24

Remek teljesítmény a fiúcsapatoktól

2021. október 15, péntek 20:22 | Utánpótlás

Két mérkőzést játszottak ma fiúcsapataink és két-két pontnak örülhettek a mieink. A férfi ifjúsági II. osztályban a vendég Százhalombatta ellen nyert a NEKA 36-26-ra, Balatonfüredről pedig az U16-os együttesünk térhetett haza elégedetten, a 23-19-es győzelmet követően.

Férfi ifjúsági II. osztály-Nyugat – 4. forduló

Nemzeti Kézilabda Akadémia II. – Százhalombattai KE 36–26 (18–10)

Balatonboglár, NEKA Csarnok, 50 néző

Vezette: Antal Ákos, Antalné Renner Irén

Nemzeti Kézilabda Akadémia II.:Csányi P., Győri N. 1 (kapusok) – Kiss M. 8, Beregi M. 4, Csanálosi R. 4, Juráskó M. 4, Lendvai Sz. 4, Varga B. 3, Szabó L. 2, Tóbiás A. 2, Tömöri D. 2, Brucker B. 1, Deák Á. 1 – vezetőedző: Lehőcz Zoltán

Százhalombattai KE: Győrfi Á., Rácz Zs. (kapusok) – Bozi M. 8, Becskereki A. 7 (1), Strbik L. 4, Csukás R. 2, Herkli N. 2, Major O. 2, Harausz D. 1, Bozi T.., Körtélyesi Á., Kubinszki B., Strupka A. – vezetőedző: Kovács Gergely

Hétméteresek: 1/0, illetve 4/1

Kiállítások: 4 perc, illetve 6 perc

Piros lap:

– Tóbiás Attila (42.p. – Nemzeti Kézilabda Akadémia)

– Beregi Márk András (50.p. – Nemzeti Kézilabda Akadémia)

Az eredmény alakulása:

8.p.: 3–3; 11.p.: 6–3; 14.p.: 9–4; 19.p.: 12–6; 25.p.: 16–9; 35.p.: 21–12; 37.p.: 24–12; 43.p.: 27–16; 51.p.: 30–20; 55.p.: 32–25

MESTERMÉRLEG

Lehőcz Zoltán: Alapvetően elégedett lehetek, sok pozitívumot látok abból, amit hétről hétre gyakorolunk. Tetszett a hozzáállásunk is, sokkal bátrabban, felszabadultabban és koncentráltabban kézilabdáztunk, mint tegnap. Gratulálok a csapatnak, jó teljesítmény volt.

JÁTÉKOS SZEMMEL

Kiss Márk: Jól álltunk bele a mecsbe, és véghez tudtuk vinni mind támadásban, mind védekezésben az edző utasításait, örülünk a győzelemnek és dolgozunk tovább!

Beregi Márk: Sok hiányzó ellenére keményen álltunk bele a meccsbe, így már az elején sikerült nagyobb előnyre szert tennünk. Próbáltuk sokat gyakorolni a játékainkat, és élni a játéklehetőséggel. Gratulálok a csapatnak!

Csányi Péter: A tegnapi meccs után ismét fel kellett pörögnünk a jó teljesítmény érdekében. Ezt a meccs elején sikerült elérnünk, így hét góllal mentünk a félidőben. Az előnynek köszönhetően felszabadultabban tudtunk játszani és gyakorolni a második játékrészben.

fotók: NEKA/Tompos Gábor

Galéria

Fiú U16 I. osztály-Nyugat – 5. forduló

BFKA–Balatonfüred – Nemzeti Kézilabda Akadémia 19–23 (10–13)

Balatonfüred, Lóczy Lajos Gimnázium tornacsarnoka, 100 néző

Vezette: Pap Ervin Márk, Papp Richárd Csaba

BFKA–Balatonfüred: Kósa R., Török B. (kapusok) – Deák B. 4, Draskovics Vilmos 4, Lukács Z. 3, Burgundi B. 2, Mihály B. 2, Pernesz L. 2, Bálint B. 1, Bódi B. 1, Draskovics Valér, Kovács M., Marcsek P., Rózsa K., Unger M. – vezetőedző: Székely Kristóf

Nemzeti Kézilabda Akadémia:Vida R., Zámbó Gy. (kapusok) – Vida G. 7, Erdős Cs. 4 (1), Hajzer D. 3, Ambrus Z. 2, Héjjas B. 2, Szladovics B. 2, Luthár Zs. 1, Rotter Zs. 1, Tóth B. 1, Császár Á., Elekes K., Kollár B., Pál Sz. – vezetőedző: Szobol Zsolt

Hétméteresek: 1/0, illetve 1/1

Kiállítások: 2 perc, illetve 8 perc

Szobol Zsolt: A megbeszéltek szerint, fegyelmezetten indult a találkozó. 15 percig a védekezés nagyon szigorú és kemény volt, ez megadta a magabiztosságot a támadáshoz is. Az érkező cserék sajnos nem tudták kellően felvenni a ritmust és a második félidő elejére elfogyott az előny, amit szereztünk. A végjátékra újra feljavult a védekezésünk és a  kapusteljesítmény, ami a mi javunkra döntötte el a mérkőzést.

fotók: Farkas Anita