20

Sikeres nap a fiúknál

2022. december 08, csütörtök 21:19 | Utánpótlás

Két korosztályos bajnoki mérkőzést is győztesen zártak fiúcsapataink a Tatabánya ellen. Az U16-os bajnokság rangadóján a második helyen álló NEKA izgalmas párharcban 25-21-re nyert a harmadik pozíciót elfoglaló vendégek ellen. Az U20-as pontvadászatban vezető Kopornyik-gárda magabiztosan, 32-24-re múlta felül az ellenfelet.

U20 I. osztály-Nyugat – 12. forduló

Nemzeti Kézilabda Akadémia – MOL Tatabánya KC 32–24 (17–12)

Balatonboglár, NEKA Csarnok, 110 néző

Vezette: Bán–Farkas László, Székely Zoltán

Nemzeti Kézilabda Akadémia: Győri N. 1, Csányi P., Radvánszki A. (kapusok) – Viski Sz. 6, Bodnár Bálint 4, Faluba F. 4, Kanyó B. 4, Deák Á. 3, Kiss M. 3, Benain A. 2, Csanálosi R. 2 (1), Angebrandt Á. 1, Bali B. 1, Nyéki I. 1 (1), Tokodi D., Varga B. – vezetőedző: Kopornyik Zsolt

MOL Tatabánya KC: Móri M., Perényi M., Sebők M. (kapusok) – Bodnár Á. 6, Kis Molnár M. 5, Vincze P. 4 (1), Edwards O. 3, Mészáros I. 2 (1), Oláh B. 2, Paizs M. 1, Szegi K. 1, Benkő K., Csőgör M., Persze F., Rigó K. – vezetőedző: Szappanos Gergely

Az eredmény alakulása: 3.p.: 0–3; 12.p.: 7–3; 17.p.: 8–5; 21.p.: 13–8; 26.p.: 15–12; 33.p.: 18–13; 38.p.: 22–14; 44.p.: 23–17; 50.p.: 28–17; 57.p.: 32–21

Hétméteresek: 2/2, illetve 5/2

Kiállítások: 6 perc, illetve 4 perc

MESTERMÉRLEG

Kopornyik Zsolt: A múlt hetihez hasonló, komoly mérkőzést játszottunk a kiváló játékosokat felvonultató, nagy tempóban kézilabdázó tatabányaiak ellen. A mai napon a csapatmunkát emelném ki, mindenki kivette a részét a sikerből, mindenki hozzátette a saját részét a győzelemhez. Ezt az ingadozást szeretnénk a továbbiakban kiküszöbölni. Ennek szellemében dolgozunk tovább.

U16 I. osztály-Nyugat – 12. forduló

Nemzeti Kézilabda Akadémia – MOL Tatabánya KC 25–21 (13–12)

Balatonboglár, NEKA Csarnok, 100 néző

Vezette: Akácsos István, Pókos Szilvia

Nemzeti Kézilabda Akadémia: Konyicsák B., Márits M. (kapusok) – Kollár B. 5, Pál Sz. 5, Vandra M. 5, Kun B. 3, Boldog B. 2, Hulló Á. 2 (1), Lepir S. 2, Puskás B. 1, Ambrus Z., Házi I., Hunyadvári Á., Kovács B., Peller B., Rácz–Kovács K. – vezetőedző: Gazdag Tibor

MOL Tatabánya KC: Sörös G., Szentner A. (kapusok) – Berger M. 4, Pongrácz D. 4 (2), Füredi M. 3 (2), Császár N. 2, Megyesi M. 2, Mezei G. 2, Vajda P. 2, Henézi M. 1, Varga Á. 1, Gyurmánczi M., Jeszenszki K., Raffai M., Schafer Á., Talapka Zs. – vezetőedző: Kovács Dorina

Az eredmény alakulása:

3.p.: 3–1; 7.p.: 4–4; 16.p.: 9–6; 20.p.: 9–9; 23.p.: 12–9; 27.p.: 13–13; 34.p.: 18–13; 43.p.: 21–19; 48.p.: 24–19

Hétméteresek: 1/1, illetve 5/4

Kiállítások: 8 perc, illetve 8 perc

Gazdag Tibor: Hatalmas gratuláció jár a csapatomnak a teljesítményéért! A srácok mind támadásban, mind védekezésben betartották az előzetesen megbeszélteket. Győzelmünket elsősorban a védekezésben és támadásban is megfelelő agresszivitásunknak, illetve lendületünknek köszönhettük. A legfontosabb, hogy csapatként küzdve nyertük meg a rangadót.

Kollár Benedek: Már az első perctől kezdve pörgött a csapat, mert mindenki akarta ezt a győzelmet. Az első felidő végén szorosabb lett, de a második félidőben megmutattuk mit tudunk, összeszedett volt a védekezésünk és lendülettel játszottunk, így sikerült megnyerni a mérkőzést, ami fontos két pontot hozott. Gratulálok a csapatnak és edzőinknek!

fotók: NEKA/Tompos Gábor