29

Négy ponttal tértek haza a fiúk Győrből

2022. október 04, kedd 21:10 | Utánpótlás

Győrbe utazott a NEKA két korosztályos fiúcsapata a korosztályos bajnokságok keddi játéknapján. Az U20-as együttesünk az első félidőben már négygólos hátrányban volt, de a mieink szünet utáni játéka feljavult és végül 33-29-es győzelmet arattak a boglári fiúk. U18-as gárdánk éllovashoz méltó teljesítménnyel végig vezetve, magabiztosan nyert 49-26-ra. Ezzel hat forduló után mindkét együttesünk százszázalékos teljesítménnyel vezeti a tabellát.

U20. I. osztály – 6. forduló

Agrofeed UNI ETO Győr – Nemzeti Kézilabda Akadémia 29–33 (15–14)

Győr, Magvassy Mihály Sportcsarnok, 30 néző

Vezette: Cseszregi Bence, Sipos JózsefAgrofeed UNI ETO Győr: Hoffman B., Kovács A. (kapusok) – Panák M. 12 (1), Németh M. 5 (1), Juhász L. 4, Molnár B. 2, Rákos T. 2, Balogh V. 1, Décsi G. 1, Pauer Á. 1, Szalay B. 1, Balogh M., Lukács B., Madár Zs., Muzslai D., Stier F. – vezetőedző: Rosta Miklós

Nemzeti Kézilabda Akadémia: Csányi P., Győri N. 1 (kapusok) – Bodnár B. 8, Angebrandt Á. 6,

Kun D. 4 (1), Viski Sz. 4, Kanyó B. 3, Faluba F. 2, Pintér D. 2, Bali B. 1, Benain A. 1, Nyéki I. 1 (1), Kiss M., Szabó L., Tokodi D., Varga B. – vezetőedző: Kopornyik Zsolt

Hétméteresek: 4/2, illetve 2/2

Kiállítások: 4 perc, illetve 6 perc

Az eredmény alakulása: 7.p.: 4–4; 9.p.: 5–5; 14.p.: 8–6; 19.p.: 12–8; 24.p.: 14–11; 31.p.: 15–15; 39.p.: 19–21; 46.p.: 22–28; 53.p.: 24–29; 59.p.: 28–31;

Pintér Dániel: Sajnos keveset tudtunk készülni a Győr ellen és ez meg is látszott a játékunkon, támadásban és védekezésben egyaránt. Nem koncentráltan álltunk bele a mérkőzésbe, ezt tükrözi a félidei eredmény. A második félidőben azonban már nagyobb tempóban játszottunk, átvettük a vezetést és ezt a mérkőzés végéig menedzselni tudtuk. Gratulálok mindkét csapatnak!

Viski Szabolcs: Ma Győrbe utaztunk a csapattal. Eléggé fásultan kezdtünk és nem tudtuk felvenni a meccs tempóját, az ellenfél sok lerohanás-gólt lőtt. A második félidőben feljavult a csapat minden téren és így sikerült előnyt kiharcolnunk. Nem játszott ma a legjobban a csapat, de a két pont az két pont. Tanulnunk kell a hibákból és a magunk javára kell fordítani. Gratulálok mind a kettő félnek.

Faluba Ferenc: Egy nehéz mérkőzésre számítottunk a Győr csapata ellen, hiszen kevesebbet tudtunk rájuk készülni, mint általában szoktunk. Ez meg is látszott a játékunkon, az első félidőben egyáltalán nem találtuk magunkat se védekezésbe, se támadásba, nagyon sok technikai hibánk volt. A második félidő első 15 percében sikerült magasabb fokozatra kapcsolnunk, és 4-5 góllal ellépni, amit szerencsére tudtunk tartani a meccs végéig. Gratulálok a csapatnak, és dolgozunk tovább!

Kanyó Botond: Ma Győrben nem sikerült pályára vinni a legjobb tudásunkat, ez leginkább a dekoncentrációban és az eladott labdák mennyiségében mutatkozott meg. A szünetben észbe kaptunk és egy jó periódussal sikerült megnyernünk a mérkőzést, gratulálok a csapatnak!

U18. I. osztály – 6. forduló

Agrofeed UNI ETO Győr – Nemzeti Kézilabda Akadémia 26–49 (12–26)

Győr, Magvassy Mihály Sportcsarnok, 40 néző

Vezette: Cseszregi Bence, Sipos József

Agrofeed UNI ETO Győr: Hegyi B., Horváth H., Takács Cs. (kapusok) – Erdélyi L. 11, Sáringer B. 3, Simon B. 3, Csanaki P. 2, Lukács A. 2 (1), Muzslai T. 2, Szelőczei B. 2, Szabó L. 1, Farkas B., Keszler G., Kozma L., Kuslits K., Molnár D. – vezetőedző: Papp Márk

Nemzeti Kézilabda Akadémia: Gulyás Sz., Vida R. (kapusok) – Csanálosi R. 10 (1), Zakor Z. 8, Brucker B 6, Rotter Zs. 5, Héjjas B. 4 (1), Lendvai Sz. 4, Sikler K. 4, Kiss M. 2, Szabadi M. 2, Beregi M. 1, Erdős Cs. 1 (1), Janowszky S. 1, Juráskó M. 1, Császár Á. – vezetőedző: Lehőcz Zoltán

Hétméteresek: 1/1, illetve 3/3

Kiállítások: 2 perc, illetve 2 perc

Az eredmény alakulása: 2.p.: 2–2; 6.p.: 2–7; 12.p.: 3–11; 22.p.: 7–20; 30.p.: 1–25; 38.p.: 17–34; 49.p.: 20–41; 58.p.: 24–48.

Lehőcz Zoltán: Sokat javult a hozzáállásunk a hétvégi megyei bajnoki mérkőzés óta. Ennek köszönhetően jóval koncentráltabban és élesebben kezdtük a találkozót, így hamar sikerült eldönteni a meccs végkimenetelét. Örülök, hogy mindenki kellő mennyiségű játékpercet tudott a pályán eltölteni és a csapat minden tagja hozzá tudott tenni a mai győzelemhez.

Brucker Balázs: Nagy hőfokon kezdtük a mérkőzést, nagy tempót tudtunk vinni az ellenfélre, így tudunk növelni az előnyünket.Gratulálok a csapatnak!

Zakor Zalán: A meccset magabiztosan lendületesen kezdtük, amit tudtunk tartani. A második félidőben is jól mentünk, és növeltük az előnyünket. A végén néha pontatlanok voltunk, de így is nagy különbséggel tudtunk nyerni. Gratulálok a csapatnak!!

Rotter Zsolt: A mérkőzésbe fegyelmezetten álltunk bele jó volt a védekezés és a támadás egyaránt. A koncentrációnk a meccs végére se csökkent, emellett a helyzeteinket is magabiztosan tudtuk kihasználni. Hajrá NEKA!

fotó: Farkas Anita