16

Nyolcgólos hátrányból fordítottunk

2021. január 22, péntek 19:31 | Utánpótlás

Hatalmas akarattal, nagyszerű csapatmunkával nyert a NEKA a női Ligakupában a Csurgó otthonában. A boglári lányok negyed óra elteltével már nyolcgólos hátrányban voltak, de ez sem törte meg őket, hiszen a védekezésen jelentősen javítva, ledolgoztuk a hátrányt, és végül 24-21-es sikert arattunk. Bohus Bea együttese így a sorozat E-csoportjának élén végzett és kiharcolta a továbbjutást.

Női Ligakupa, E csoport:

Csurgó-NEKA 21-24 (13-9)

Vezette: Dáné, Gyimesi

NEKA: Zaj, Németh K. (kapusok),- Varga 2/1, Kovács 2, Csíkos 8, Juhász K. 2, Nagy I.L. 1, Uhrin 1/1, Horváth P. 2, Lakatos P., Nagy II.L., Babai 1, Németh I.1, Kovalcsik 3/1, Szabó Lili, Vártok 1

7m: 3/2, ill. 4/3

kiállítások: 8 perc, ill. 4 perc

Eredmény alakulása: 7.p. 4-1, 15.p: 10-2 (!!), 18.p: 11-4, 28.p: 12-8, 37.p: 15-11, 47.p: 16-17, 53.p: 17-21

MESTERMÉRLEG:

Bohus Beáta: Az első félidőben elkapkodott támadásainkból rengeteg indítás gólt kaptunk, így alakult ki a félidő közepére a nyolcgólos hazai vezetés. Rendeztük a védekezésünket, és a szünetig belátható távolságra kerültünk, visszajöttünk a meccsbe. A második játékrészben már kiválóan védekeztünk, ellenfelünk elkészült erejével és végül egy időntúli büntetővel biztosítottuk továbbjutásunkat. Gratulálok a győzelemhez, a továbbjutáshoz, de különösen a második játékrészben látható nagyszerű csapatmunkához!

Németh Kata: Az első félidőt nem kezdtük jól, sem védekezésben, sem támadásban nem voltunk az igaziak. A második félidőre viszont nagyon összeálltunk, egy jó védekezéssel, és hajtós támadással meg tudtuk fordítani a meccset! Büszke vagyok a csapatra!

Kovács Szófia: A meccs elejét nem kezdtük túl jól. Dekoncentráltak voltunk, ebből adódóan sok volt a technikai hibánk, így le tudtak rohanni és növelni a különbséget. Az első félidő felére sikerült összeszednünk magunkat, elkezdtük vinni a lerohanásokat és gyors gólokat lőttünk. A második játékrészt már sokkal jobban indítottuk, így sikerült ledolgoznunk a hátrányunkat és megfordítanunk az eredményt. A védekezés és a kapusteljesítmény jól működött együtt, ennek köszönhetően sikerült lerohanásgólokat lőnünk. Gratulálok a csapatnak! Hajrá NEKA!

fotó: Farkas Anita