 5-15, 34.p: 10-22, 41.p: 13-25, 48.p: 15-29, 56.p:20-33

MESTERMÉRLEG:

Dr. Woth Péter:Az utóbbi hetek izzadtságszagú teljesítményei után jól jött egy ilyen felszabadultabb játék, így mindenki boldogabban térhet haza a tavaszi szünetre.

Játékos szemmel:

Csendes Bella: Úgy gondolom, ma elégedettek lehetünk a teljesítményünkkel. Hatvan percen keresztül fegyelmezetten játszottunk, ami az eredményen meg is látszott. Az irányítást végig a kezünkben tartottuk, így volt lehetőségünk a gyakorlásra is. A mai mérkőzésen jól védekeztünk és a szépen kialakított helyzeteinket kapkodás nélkül értékesíteni is tudtuk. Gratulálok a csapatnak a győzelemhez, mellesleg örülök, hogy ilyen felszabadultan tudtunk játszani! Így tovább! Hajrá NEKA!

Petruska Dóra: A mérkőzés elejétől kezdve stabil volt a védekezésünk, így hamar kialakult a biztos előny. A második félidőben kicsit elfáradtunk, de így is tudtuk tartani a gólkülönbséget. Gratulálok a csapatnak! Hajrá NEKA!

fotók: Farkas Anita

Somogy-Baranya Megyei Férfi Bajnokság – 15. forduló

Harkány SE – Nemzeti Kézilabda Akadémia 22–48 (7–28)

Harkány, Városi Sportcsarnok, 10 néző

Vezette: Drinóczi Balázs, Rozina László

Harkány SE: Horváth I., Miklós Zs. (kapusok) – Farkas M. 8, Pataki L. 5, Péter G. 3, Sipos M. 3, Szedlák B. 2, Bachmann T. 1, Király Zs., Szommer R., Tóth A. – játékos–edző: Péter Gergő

Nemzeti Kézilabda Akadémia: Dávid M., Fekete Á. (kapusok) – Angebrandt Á. 7, Csengeri H. 7, Bodnár Bálint 6, Kanyó B. 5, Sikler K. 4 (2), Kiss M. 3, Nyéki I. 3 (1), Tóbiás A. 3, Faluba F. 2, Kosztoványi A. 2, Tokodi D. 2, Varga B. 2, Kecskés L. 1 (1), Szabó L. 1 – vezetőedző: Kopornyik Zsolt

Az eredmény alakulása: 4.p.: 1–5; 8.p.: 1–10; 12.p.: 2–15; 16.p.: 5–17; 20.p.: 5–22; 22.p.: 7–23; 33.p.: 8–31; 36.p.: 9–34; 45.p.: 13–40; 53.p.: 20–43

Hétméteresek: 3/0, illetve 4/4

Kiállítások: –, illetve 2 perc