26

Remek végjáték és szoros meccs Kisvárdán

2021. február 24, szerda 20:45 | Utánpótlás

Kétgólos, 29-27-es győzelmet aratott a Kisvárda hazai pályán a Boglári Akadémia-SZISE csapata ellen. A mieink ezúttal végig tartották a lépést az ellenféllel, de a második félidő elején elkövetett hibák és a hazaiak gyors indításgóljai meghatározták a mérkőzés végkimenetelét. Ifj. Kiss Szilárd együttese ezúttal is dicséretet érdemel harcos, gyors játékáért és a hatvan percen át tartó kitartásért. A lányok a hajrában is küzdöttek és a végén kétgólosra csökkentették a különbséget.

K&H női kézilabda liga, 13. forduló

Kisvárda Master Good SE - Boglári Akadémia-SZISE 29-27 (15-14)

Kisvárda, játékvezetők: Őri, Pozdena.

Kisvárda: Mátéfi, Pásztor (kapusok), Bouti, Dombi 1, Dombi 4, Habánková 6, Mihálffy, Milosevic 3, Siska 6, Soltész, Szabó 5 (2), Termány, Udvardi 4 (1). Edző: Bakó Botond.

Boglári Akadémia-SZISE: Gercsó, Magera, Szabó (kapusok), Bánhidi, Faragó 2, Farkas 3 (1), Juhász 1, Kajdon 4 (2), Kocsis 3, Kukucska 1, Mérai, Mlinkó 2, Monori 7, Takó 3, Vámos, Woth 1. Edző: Kiss Szilárd.

Kiállítások: 4, ill. 6 perc.

Hétméteresek: 3/3, ill. 5/3.

Eredmény alakulása: 6. perc 4-1, 14. perc 7-6, 21. perc 10-9, 28. perc, 36. perc 19-15, 44. perc: 24-16, 52. perc 27-20, 59. 29-24

A mérkőzés első találatára a negyedik percig várni kellett, ekkor a mieinknél Juhász Gréta volt eredményes, de a Kisvárda erre négy góllal válaszolt. A boglári lányokat ez sem zavarta meg, jó iramú támadásokat vezettek és védekezésben is igyekeztek megnehezíteni a fehérmezesek dolgát. Monori Orsolya kétszer lőtt a hálóba, Farkas Johanna értékesítette a hétmétereset, ezzel a 8. percben 4-4-re alakult az állás. A folytatásban sem tudott nagyobb előnyt szerezni a Kisvárda, a mieink tartották a lépést a hazaiakkal. A 24. percben 13-10-nél időt kért ifj. Kiss Szilárd, ezt követően Monori és Takó Viki révén felzárkóztunk 13-12-re, sőt később egy szép bejátszást követően Faragó Luca egyenlíteni tudott, ezzel 14-14-nél utolértük ellenfelünket.

A félidei egygólos vezetés után rosszul kezdődött számunkra a második félidő, sorozatban három kisvárdai gól született, így 18-14-nél következett a második boglári időkérés. Kajdon Blanka hétméteres-gólja után Monori találat következett, 20-16 után viszont sorozatban négyszer lőttek a kapunkba a hazaiak. Az ellenfél kapusa több bravúrt bemutatott, és Szabó Nina vezérletével tartotta előnyét az ellenfél. Bár az utolsó percekben 29-24-es hátrányban voltunk, a végsőkig harcoltunk, így a Kajdon, Mlinkó, Kocsis trió révén szépíteni tudtunk a végjátékban, a rutinosabb csapat otthonában elért 29-27-es végeredmény pedig abszolút dicséretes és önbizalmat adhat a Békéscsaba elleni soron következő mérkőzésre.

MESTERMÉRLEG:

ifj. Kiss Szilárd: Gratulálok a Kisvárdának, a végeredményt illetően azt gondolom, a célunkat elértük, a második félidő elején mutatott játékkal kapcsolatban viszont van bennem hiányérzet, ott eldőlt a mérkőzés. Tudtuk, hogy a szünet után más felfogásban jön ki a Kisvárda, de sokat hibáztunk, lerohanásgólokat kaptunk, úgy gondolom, hogy az a tíz perc meghatározta a meccs végkimenetelét. Ezen kívül úgy érzem, méltó ellenfelek voltunk. Látok előrelépést a csapatomnál, fiatalok vagyunk, de meg kell tanulnunk bizonyos helyzeteket sokkal hidegebb fejjel lejátszanunk.

Woth Viktória: Én is gratulálok a Kisvárdának. Adósok maradtunk saját magunkkal szemben, hiszen ebben a meccsben sokkal több volt, sokszor még mindig hiányzik az önmagunkba vetett hit és a küzdés. Bevallom, úgy jöttünk ide, hogy nyerni szeretnénk, remélem, legközelebb sikerül.

FOTÓ: NEKA/Tompos Gábor (archív)