26

Pont nélkül Veszprémben

2020. október 13, kedd 22:13 | Utánpótlás

Félidőben még vezetett, de végül 26-21-es vereséget szenvedett a NEKA fiúcsapata a Veszprémi KKFT otthonában az U16-os bajnokság E-csoportjában. Jó első félidő után a szünet után pár perces kihagyás következett, amit az ellenfél kihasznált így végül begyűjtötte a két pontot.

Fiú U16, E–csoport – 3. forduló

Veszprémi KKFT – Nemzeti Kézilabda Akadémia 26–21 (11–13)

Veszprém, ÉKI Sportcsarnok, zárt kapuk mögött

Vezette: Antal Ákos, Antalné Renner Irén

Veszprémi KKFT: Dobos B., Nagy B. (kapusok) – Dózsa R. 8 (3), Benain A. 7, Fazekas Á. 6, Szaracsevics N. 4, Takács K. 1, Bujtás B., Leveszy F., Luthár B., Rozmán E., Toskocz H. – vezetőedző: Kovács István

Nemzeti Kézilabda Akadémia: Győri N., Vida R. (kapusok) – Deák Á. 4 (2), Lendvai Sz. 4, Sikler K. 4, Szabó L. 3, Faluba F. 2, Brucker B. 1 (1), Janowszky S. 1, Szabadi M. 1, Varga B. 1, Beregi M., Hajzer D., Szladovics B., Tömöri D., Valkó D. – vezetőedző: Szobol Zsolt

Az eredmény alakulása:

4.p.: 1–2; 12.p.: 7–6; 16.p.: 7–9; 23.p.: 9–12; 27.p.: 13–15; 30.p.: 16–16; 39.p.: 21–16; 44.p.: 25–18

Hétméteresek: 3/3, illetve 3/3

Kiállítások: 2 perc, illetve 4 perc

Szobol Zsolt: "Úgy gondolom, hogy egy izgalmas mérkőzésen múlt felül bennünket a nagyon összeszedett veszprémi együttes. A védekezésünk az első félidőben jól működött, majd a második játékrészben egy néhány perces rövidzárlat alatt a házigazdák átvették az irányítást. Összességében értékelve elmondható, hogy sok biztató megoldás köszönt vissza az edzéseken gyakorolt dolgokból, de rengeteg munka vár még ránk."

Sikler Kristóf: „Jól kezdtük a mérkőzést, mert betartottuk edzőnk utasításait mind támadásban, mint védekezésben. Az első félidőben az egyéni akciók bizonyultak sikeresnek, főleg a távoli zónákból való átlövéseink törték át az ellenfél védelmét. Félidőben vezettünk és még a második játékrész elején is tartottuk az előnyt, sajnos ez rengeteg energiát felemésztett és volt egy kisebb rövidzárlat, amikor az ellenfél nagy előnyre tett szert. A végjátékban már sajnos nem volt sok esélyünk, mert a rengeteg kapufát eltaláló lövésünk megbosszulta magát. Ez egy szerencsétlen mérkőzés volt, de látom a fejlődést a csapaton és ez egy jó jel. Én a legjobbakat remélem.”

Deák Ádám: „Az első félidőt nagyon lendületesen kezdtük, sok minden bevált, amit edzéseken gyakoroltunk, és a félidő végére két góllal vezettünk. A második félidőben viszont kiengedtünk, nagyon sokat hibáztunk és a védekezésünk is szétesett. De nem szomorkodunk, edzünk tovább keményen.”

Janowszky Soma: Az első félidőben minden összejött, amit akartunk, így kétgólos előnnyel mentünk a szünetre. A második félidőt nagyon rosszul kezdtük és az ellenfél át is vette a vezetést, a meccs hátralevő részében az eredmény után futottunk.”

fotó: Farkas Anita