26

Remek győzelem a rangadón

2021. április 10, szombat 20:36 | Utánpótlás

Izgalmas mérkőzésen nagyszerű, 33-20-as győzelmet aratott a NEKA csapata a Budai Farkasok ellen, ezzel megerősítette vezető helyét az NB I/B-s tabella élén. Sótonyi László együttese harcosan játszott, jól védekezett és látványos gólokat szerzett, a második félidőben pedig kihasználva az ellenfél hibáit, gyors gólokkal elhúzott és bebiztosította a győzelmet. A meccs legeredményesebb játékosa a nyolc gólt szerző Stranigg János volt.

Férfi NBI/B Nyugati–csoport – 4. forduló

Nemzeti Kézilabda Akadémia – Budai Farkasok 33–20 (13–12)

Balatonboglár, NEKA Csarnok, zárt kapuk mögött

Vezette: Sándor György, Szabó Balázs

Nemzeti Kézilabda Akadémia: Aleksza T. 1, Takács Á. (kapusok) – Stranigg J. 8, Kovács G. 5 (2), Krakovszki B. 4, Bendicsek Á. 3, Papp T. 3, Szabó Á. 3, Temesvári G. 3, Kepess J. 2, Dávid M. 1, Bodócs M., Dely M., Foki D., Kathi S., Tárnoki M. – vezetőedző: Sótonyi László

Budai Farkasok: Kapusi L., Tóth N. (kapusok) – Menyhárt M. 6 (2), Boros B. 5, Benmiloud Y. 3, Gyimesi M. 2, Auer C. 1, Kecskeméti T. 1, Korsós Á. 1., Szövérdffy Sz. 1, Csapó L., Németh A., Rédai K., Orbán Sz., Tóth N., Valler P. – vezetőedző: Koi Endre

Az eredmény alakulása:

5.p.: 2–3; 11.p.: 6–4; 13.p.: 6–6; 14.p.: 8–6; 20.p.: 10–8; 24.p.: 13–8; 36.p.: 16–14; 39.p.: 18–14; 43.p.: 19–17; 48.p.: 24–17; 54.p.: 31–18

Hétméteresek: 3/2, illetve 2/2

Kiállítások: 12 perc, illetve 14 perc

Piros lap:

– Benmiloud Mohamed Yassine (Budai Farkasok – 42.p. – harmadik kétperces kiállítást követően)

Sótonyi László: Az első félidőben nagy harc folyt a pályán, majd a második játékrészben a labdaszerzésekből lőtt könnyű gólok jelentették a különbséget. A védekezésünk végig jól működött, összességében elégedett vagyok a látottakkal. Számunkra ez a találkozó egy rangadó volt, örülök annak, hogy sikerült megnyernünk.

Koi Endre: Az első félidő végére összeállt a védekezésünk, ezáltal sikerült visszajönnünk a mérkőzésbe. A második játékrészben elkövetett technikai hibák és eladott labdák megpecsételték a találkozó sorsát.

Tárnoki Márkó: Eleinte fej-fej mellett haladtunk, majd ötgólos előnyre tettünk szert, amit az első játékrész végére az ellenfél egyre tudott csökkenteni. A szünet után a labdaszerzéseink és az indítás góljaink következtében sikerült egy nagyobb arányú előnyt kialakítanunk, és így megnyerni a mérkőzést. Gratulálok a csapatnak a győzelemhez!

fotók: NEKA/Tompos Gábor