
2023. március 23, csütörtök 20:13 | Utánpótlás

U20 I. osztály-Nyugat – 19. forduló
Nemzeti Kézilabda Akadémia – BFKA–Veszprém 35–34 (23–14)
Balatonboglár, NEKA Csarnok, 95 néző
Vezette: Bába Sándor, Horváth Péter
Nemzeti Kézilabda Akadémia: Győri N. 2, Radvánszki A. (kapusok) – Deák Á. 6 (3), Faluba F. 5, Viski Sz. 5, Dömötör Á. 4, Benain A. 3, Csengeri H. 3, Lendvai Sz. 3, Tokodi D. 2, Varga B. 2, Angebrandt Á., Csanálosi R., Pintér D., Szabó L., Tóbiás A. – vezetőedző: Kopornyik Zsolt
BFKA–Veszprém: Nagy A., Kovács K. (kapusok) – Bogdány Ö. 9, Apró B. 5, Zvolenszki G. 4, Eklemovic M. 3, Györe B. 3, Halupka D. 3 (3), Báder B. 2, Lantos K. 2, Sisa R. 2, Németh B. 1, Burai B., Hoffmann B., Varga G. – vezetőedző: Gulyás István
Az eredmény alakulása:
5.p.: 3–0; 14.p.: 8–7; 19.p.: 13–8; 22.p.: 16–11; 25.p.: 20–11; 33.p.: 25–16; 42.p.: 29–20; 45.p.: 31–21; 51.p.: 35–26
Hétméteresek: 3/3, illetve 3/3
Kiállítások: 4 perc, illetve 6 perc
JÁTÉKOS SZEMMEL
Angebrandt Ákos: Egy nagyon nehéz és pörgős meccsre számítottunk, ami így is lett. Már az elejétől kezdve nagyon nagy tempóval játszott mind a két csapat. Az elején sikerült gyors lerohanásokkal és jó támadójátékkal, kapusbravúrral egy kis előnyt szereznünk. A végére kicsit elfáradt a csapat, a Veszprém felszívta magát és faragni tudott a hátrányából. Egy nagyon jó végjátékot játszottunk, szeretnék gratulálni a Veszprémnek, nagyon küzdöttek. És szeretnek gratulálni a csapatomnak is!
Faluba Ferenc: A meccset jó lendülettel kezdtük, támadásban voltak jó megoldásainak, védekezésben labdaszerzéseink, így egy stabil előnnyel tudtunk belemenni a második félidőbe. A meccs végére kicsit elfáradtunk és nem tudtunk koncentrálni annyira, ezért az ellenfél közelebb tudott jönni. Gratulálok a csapatnak!
Viski Szabolcs: Nagyon izgalmas meccset játszottunk ma a Veszprémmel. Az elején egy megnyugtató előnyt sikerült kiharcolnunk, mondhatni minden összejött. A második félidőt is jól kezdtük, de már bele-belecsúszott néhány hiba. Aztán belealudtunk egy kicsit a meccsbe, de a végéig sikerült megtartanunk az előnyt. Értékes két pontot szereztünk ezen a tanulságos meccsen. Gratulálok a veszprémi srácoknak és a mieinknek is.
Deák Ádám: A meccset nagyon jól kezdtük, nagyjából minden feküdt, amit edzésen gyakoroltunk. Félidőre nagyobb előnyt sikerült kiharcolni és úgy éreztem, egy kicsit hátra dőltünk. Ennek köszönhetően a vége elég szorosra sikeredett, de sikerült behúznunk a két pontot! Gratulálok a csapatnak!
fotók: NEKA/Tompos Gábor
U18 I. osztály-Nyugat – 19. forduló
Nemzeti Kézilabda Akadémia – BFKA–Veszprém 29–31 (14–12)
Balatonboglár, NEKA Csarnok, 75 néző
Vezette: Bába Sándor, Horváth Péter
Nemzeti Kézilabda Akadémia: Csányi P., Gulyás Sz., Vida R. (kapusok) – Csanálosi R. 7, Lendvai Sz. 5 (1), Kiss M. 4, Sikler K. 4, Szabó L. 4, Brucker B. 1, Hajzer D. 1, Juráskó M. 1, Szabai M. 1, Tóbiás A. 1, Héjjas B., Rotter Zs., Zakor Z. – vezetőedző: Lehőcz Zoltán
BFKA–Veszprém: Geri Á., Horváth Szabó N., Várady–Szabó L. (kapusok) – Barna J. 13 (3), Gáncs–Pető M. 5, Edwards B. 4, Geri Á. 3, Elter D. 2, Szökrényes L. 2, Birnbauer Zs. 1, Fazekas G. 1, Bock Cs., Bovánovics B., Dopjera A., Szabadi Zs., Turza R. – vezetőedző: Ivo Luis Díaz
Az eredmény alakulása: 4.p.: 2–1; 9.p.: 2–4; 13.p.: 7–4; 18.p.: 8–7; 23.p.: 11–10; 28.p.: 14–10; 37.p.: 17–17; 43.p.: 18–20; 48.p.: 23–21; 51.p.: 23–24; 55.p.: 27–27; 58.p.: 29–28
Hétméteresek: 1/1, illetve 4/3
Kiállítások: 12 perc, illetve 2 perc
Piros lap: Hajzer Dávid (Nemzeti Kézilabda Akadémia – 23.p.)
MESTERMÉRLEG
Lehőcz Zoltán: Tipikus egylabdás mérkőzés volt és ezúttal mi maradtunk alul, de semmi okunk nincs a szégyenkezésre, mindent megtettünk, harcoltunk. Ma így alakult. Természetesen hibák mindig vannak, voltak és lesznek, ezeket igyekszünk kijavítani és dolgozunk tovább a céljainkért. Egyébként pedig gratuláció illeti mindkét csapatot, sok ilyen mérkőzésre lenne szüksége a magyar utánpótlásnak.
JÁTÉKOS SZEMMEL
Szabó Levente: Egy elég izgalmas meccset tudhatunk magunk mögött, hiszen nagy rangadó várt ránk, nagyon nagy iramú, és küzdős meccs volt. Az első félidőben nagyon jól védekeztünk és támadunk, viszont sajnos a végjátékban nem tudtunk magunk fölé kerekedni, így az ellenfél kihasználta és megszerezte a két pontot. Gratulálok a csapatnak!
Sikler Kristóf: Nagyon felszívtuk magunkat a mérkőzésre és harcosan álltunk bele, mind a két csapat küzdött és ma sajnos az ellenfél jött ki győztesen, de semmi okunk szégyenkezni.
Csanálosi Richárd: A mérkőzés előtt tudtuk, hogy egy nagyon kemény, gyors játékot játszó ellenfél ellen fogunk játszani. Az első félidőt nagyon jó játékkal kezdtük és sikerült az első félidőben kétgólos előnyre szert tenni, sajnos a második félidőben kicsit bent ragadtunk az öltözőben és a Veszprém rögtön előnyt tudott szerezni. Ezek után fej-fej mellett mentünk és sajnos rosszul jött ki most nekünk a lépés. Gratulálok az ellenfélnek és saját csapatomnak is! Megyünk tovább, jövő héten tudjuk bizonyítani, hogy Final Four-esélyes csapat vagyunk.
Brucker Balázs: Egy nagyon jó ellenféllel ellen játszottunk, jól kezdtük a mérkőzést a második játékrészben sok hibával játszottunk, így alulmaradtunk.Gratulálok az ellenfélnek és a csapatnak!