29

Sikeres napot zártak a fiúk

2022. szeptember 30, péntek 23:00 | Utánpótlás

A NEKA U16-os fiúcsapata hazai pályán fogadta a BFKA Balatonfüredet, és végig vezetve, 27-17-re nyert. Gazdag Tibor együttese ezzel továbbra is százszázalékos teljesítménnyel vezeti a tabellát. A megyei bajnokságban idegenben szerzett két pontot a boglári csapat, Lehőcz Zoltán tanítványai a PEAC otthonában győztek 40-23-ra.

U16. I. osztály – 5. forduló

Nemzeti Kézilabda Akadémia – BFKA-Balatonfüred 27–17 (11–7)

Balatonboglár, NEKA Sportcsarnok, 45 néző

Vezette: Urbán Vivien, Szincsák Eszter

Nemzeti Kézilabda Akadémia: Konyicsák B., Márits M. (kapusok) – Vandra M. 7 (2), Boldog B. 3, - Hulló Á. 3, Hunyadvári Á. 3, Lepir S. 3, Peller B. 3, Rácz-Kovács K. 2, Kun B. 1, Pál Sz. 1, Urbán T. 1, - Házi I., Kató B., Szilágyi T., Vajda B. – vezetőedző: Gazdag Tibor

BFKA-Balatonfüred: Bálint Á., Érchegyi M. (kapusok) – Debrószki D. 5, Bujna B. 3, Nagy M. 2, - Nagy N. 2 (1), Varga D. 2, Bódi B. 1, Kovács M. 1, Rózsa K. 1, Berlik B., Bertók P., Szente B., Szitka B. – vezetőedző: Brandt Tamás

Az eredmény alakulása: 2.p.: 1–2, 6.p.: 3–3, 12.p.: 6–4, 20.p.: 8–6, 23.p.: 10–7, 32.p.: 16–8, 37.p.: 18–12, 47.p.: 25–15,

Hétméteresek: 3/2, illetve 2/1

Kiállítások: 10 perc, illetve 4 perc

Gazdag Tibor: Rendkívül elégedett vagyok a mérkőzésen látottakkal. Motiváltak, összeszedettek voltak a srácok, teljes extázisban dolgozták végig a meccset. A nagy különbség a jó védekezésünk miatt lett a két csapat között. Agresszívak voltunk, rengeteg lábmunkával dolgoztunk, s ebből sok könnyű gólt tudtunk szerezni. Támadásban is elégedett vagyok a munkával. A ziccerek kihasználására egy kicsit jobban kell figyelnünk, de összességében elégedett vagyok a mai mérkőzéssel. Gratulálok a csapatnak.

Hunyadvári Ákos: Lendületesen kezdtük a mérkőzést. Kiváló kapusteljesítmény és kemény védekezés jellemezte a játékunkat. A második félidőben gyors támadásokkal növeltük előnyünket, az emberhátrányos helyzeteinket is jól kezeltük. Gratulálok a csapatnak! Készülünk a következő mérkőzésre. Hajrá NEKA!

Vandra Máté: Nagy izgalommal vártuk ezt a meccset. Hetek óta sokat gyakoroltuk a védekezést, amit most igazán meg tudtunk mutatni. Az első félidőben a kapusteljesítmény is kiemelkedő volt, így ez sokat segített a mi játékunkon is. A második félidő elején közel öt percig nem engedtük, hogy gólt dobjon a Füred. Sikerült egy nagyobb előnyt kiharcolnunk, így a végére nem kellett izgulnunk. Még mindig sok hibával játszunk, de biztos vagyok benne, hogy a következő hetekben ez is javulni fog. Gratulálok a csapatnak, szép munka volt fiúk.

fotók: NEKA/Tompos Gábor

Somogy-Baranya Megyei Férfi Felnőtt Bajnokság – 2. forduló

PEAC – Nemzeti Kézilabda Akadémia 23–40 (10–22)

Pécs, Egyetemi Sportcsarnok, 20 néző

Vezette: Rozina László, Ujvári László

PEAC: Gyéresi A., Patakfalvi A. (kapusok) – Veres J. 6 (2), Mosdósi G. 4, Szabó B. 4, Farkas G. 3, Hambuch K. 2, Lipcsik Z. 1, Récsei A. 1, Simon A. 1, Varga Cs. 1, Kertész B., Tubák M., Varga N. – vezetőedző: Kovács Krisztián

Nemzeti Kézilabda Akadémia: Csányi P., Gulyás Sz. (kapusok) – Janowszky S. 8, Szabadi M. 7, Sikler K. 5, Brucker B. 3, Császár Á. 3 (1), Juráskó M. 3, Lendvai Sz. 3, Rotter Zs. 3, Zakor Z. 3, Erdős Cs. 1 (1), Héjjas B. 1 – vezetőedző: Lehőcz Zoltán

Az eredmény alakulása: 4.p.: 2–2; 6.p.: 3–4; 9.p.: 3–6; 14.p.: 6–11; 20.p.: 6-14; 27.p.: 10–17; 34.p.: 11–25; 39.p.: 13–28; 43.p.: 16–31; 49.p.: 19–34; 55.p.: 23–36; 59.p.: 23–39

Hétméteresek: 3/2, illetve 4/2

Kiállítások: 6 perc, illetve 4 perc

MESTERMÉRLEG:

Lehőcz Zoltán: A jó zenekarok nem csak a nagyszínpadon csinálnak jó műsort….

JÁTÉKOS SZEMMEL:

Gulyás Szabolcs: Az első félidőt álmosan kezdtük, de az első félidő végére sikerült nagy előnyt szereznünk, amit a másik félidőben is megtartottunk.

Szabadi Milan Anthony: Meccs elejétől fogva gyors gólokkal tettünk szert nagy előnyre, de sajnos a védekezésben voltak hiányosságok. Gratulálok a csapatnak.

Erdős Csaba: Egy idősebb csapat ellen játszottunk, gyors gólokat tudtunk szerezni, védekezésben vannak hiányosságaink, de dolgozunk tovább. Gratulálok a csapatnak!