20

Négy ponttal kezdtük az évet

2023. január 11, szerda 17:47 | Utánpótlás

Az idei első utánpótlás bajnoki mérkőzéseken fölényes győzelmet aratott a NEKA U19-es és U17-es csapata a Mosonmagyaróvár, illetve a Dabas ellen. Mindkét együttesünk magabiztosan őrzi ezzel vezető helyét és hibátlan mérlegét.

Lány U19-es bajnokság

NEKA-Mosonmagyaróvár 34-27 (18-11)

V: Bán-Farkas, Székely

NEKA: Horváth Sz., Hornyák (kapusok),- Zakor 2, Faragó 6/3, Berei 6, Hengl 4, Csamangó L.1, Petruska 1, Kapu 3/1, Kazeem 5/4, Giricz 2, Bali 2, Keceli-Mészáros 2, Csamangó N., Sipos  - vezetőedző: dr. Woth Péter

7m: 9/8, ill. 3/3   kiállítások: nem volt, ill. 4 perc

Eredmény alakulása: 5.p: 3-4, 9.p: 4-6,12.p: 8-6, 21.p: 13-9, 24.p: 15-11, 35.p: 21-13 42.p: 26-17, 51.p: 29-21, 55.p: 33-22

MESTERMÉRLEG:

Dr. Woth Péter: Egy jól felkészített csapat ellen jó iramú, hasznos mérkőzést játszottunk.

Játékos szemmel:

Hengl Sarolta: Nehézkesen kezdtük a meccset, de a 10. perc után sikerült belerázódni a mérkőzésbe. Eleinte nem ment elég gyorsan a labda, így akadozott a támadás, de ezt sikerült kiküszöbölni és így el tudtunk lépni az ellenféltől. A második félidőben az előnyünket tartva tudtunk játszani.  Gratulálok a csapatnak❤️

Zakor Ágota: Szoros, fej-fej melletti játékkal kezdtük az első félidőt, majd fokozatosan hátunk mögött hagyva az ellenfelet, játszottuk le a mérkőzést.  Védekezésben és támadásban is voltak jó megoldásaink, ami révén sikerült egy nagyobb különbségre szert tenni. Gratulálok a csapatnak! Hajrá NEKA!

Lány U17-es bajnokság:

NEKA-Dabas 44-18 (22-9)

NEKA: Szilágyi,Gyarmati (kapusok),- Mihály 4, Seres 2, Molnár R.4/1, Kiss M.1, Kapu 8/3,Lavaj, Nagy B.4, Bali 5, Szebeni 3, Keceli-Mészáros, Molnár F.1, Sipos A.2, Jelena 6, Kriston 4/1 – vezetőedző: ifj. Kiss Szilárd

7m: 5/5, ill. 8/6

kiállítások: 4 perc, ill. 4 perc

Eredmény alakulása: 2. p: 0-2, 10. p. 7-3, 16. p: 13-4, 20. p:17-5, 24. p: 19-9, 33. p: 25-9, 41. p: 30-11 46. p: 32-13, 51. p: 36-15, 57. p: 41-16

ifj. Kiss Szilárd: Jó felfogásban sok ütközéssel játszottunk, ezt az irányt kell tartanunk!

JÁTÉKOS SZEMMEL:

Jelena Fanni: Az elején kicsit dekoncentráltan kezdtük a mérkőzést, főleg védekezésben, de szerencsére ezt hamar orvosolni tudtuk és így sikerült egy nagyarányú győzelmet aratni! Gratulálok a csapatnak, megyünk tovább! Hajrá NEKA!

Szebeni Dorina: A meccs első pár percében az ellenfél csapata bizonyult összeszedettebbnek, de a védekezési hibáiknak és a csapatmunkának köszönhetően sikerült a meccs hátralévő részében nagyobb előnyre szert tenni. Az év első meccse volt, jó úton vagyunk a kitűzött bajnoki cím felé. Gratulálok a lányoknak hajrá NEKA!

fotók: NEKA/Tompos Gábor