17

Sikeres kezdés az akadémiai tornán

2024. február 23, péntek 21:57 | Utánpótlás

A Balatonfüreden rendezett fiú akadémia torna első napján a NEKA kétgólos győzelemmel rajtolt a Veszprém ellen. Gazdag Tibor együttese vegyes kerettel lépett pályára, de így is megszerezték a srácok a két pontot.

Fiú Akadémiai Torna 3. forduló

Veszprém Handball Academy – Nemzeti Kézilabda Akadémia 21–23 (10–13)

Balatonfüred, Forrás Sportpark, 50 néző

Vezette: Adam Hill, Matej Ojkepa

Veszprém Handball Academy: Bai R., Frenkl A. (kapusok) – Petrik N. 8 (1), Fehér D. 5, Vers H. 4, Szilléry D. 3, Kenéz A. 1, Bálint B., Bóna B., Harmat Z., Solymosi R., Szabó D. – vezetőedző: Tombor Csaba

Nemzeti Kézilabda Akadémia: Barna M., Bozóki–Vasas Á. (kapusok) – Ambrus B. 7, Házi I. 5 (2), Záray Z. 3, Ferencz V. 2, Solymos L. 2, Terjék K. 2, Lőrincz Á. 1, Puskás B. 1, Lukács B., Révai O., Szilágyi T. – vezetőedző: Gazdag Tibor

Az eredmény alakulása: 4.p.: 1–3; 6.p.: 1–5; 12.p.: 3–6; 17.p.: 7–8; 21.p.: 8–10; 25.p.: 10–13; 31.p.: 11–17; 37.p.: 13–19; 44.p.: 16–22; 48.p.: 20–23;

Hétméteresek: 7/4, illetve 3/2

Kiállítások: 8 perc, illetve 6 perc

Gazdag Tibor: Talán ilyen felforgatott kerettel még nem léptünk pályára, de tökéletes lehetőség volt visszarázódni a játékba a sérülésből-betegségből visszatérőknek, illetve az eddig kevesebb játékperchez jutó játékosoknak. A hozzáállással elégedett vagyok, természetesen voltak figyelmetlenségből adódó hibáink, de a srácok próbálták kihozni magukból a maximumot! A holnapi mérkőzésünk is a visszatérő játékosaink önbizalmának és játékperceinek növeléséről fog szólni.

Záray Zétény: Az első félidőt kiválóan kezdtük, és egy nagyobb előnyt tudtunk kialakítani már az első tíz percben is. Védekezésünk stabil volt, és könnyű gólokat tudtunk szerezni. A második félidőt szintúgy jól kezdtük és nyolcgólos előnyben is voltunk. A végére kicsit elfáradtunk, de sikerült megnyerni a meccset. Gratulálok a csapatnak.

Bozóki Vasas Áron:A tegnapi Veszprém elleni mérkőzésünk nagyon jól sikerült! Az elejétől a végéig jól játszottunk! Voltak benne hibáink, de sikerült őket kijavítani! Gratulálok a csapatnak a mérkőzéshez! Hajrá NEKA!!!