25

Nyertek az esélyesek

2020. október 28, szerda 21:13 | Utánpótlás

A női korosztályos bajnokságokban a NEKA csapatai Dunaújvárosban, illetve Szombathelyen léptek pályára. A női ifjúsági bajnokságban a NEKA I. 36-18-as győzelmet aratott a DKKA ellen, míg a NEKA II. Szombathelyen maradt alul 24-18-ra. A serdülő lányok 25-16-os sikert arattak a Dunaújváros vendégeként, ezzel továbbra is százszázalékos teljesítménnyel vezetik a tabellát.

Női ifjúsági I. osztály:

Dunaújvárosi KKA-NEKA I. 18-36 (10-18)

V: Kovács, Turák

NEKA I.: Németh K.2, Zaj (kapusok),-Csíkos 4, Mentes, Nagy I.L. 5, Csata 2/1, Uhrin 7/3, Horváth P.2, Lakatos P.1, Nagy II.L. 2,Babai 5, Kovalcsik 3, Szabó Lili 3, Vártok T. – vezetőedző: dr. Woth Péter

7m: 2/1, ill. 4/4

kiállítások: 2 perc, ill. 6 perc

Eredmény alakulása: 6.p: 2-3, 11.p: 3-7, 18.p: 8-9, 28.p: 9-16, 33.p: 10-22,39.p: 11-26, 48.p: 16-29, 55.p: 16-33

MESTERMÉRLEG:

Dr. Woth Péter: A jelenlegi helyzetben a mérkőzés legnagyobb eredménye, hogy le tudtuk játszani.

JÁTÉKOS SZEMMEL:

Babai Vivien: A meccset már az elejétől fogva megalapoztuk a jó védekezés és gyors támadás miatt. A remek csapatmunkának köszönhetően a mérkőzést sikerült nagy fölénnyel megnyernünk. Dolgozunk, megyünk tovább, a kisebb hibákon még javítunk.

Uhrin Lili: Tudtuk, ha a meccs elejétől koncentrálunk a feladatokra, amiket megbeszéltünk, akkor nem lehet gondunk. Jól kezdtük a meccset, a védekezésünk jól működött és ennek köszönhetően könnyű gólokat tudtunk szerezni. Előnyünket a második félidőben tovább tudtuk növelni, így a végére kétszer annyi gólt lőttünk, mint ellenfelünk. Gratulálok a csapatnak, megyünk tovább! Hajrá NEKA!

Szombathelyi KKA- NEKA II. 24-18 (11-10)

V: Kovács, Mándli

NEKA II.: Ferenczy, Csendes, Horváth Sz. V. (kapusok),- Pap, Bálint, Forgács, Faragó Lea 6/5, Berei 1, Dézsi 2, Hengl 1, Csamangó L.1, Kazeem 1, Csamangó N.3, Czudor 3, Kiss L.- vezetőedző: Siti Beáta

7m: 7/4, ill. 6/5

kiállítások: 6 perc, ill. 6 perc

Eredmény alakulása: 9.p: 1-3, 15.p: 5-5, 21.p: 9-6, 29.p: 11-10, 38.p: 14-13, 46.p: 20-15, 55.p: 22-17

Siti Beáta: Kifejezetten jó első félidő után, ahogyan arra számítani lehetett, a szombathelyiek fizikailag nőttek fölénk a második játékrészben. Voltak jó periódusok támadásban és védekezésben is, ezt a vereséget hasznosnak ítélem meg, vállalni lehet.

Dézsi Nikol: Úgy mentünk el a mérkőzésre, hogy tudtuk, nem mi vagyunk az esélyesebbek. Ez nem jelentette azt, hogy nem akartunk mindent megtenni azért, hogy nehezebb dolga legyen az ellenfélnek. Az első félidőben kimondottan jól tartottuk magunkat. A támadásoknál érezhető volt, hogy fizikálisan erősebbek és nagyobbak voltak nálunk. Védekezésben voltak szép megoldásaink, amikből sokat lehet tanulni. A következő mérkőzésen mindent meg fogunk tenni a két pont megszerzéséért. Nagyot küzdött mindenki. Hajrá NEKA!

Csendes Bella: Tisztában voltunk vele, hogy nehéz megmérettetés előtt állunk. Az első félidőben nagyon jól tartottuk magunkat, így az ellenfél a lejátszott 30 perc után csak egy góllal tudott ellépni. A második játékrészben hamar elfáradtunk a nálunk rutinosabb csapattal szemben. Támadásban és védekezésben is voltak rendkívül jó megmozdulásaink. Annak ellenére, hogy a két pontot nem sikerült elhoznunk Szombathelyről, büszke vagyok a lányokra, mert szívvel játszottunk! Hajrá NEKA!

Leány serdülő I. osztály:

Dunaújvárosi KKA- NEKA 16-25 (5-12)

NEKA: Zaj, Lakatos R. (kapusok),- Kovács Sz.2, Csíkos 3, Mórocz 1/1, Csata 2/1, Ágoston 3, Petruska, Kapu 1, Giricz 3, Pálmai 2/2, Keceli-Mészáros 2,Ortó, Kurmai 2, Kovalcsik 4/1- vezetőedző: Bohus Beáta

7m: 9/5, ill. 6/5

Eredmény alakulása: 4.p: 0-2, 9.p: 2-5, 14.p: 4-8, 22.p: 4-12, 29.p: 6-15, 36.p: 11-18, 41.p: 11-22, 45.p: 15-22

Bohus Beáta: Nagyon örülök a felszabadult játéknak és legfőképpen annak, hogy amikor a két évvel fiatalabb játékosaink voltak fenn a pályán, akkor ez nem látszódott meg az eredmény alakulásán, ügyesen mozogtak, szépen kézilabdáztak lányaink.

Csata Panna: A meccset összeszedett védekezéssel kezdtük, ami meghatározta az egész mérkőzést. Ebből tudtunk sok lerohanásgólt lőni, ezáltal el tudtunk lépni az ellenféltől. A második félidőben több hibával játszottunk, de megtartottuk előnyünket. Szép volt lányok! Megyünk tovább!

Csíkos Luca: A meccset magabiztosan kezdtük, hamar nagyobb előnyre tettünk szert, amit végig megtartottunk. Támadásainkat párszor elkapkodtuk, védekezésünkbe is becsúszott pár hiba, de ezeket ellensúlyoztuk gyors góljainkkal. Mindenki kapott játéklehetőséget, és élt is vele. A NEKA legújabb növendékei is szerepeltek ezen a mérkőzésen, sikerült is bizonyítaniuk, mindenki igazán odatette magát, megérdemelt győzelemmel zártunk. Szép volt csajok! Hajrá NEKA!

fotó: Farkas Anita