02

Nem bírtunk a Hőgyésszel

2024. február 25, vasárnap 19:17 | Utánpótlás

A NEKA fiatal csapata hazai pályán öt góllal kikapott a Hőgyésztől az NB II-es bajnokság E-csoportjában. A mieink mindent megtettek a fizikailag jóval erősebb, rutinos játékosokból álló vendégekkel szemben, akik ezúttal két ponttal távoztak.

NBII Férfi E–csoport – 13. forduló

Nemzeti Kézilabda Akadémia U21 – Hőgyészi SC 23–28 (10–12)

Balatonboglár, NEKA Csarnok, 85 néző

Vezette: Hornyik Zsolt, Zörgő Róbert

Nemzeti Kézilabda Akadémia U21: Csányi P., Gulyás Sz. (kapusok) – Csanálosi R. 6 (5), Sikler K. 6, Dömötör Á. 3, Lendvai Sz. 3, Varga B. 3, Deák Á. 2, Bredák D., Dömötör R., Juráskó M., Szabadi M., Szabó L., Tóbiás A., Zakor Z. – vezetőedző: Kopornyik Zsolt

Hőgyészi SC: Farkas G., Hudra M., Szente G. (kapusok) – Cseszkó M. 6, Szűcs P. 5, Vald B. 5, Szabó T. 3, Teimel M. 3, Szakcsi D. 2, Vojkovics I. 2, Gadányi T. 1, Vojkovics Gy. 1, Bujtás B., Pap Á., Pencs B. – vezetőedző: Héger Zsolt

Az eredmény alakulása:

5.p.: 3–0; 11.p.: 7–3; 16.p.: 9–5; 24.p.: 9–9; 28.p.: 10–11; 38.p.: 10–15; 45.p.: 14–20; 50.p.: 16–24; 57.p.: 20–26

Hétméteresek: 5/5, illetve 1/1

Kiállítások: 6 perc, illetve 8 perc

Piros lap: Szakcsi Dávid Tamás (Hőgyészi SC – 52’ – fejre ütésért)

Kopornyik Zsolt: Vérzik a szívünk a stábbal, azt hiszem nagy munkát és rengeteg energiát teszünk bele közösen a fiúkkal, igaz, a mai napon újra előjött, hogy krízishelyzetben nincs olyan karakteres személy a tengelyben, aki megállítja a negatív hullámot. A 18 ki nem kényszerített hiba es ebből történő labdaeladás önmagáért beszél! Gyakorlatilag vissza kell térjünk az alapokhoz, minden időt az 1:1-2:2 gyakorlására kell fordítsunk, a kombinatív játékkészség hangsúlyos megjelenése is sokat lendítene rajtunk támadásban.

Tóbiás Attila: Jól kezdtük a mérkőzést, az első 10 perc a terveink szerint alakult, de onnantól kezdve szétestünk teljesen. Gratulálok az ellenfélnek.

Deák Ádám: Egész jól kezdtük a meccset, vezettünk az első percekben több góllal is. Aztán beleragadtunk a meccsbe és jöttek sorban a hibák. A végjátékban próbáltunk visszajönni, de sajnos nem sikerült!

Lendvai Szabolcs: A meccset jól kezdtük. Az első félidő második felében megakadtunk támadásban és az ellenfél átvette a vezetést. Ettől a pillanattól kezdve csak futottunk az eredmény után.

Zakor Zalán: A meccset nagyon sok technikai hibával játszottuk. Sajnos felvettük az ellenfél ritmusát és nem a saját játékunkat játszottuk. Fájó pontokat veszítettünk hazai pályán, a hibáinkból tanulva megyünk tovább!!

fotó: NEKA/Tompos Gábor