26

Négyes döntőbe jutottak az U18-as fiúk is!

2023. május 25, csütörtök 20:19 | Utánpótlás

Ennél izgalmasabban nem is alakulhatott volna az U18-as bajnokság utolsó fordulója. A NEKA sorsa az ellenfelek kezében volt, de miután veszprémi riválisunk kikapott, egy győzelemmel megnyílt a lehetőség a mieink előtt. Lehőcz Zoltán tanítványai nem bíztak semmit a véletlenre, negyed óra után fokozatosan elléptek a Budai Farkasoktól és végül igazi örömjátékkal, 50-25-re diadalmaskodtak, ezzel kiharcolták a részvételt a Gyálon rendezendő Final Fourban! az U20-as fiúk parádés játékkal nyerték meg a Budai Farkasok elleni rangadót és így százszázalékos teljesítménnyel végeztek az alapszakasz élén. Június 2-3-án Gyálon tehát két fiúcsapatunkért is szurkolhatunk a rájátszásban.

U18 I. osztály-Nyugat – 26. forduló

Nemzeti Kézilabda Akadémia – Budai Farkasok-Rév Group 50–25 (28–11)

Balatonboglár, NEKA Csarnok, 80 néző

Vezette: Marosi Zoltán, Pap Ervin Márk

Nemzeti Kézilabda Akadémia: Győri N., Széll R. 1, Vida R. 2 (kapusok) – Varga B. 10 (2), Lendvai Sz. 5, Sikler K. 5, Szabadi M. 5, Szabó L. 4, Zakor Z. 4, Erdős Cs. 3, Héjjas B. 3, Tóbiás A. 3, Brucker B. 2, Rotter Zs. 2, Császár Á. 1, Hajzer D. – vezetőedző: Lehőcz Zoltán

Budai Farkasok-Rév Group: Geröly D. 1, Pénzes B. (kapusok) – Keszler A. 5, Grama Zs. 4, Fürjes B. 3 (1), Deák I. 2, Horváth D. 2, Mózer F. 2 (1), Pártos M. 2, Boros G. 1, Hancsovszki Zs. 1, Havasi M. 1, Kozma L. 1, Hunyadvári L., Kardos B. – vezetőedző: Teimel Róbert

Az eredmény alakulása: 5.p.: 4–5; 12.p.: 7–8; 15.p.: 10–8; 20.p.: 15–10; 27.p.: 23–10; 38.p.: 34–18; 43.p.: 37–18; 46.p.: 40–20; 50.p.: 44–20; 54.p.: 48–21

Hétméteresek: 2/2, illetve 3/2

Kiállítások: 12 perc, illetve 10 perc

Piros lap: Hajzer Dávid (Nemzeti Kézilabda Akadémia – 49.p. – harmadik kétperces kiállítást követően)

Lehőcz Zoltán: Ez egy szép nap volt! A saját csapatom mellett gratulálok az U16-os, valamint az U20-as együttesünknek is!

Héjjas Bence: A meccshez úgy álltunk hozzá, hogy amit csak tudunk, kihozzuk magunkból. Ez sikerült. Az eleje még szoros volt, de idővel el tudtunk húzni és higgadtan, de nagy akarattal meg tudtuk nyerni a meccset. Gratulálok a csapatnak!

Sikler Kristóf: Extra motiváltak voltunk, hisz éppen a meccs előtt tudtuk meg, hogy van esélyünk a továbbjutásra és úgy mentünk ki, hogy ma senki nem állhat az utunkba, az eredmény magáért beszél.

Lendvai SzabolcsMotiváltan álltunk bele a mérkőzésbe. Az eleje szorosabb volt, de a védekezésnek és a gyors góloknak köszönhetően nagy előnnyel tudtunk nyerni a mai napon. Gratulálok a csapatnak!

fotók: NEKA/Tompos Gábor

U20 I. osztály-Nyugat – 26. forduló

Nemzeti Kézilabda Akadémia – Budai Farkasok-Rév Group 35–25 (16–14)

Balatonboglár, NEKA Csarnok, 50 néző

Nemzeti Kézilabda Akadémia: Győri N. 1, Radvánszki A. (kapusok) – Deák Á. 8 (3), Bali B. 5, Kanyó B. 5, Benain A. 4, Csanálosi R. 4, Bali B. 3, Viski Sz. 2, Angebrandt Á. 1, Dömötör Á. 1, Pintér D. 1, Bodnár Bálint, Faluba F., Lendvai Sz., Nyéki I. – vezetőedző: Kopornyik Zsolt

Budai Farkasok-Rév Group: De Ridder, Szabad D. (kapusok) – Puskás M. 7 (3), Kirchof T. 4, Juhász G. 3, Keszler A. 3, Liziczay B. 3, Egri Z. 2, Mallinger T. 2, Bencsik L. 1, Horváth D., Nagy–Jávori B., Pádár P., Pintér D., Willi O. – vezetőedző: Korsós Ádám

Az eredmény alakulása: 6.p.: 0–2; 8.p.: 4–4; 12.p.: 6–4; 18.p.: 8–8; 25.p.: 12–12; 29.p.: 15–12; 32.p.: 17–15; 38.p.: 22–17; 45.p.: 25–20; 53.p.: 31–24; 58.p.: 34–24

Hétméteresek: 4/3, illetve 3/3

Kiállítások: 6 perc, illetve 6 perc

Angebrandt Ákos: Mindenki szerette volna megnyerni az alapszakasz utolsó meccsét, így nagyon motivált is volt mindenki. Készültünk az ellenfélre és ennek meg is lett az eredménye. Irány a Final Four! Remélem, mindenki ugyanilyen motivált lesz, ott is mindenkiben meg lesz a tűz. Gratulálok a csapatnak, nagyon sokat tett bele mindenki, ezért az alapszakaszt hibátlanul zártuk első helyen.

Dömötör Ádám: Az első félidőben végig szoros volt az állás, a második játékrészt kétgólos előnnyel kezdtük. A 40. perctől el tudtunk lépni az ellenféltől, amit a védekezésünknek köszönhetünk és a nagyszerű kapusteljesítménynek. Gratulálok a csapatnak!

Tokodi Dominik:A mai mérkőzés remek felkészülési lehetőség volt számunkra a Final Fourra. Megfelelő hőfokon indultunk neki a mérkőzésnek, amit egész mérkőzésen fent tudtunk tartani. Remek védekezéssel es kapusteljesítménnyel tudtunk az ellenfél fölé kerekedni. Gratulálok a csapatnak!