28

NEKA-győzelemmel indult a rájátszás

2024. március 22, péntek 13:00 | Utánpótlás

Magabiztos győzelemmel kezdte az NB II-es kézilabda-bajnokság Dél-Nyugati csoportjának felsőházi rájátszását a NEKA női csapata. A mieink a SZISE - Bamba Marha otthonában léptek pályára, s már az első félidő végére kilencgólos előnyt építettek ki, s végül tizenhárom találattal nyertek.

SZISE - Bamba Marha U21–NEKA U21 24–37 (13–22)

Budapest, Emszt Kálmánné sportcsarnok, 25 néző. Vezette: Mácsár Hunor, Pásztor Áron.

SZISE - Bamba Marha U21: Szemző, Moldován, Csöndör (kapusok) – Balogh K. 2, Fekete R., Rajszky B. 1, Szalai 1, Herman, Fábián 1, Köck 1, Nyárasdi, Szentirmai 5, Csizmadia 3, Ádám 2, Varga 5, Czudor 3 (1). Vezetőedző: Lepsényi Sándor.

NEKA U21: Hornyák, Szilágyi (kapusok) – Tolnai 2 (1), Lavaj 3, Jobágy 2, Bozsodi 1, Nényei 2 (1), Kiss M. 3, Nyárai 3, Körtvélyesi 5, Molnár F. 2, Sipos 3, Jelena 6, Miklós F. 4 (1), Fürdök 1 (1). Vezetőedző: Zsadányi Sándor.

Hétméteresek: 2/1, illetve 6/4. Kiállítások: 2 perc, illetve 6 perc.

Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–3, 9. perc: 3–7, 14. perc: 4–11, 19. perc: 7–14, 24. perc: 8–19, 29. perc: 12–21, 34. perc: 15–25, 39. perc: 16–29, 44. perc: 19–31, 48. perc: 19–32.

Zsadányi Sándor: – A nem szokványos kezdési időpont ellenére koncentráltan és fegyelmezetten kézilabdáztunk. A heti mérkőzésekből az látszik, egyre jobban érik össze a csapat.

Nyárai Virág: – Az elejétől kezdve uraltuk a meccset. A jó védekezésünknek és a remek kapusteljesítménynek hála sok gyorsindításos gólt szereztünk. Gratulálok a csapatnak!

Körtvélyesi Dóra: – Lendületesen és fegyelmezetten kezdtük a mérkőzést, s ezt 60 percig tudtunk tartani. Örülök, hogy egy felszabadult koncentrált meccsel zárjuk ezt a hetet. Gratulálok a csapatnak és készülünk ezerrel a jövő hétre.

Fotó: Farkas Anita