19

Remek teljesítmények a fiataloktól

2022. szeptember 25, vasárnap 21:03 | Utánpótlás

Két hazai bajnoki mérkőzést rendeztek ma a NEKA Sportcsarnokban, a férfi megyei bajnokságban 31-24-es NEKA-siker született, míg a női NB II-ben fiatal együttesünk nagy csatában 27-25-re maradt alul a Siófokkal szemben.

Somogy-Baranya Megyei Férfi Felnőtt – 1. forduló

Nemzeti Kézilabda Akadémia – Sport-36 Komló U23  31–24 (16-12)

Balatonboglár, NEKA Sportcsarnok, 60 néző

Vezette: Finta Dóra, Varga Fruzsina

Nemzeti Kézilabda Akadémia: Gulyás Sz., Vida R. (kapusok) – Lendvai Sz. 9 (3), Sikler K. 4, Zakor Z. 4, Beregi M. 3, Pál Sz. 3, Rotter Zs. 3, Csengeri B. 1, Erdős Cs. 1, Juraskó M. 1, Szabadi M. 1, Vida G. 1, Ambrus Z., Császár Á., Héjjas B. – vezetőedző: Lehőcz Zoltán

Sport-36 Komló: Fekete B., Lévay B. (kapusok) – Pataki B. 4 (2), Horváth L. 3, Kugelmann Zs. 3, - Tóth Cs. 3 (1), Hegedüs B. 2, Hiegl Zs. 2, Hónig M. 2 (1), Baksa Á. 1, Baksa D. 1, Bálint N. 1, Vicze Á. 1, Visnyei D. 1 – vezetőedző: Kilvinger Viktória

Az eredmény alakulása: 3.p.: 2-0; 8.p.: 6-1; 16.p.: 9-4; 22.p.: 10-7; 26.p.: 12-10; 31.p.: 17-12;

38.p.: 22-16; 42.p.: 23-18; 50.p.: 26-19; 55.p.: 28-21; 58.p.: 29-24

Hétméteresek: 3/3, illetve 7/5

Kiállítások: 4 perc, illetve 6 perc

Lehőcz Zoltán:Nagyon örülök a mai teljesítményünknek és nem mellékesen a győzelemnek, melyet előzetesen nem vártam. A mai mérkőzés kiváló visszajelzés a csapat összes tagja felé, hogy jó irányba haladunk és a befektetett munka meghozza gyümölcsét.

Beregi Márk:Nem tudtuk, hogy az ellenfél milyen csapattal érkezik, ezért a terv annyi volt, hogy küzdjünk és próbáljunk meg minél többet gyakorolni. Szerencsére a meccs elejétől kezdve koncentráltan tudtunk játszani, aminek köszönhetően nagyobb előnyhöz jutottunk. Ez a lendület a végéig kitartott ennek köszönhetően sikerült több góllal megverni ellenfelünket. Gratulálok a csapatnak!

Csengeri Botond: Úgy vélem, a mai napon az akarat és a küzdés vezetett a sikerhez. Egy nehéz ellenféllel szemben mi végig higgadt fejjel álltunk neki. A támadásban és védekezésben egyaránt CSAPAT-ként küzdöttünk!Büszke vagyok a csapatomra!

Héjjas Bence: A meccset koncentráltan és magas hőfokon kezdtük. Védekezésben ott voltunk fejben és a kiharcolt előnyt sikerült megtartani és a második félidőben növelni. Nagyot küzdöttünk, bravó srácok!

A női NB II-ben a fiatal NEKA U22 a Siófok csapatát fogadta hazai pályán. A találkozó első félidejének nagy részében a vendégek vezettek egy-két góllal, majd az első harminc perc végén négygólosra növelték a különbséget. Becsületesen küzdött az ifjúsági- és serdülőkorú boglári alakulat, aminek meg is lett az eredménye, hiszen az utolsó negyedórára fordulva kiegyenlítettek. Ezután sajnos több helyzet kimaradt, amit kihasznált a Siófok és végül két góllal jobbnak bizonyult. Minden dicséretet megérdemel ifj. Kiss Szilárd együttese, hiszen nehéz helyzetben is megtalálták a jó megoldásokat és felvették a versenyt rutinosabb ellenfelükkel szemben.

NB II. női – Dél-Nyugat 3.forduló

Balatonboglár, NEKA Sportcsarnok

NEKA U22 – Siófok KC U22 25-27 (10-14)

Játékvezetők:Erdélyi Marcell, Kertész Bálint

NEKA U22: Hornyák A., Horváth Sz. (kapusok), Mihály H. 2, Mentes J. 3, Mórocz F. 1, Zakor Á., Fazekas V. 1, Pónya R., Kapu Zs. 5, Katona L., Bali B. 1, Szebeni D. 2, Keceli-Mészáros R. 5, Molnár F., Sipos A. 3, Kriston K. 2 – vezetőedző: ifj. Kiss Szilárd

Hétméteresek: 7/5, ill. 8/5

Kiállítások: 10 perc, ill. 6 perc

Eredmény alakulása:3.p:2-2, 8.p: 5-6, 15.p: 6-8, 20.p: 8-11, 26.p: 9-12, 33.p: 11-15, 40.p: 15-18 48.p: 21-21 56.p: 24-25

MESTERMÉRLEG:

Ifj. Kiss Szilárd:„Játszott mindenki, végre szoros mérkőzésen gyakoroltunk. Az ifjúsági és a serdülő korosztály között van különbség, de majdnem sikerült ezt eltüntetni. A fejlődés egyik fontos útja a megfelelő mérkőzés inger, úgy érzem, ez ma megvolt!”

JÁTÉKOS SZEMMEL:

Horváth Szofi: „Nehezen kezdtük a mérkőzést, sajnos az ellenfél előnyt tudott ebből szerezni. Utána már csak futottunk az eredmény után egy jó ideig. Végig egy-két gól volt a két csapat között, de amikor sikerült átvennünk a vezetést, mentálisan szétestünk és túl sok hibát ejtettünk a mérkőzés megnyeréséhez.

Hornyák Anna:Jól kezdtük a mérkőzést, de a rutinosabb ellenfél már az első félidő elején előnyt alakított ki. Voltak hibák a védekezésben és a támadásban is. Nagyon sok volt az eladott labdák száma, amiből a Siófok könnyen tudott gólokat szerezni. A második félidőre összeszedtük magunkat, de a vendégek szerezték meg a két pontot. Jó meccs volt, sok gyakorlással. Szép volt lányok, megyünk tovább! Hajrá NEKA!

fotók: NEKA/Tompos Gábor