27

Kevésen múlt a bravúr

2021. május 09, vasárnap 19:31 | Utánpótlás

Egy góllal alul maradt a NEKA csapata a Szekszárd otthonában a női NB I/B-s bajnokság szombati fordulójában. A meccs 25. percéig a mieink vezettek, de a hazaiak egyenlítettek és a félidőben is döntetlenre álltak a csapatok. A második félidőben a szekszárdiak kerültek fölénybe, a 57. percben 30-25-re vezettek, ám a boglári fiatalok minden erejüket beleadták és felzárkóztak. A szoros és izgalmas végjátékban egygólosra csökkentettük a hátrányt, de a pontszerzés végül nem sikerült. A NEKA csapata a harmadik helyen áll és három forduló van hátra a bajnokságból.

Női NB I/B:

Szekszárd, vezette: Szöllősi, Szöllősi

Szekszárdi FGKC – NEKA 31-30 (14-14)

Szekszárd: Szalai, Bognár, Csajkó 6, Kapás 6, Lengyelfalusy 2, Nagy Sz. 8, Szabó J. 4, Szolnoki, Nagy A., Kaposvári A. 1, Gulyás L. 2, Ambrus, Bencze, Keringer 2, Bordán, Baksai – vezetőedző: Borbándi István

NEKA: Németh K., Zaj K., (kapusok), Varga E. 3, Kovács Sz., Csíkos L. 8, Juhász K. 3, Nagy L., Csata P. 2, Szabó a. 3, Molnár D. 1, Horváth P. 2, Nagy L. 1, Németh I. 2, Kovalcsik B. 1, Szabó L., Vártok T. 4 – vezetőedző: Bohus Bea

Kiállítások: 12 perc, illetve 4 perc

Hétméteresek: 7/7, illetve 3/2

Eredmény alakulása:  5.p: 2-3, 13.p: 4-6, 21.p: 7-10, 28.p: 11-13, 36.p: 16-16, 44.p: 21-18, 48.p: 25-20, 57.p: 30-25, 59.p: 30-29

Mestermérleg:

Bohus Beáta: Sajnálom, hogy nem sikerült a bravúr, nem sok hiányzott. Sokat tanulhatunk mindannyian ebből a vereségből.

Játékos szemmel:

Németh Kata: A védekezésünk az egész meccsen szétszórt volt, nem koncentráltunk eléggé! Kissè csalódott vagyok, sajnálom az itt hagyott pontokat.

Juhász Kata: Nagy iramban kezdtük a mérközést és egy- két góllal el tudtunk lépni az ellenféltől, de a félidő végén felzárkoztak. A második jatékrész elején a védekezésünk nem állt össze,  ezáltal az ellenfél nagyobb elönyre tett szert . A végén nagy hajrával felzárkóztunk,de ez nem volt elég a győzelemhez. Hajrá NEKA, hajrá lányok.

fotó: Farkas Anita