26

NEKA-győzelmek a Pénzügyőr SE ellen

2022. november 16, szerda 18:22 | Utánpótlás

Ma a NEKA lánycsapatai a Pénzügyőr SE ellen bizonyíthattak és mindkét mérkőzésen gólgazdag hazai siker született, ezzel továbbra is hibátlanul szerepelnek a boglári fiatalok a korosztályos bajnokságokban.
A NEKA U17-es együttese a találkozó elejét leszámítva magabiztosan, nagy iramot diktálva 47-24 arányban győzött.
Külön öröm volt, hogy Kiss Maja, csapatunk jobbszélsője több mint egy év után lépett ismét pályára súlyos sérüléséből felépülve és rögtön két gólt is szerzett a fővárosiak ellen.

Dr. Woth Péter együttese, a NEKA U19 gyakorlatilag már az első félidőben eldöntötte a mérkőzést, tizenegygólos hazai előnnyel fordulhattak a felek. (25-14)
A második harminc perc is hasonlóan alakult, így a végére nagyarányú boglári siker született. (56-21). Hazai oldalon Csamangó Nóra tizenhárom gólt szerzett a találkozón.

2022. 11. 16. 15:00

LU17 I. osztály-Nyugat, 8.forduló

Balatonboglár, NEKA Sportcsarnok

NEKA – Pénzügyőr SE 47-24 (25-14)

Játékvezetők:Finta Dóra, Varga Fruzsina

NEKA: Szilágyi P., Gyarmati L., Mihály H. 4, Verbősy H., Fazekas V. 1, Kiss M.2, Lavaj F. 1, Katona L. 8, Nagy B. 4, Bali B. 1, Szebeni D. 8, Molnár F. 2, Sipos A. 4, Jelena F. 8, Kriston K. 4 - vezetőedző: ifj. Kiss Szilárd

Pénzügyőr SE: Sármezei K., Hajdu V., Moldován R. (kapusok), Szertaridisz F. 1, Andrási B. 1, Helm S. 9, Mészáros A. 1, Menczer G. 1, Bende V. 4, Korponai E. 1, Kerekes Zs., Kiss-Lajos A., Szalay E. 1, Sinkó P. 5, Pokornyik E.,- vezetőedző: Vadné Krammer Mária

Hétméteresek:4/3, ill. 5/4

Kiállítások:4 perc, ill. 1 perc

Eredmény alakulása:10. p: 5-5, 17. p: 12-8, 22 p: 17-11, 28. p: 23-13, 39. p: 32-14, 43. p: 34-15, 50. p: 38-20, 57.p: 44-23, 59.p: 46-24

MESTERMÉRLEG:

ifj. Kiss Szilárd:Az előző mérkőzésekhez képest a védekezésünk gyengébb volt. Gyakorlunk tovább! Örültünk Maja visszatérésének!”

JÁTÉKOS SZEMMEL:

Kiss Maja: „A mérkőzés elején kissé szétszórt volt a csapat, az ellenfél pedig jobban kezdett. A második félidőre fegyelmezettebbek voltunk és átvettük az irányítást. Jól esett, hogy újra pályára léphettem és hozzátehettem a győzelemhez. Gratulálok lányok, hajrá NEKA!

Szebeni Dorina:A meccs elejét döcögősen kezdtük, a védekezésünk szétszórt volt, amivel az ellenfél egy kisebb előnyre tett szert. Ezt sikerült a második félidőre kijavítani, és átvettük a mérkőzésnek az irányítását. Gratulálok a lányoknak így tovább! Hajrá NEKA!”

2022. 11. 16. 17:00

LU19 I. osztály-Nyugat, 8.forduló

NEKA – Pénzügyőr SE 56-21 (26-11)

NEKA: Hornyák A., Horváth Sz., Szilágyi P.(kapusok), Mórocz F. 3, Zakor Á. 2, Faragó L. 5, Berei K. 9, Hengl S. 1, Csamangó L.4, Kapu Zs. 3, Kazeem A. 6, Giricz L.3, Keceli-Mészáros R. 7, Csamangó N. 13, - vezetőedző: dr.Woth Péter

Pénzügyőr SE: Bárány P., Deák R. (kapusok), Csizmadia F. 2, Dóra N. 1, Nagy A. 1, Kozma R., Ács A. 1, Csevák T. 1, Ujváry R., Kiss-Lajos A., Csordás D. 4, Mészáros A. 2, Márta R. 2, Perák Cs. 6, Horváth N. 1, vezetőedző: Tóth Máté

Hétméteresek:6/5, ill. 5/4

Kiállítások:0 perc, ill. 12 perc

Eredmény alakulása:10. p: 8-4, 17. p: 13-6, 22. p: 11-6, 28. p: 17-8, 39. p: 35-15, 43. p: 39-17, 50. p: 47-19, 57. p: 54-20, 59. p: 55-21

dr. Woth Péter:„Igyekeztünk gyors támadásokat vezetni, ez apróbb pontatlanságokkal, de sikerült is.”

Csamangó Lili: „A meccset összeszedetten kezdtük és ez meglátszott a végeredményen is. A támadásainkat pontosan fejeztük be és több lerohanás gólt is tudtunk lőni. Gratulálok a csapatnak!”

Zakor Ágota:„Az ellenfelet nem lebecsülve álltunk bele a mérkőzésbe, ami jó iramú kézilabdát eredményezett. A második félidő gyors lerohanásaival nagy különbségre tudtunk szert tenni.Számunkra a fontos két pontot most is bezsebeltük. Gratulálok a csapatnak! Hajrá NEKA!