20

Öt góllal nyert a Kecskemét

2022. május 13, péntek 21:15 | Utánpótlás

A K&H férfi kézilabda liga pénteki játéknapján a Kecskemét 27-22-es győzelmet aratott a vendég NEKA ellen. A mieink 10-9-ig tartották a lépést a hazaiakkal, akik azonban az első félidő utolsó perceiben 4-0-s sorozatot produkálva elléptek tőlünk. A szünet után is küzdöttek a boglári fiatalok, felzárkóztak egy gólra, de a KTE újra vezetést szerzett és a végjátékban nem engedte ki kezéből a győzelmet. Az idei szezon két újoncának párharca után ezúttal a Kecskemét örülhetett a két pontnak.

K&H férfi kézilabda liga – 24. forduló

KTE-Piroska Szörp – Nemzeti Kézilabda Akadémia 27–22 (14–9)

Kecskemét, Messzi István Sportcsarnok, 300 néző

Vezette: Felhő Ferenc, Öcsi Tamás

KTE-Piroska Szörp:Marczika 1 – Enomoto 5, Országh, Vetési 3, Karai 7, Simon B. 1, Horváth A. 5 - Csere: Mazák L., Szrnka 2, Menyhárt 1 (1), Hiramoto, Csordás 2, Szeverényi, Forgács - Vezetőedző: Bencze József

Nemzeti Kézilabda Akadémia: Palasics – Kiss A. 1, Temesvári 2, Mikita B., Simotics 2, Stranigg 4, Sisa - Csere: Aleksza (kapus) 1, Krakovszki B. 6 (3), Dely 3, Kecskés, Fekete D. 1, Bendicsek, Szabó Á. 2, Jajic - Vezetőedző: Sótonyi László

Az eredmény alakulása:

5.p.: 1–2; 10.p.: 3–3; 15.p.: 5–4; 23.p.: 8–8; 28.p.: 10–9; 34.p.: 16–10; 43.p.: 17–16; 48.p.: 21–19; 53.p.: 23–20; 55.p.: 25–20

Hétméteresek: 1/1, illetve 4/3

Kiállítások: 8 perc, illetve 10 perc

fotó: KTE.hu