24

Nem tudtunk pontot szerezni

2021. március 27, szombat 17:46 | Utánpótlás

Végig tartottuk a lépést Szombathelyen, az 56. percben vezettünk is, végül 24-22-es vereséget szenvedett a Boglári Akadémia-SZISE csapata a K&H női kézilabda liga szombati fordulójában. A boglári fiatalok mindent megtettek a pontszerzésért, végig fej-fej mellett haladtak a hazaiakkal, akik végül rutinosabban fejezték be a végjátékot és fontos két pontot szereztek.

K&H női kézilabda liga:

Hungast Szombathelyi KKA – Boglári Akadémia-SZISE 24-22 (15-14)

Szombathely, vezette: Horváth, Marton

Szombathely: Tomasevic, Christe, Kulcsár, Pődör 1, Varga, Horváth, Bandelier 2, Szendrei, Mayer 1, Orbán 5, Pődör 5, Forgács 1, Wald, Gorilska 5, Agbaba 2, Christe D., Virág 2 – vezetőedző: Marozsán György

Boglári Akadémia-SZISE: Magera N., Gercsó N., Mérai M. 1, Kajdon B. 3, Takó V., Koronczai P. 3, Farkas J. 5, Faragó L. 2, Mlinkó Zs., Mnori O., Juhász G. 3, Kukucska V. 3, Bánhidi B., Woth V. 1, Vámos M. 1 – vezetőedző: ifj. Kiss Szilárd

kiállítások: 2 perc, illetve 4 perc

hétméteresek: 4/4. illetve 7/4

Motiváltan kezdett és harcosan játszott mindkét csapat, hiszen a kiesés szempontjából komoly téttel bírt a párharc. A boglári lányok rendezetten védekeztek, így az első percekben nem tudtak komoly előnyt szerezni a szombathelyiek. A meccsen az első gólt az ellenfél lőtte, de Kajdon Blanka egyenlített, majd Kukucska Viktória a vezetést is megszerezte. Gercsó Nóra védései mellett Farkas Johanna hétméteresből, Mérai Maja pedig akcióból is betalált és a tizedik percben 4-4-et mutatott az eredményjelző. Többször is hosszan támadhattak a hazaiak, de a mieink türelmesen kivártak és rendre megállították a szombathelyi játékosokat. A kiegyenlített találkozó első félidejében végig felváltva estek a gólok, a 22. percben először ment el két góllal a hazai együttes, ifj. Kiss Szilárd 10-8-nál időt is kért. Az SZKKA háromgólos előnyre tett szert, de a mieink ekkor sem adták fel, Farkas Johanna vezérletével felálltunk és Woth Viki üres kapus góljával 13-13-nál egyenlítettünk.

A 15-14-es hazai vezetéssel kezdődő második játékrész elején sokat hibáztunk - kapufára lőtt hétméteres, kapusba lőtt ziccer – ezzel 17-14-re megint elhúzott a Szombathely. Koronczai Petra azonban akcióból, majd büntetőből is betalált, sőt Faragó Luca is eredményes volt, így máris egyenlítettünk a 41. percben. A 19. gólunk is szép figura végén született, Koronczai bejátszását az üresen maradó Faragó értékesítette, megint egy gólra felzárkóztunk (20-19). Az ellenfél ezt követően elment 21-19-re, sorozatban lőtt három gólunkkal viszont megfordítottuk a meccset, Vámos Míra 22-21-re alakította az állást az 56. percben. Az utolsó percekben sajnos nem tudtuk megtartani az előnyt, a rutinosabb ellenfél visszavette az előnyt és végül megszerezte a győzelmet.

Az eredmény alakulása: 8. perc 3-3, 15. perc 5-5, 20. perc 8-8, 23. perc 11-8, 28. perc 12-11 43. perc 19-17, 48. perc 19-18, 56. perc 21-22, 59. perc 23-22