28

Szombati korosztályos sikerek

2022. május 07, szombat 12:18 | Utánpótlás

Szombaton két bajnoki mérkőzésen is NEKA-győzelem született. A fiú U16-os bajnokságban az Orosházát fogadták a mieink, és 27-15-ös sikert arattak. Szobol Zsolt együttese ezzel őrzi negyedik helyét a tabellán. A már női megyei bajnok együttesünk az utolsó előtti fordulóban magabiztosan, 39-20-ra nyert otthon a Tamási ellen.

Fiú U16 I. osztály – 23. forduló

Nemzeti Kézilabda Akadémia – Orosházi FKSE–Tokai 27–15 (13–9)

Balatonboglár, NEKA Csarnok, 30 néző

Vezette: Antal Roland, Bozsó Ákos

Nemzeti Kézilabda Akadémia: Gulyás Sz., Márits M. (kapusok) – Szladovics B. 8 (1), Pál Sz. 6, Kollár B. 3, Szabadi M. 3, Ambrus Z. 2, Rotter Zs. 2, Bagi V. 1 (1), Erdős Cs. 1, Héjjas B. 1, Császár Á., Elekes K., Tóth B., Vida R., Zakor Z. – vezetőedző: Szobol Zsolt

Orosházi FKSE–Tokai: Göblyös B., Jánosa P., Tomozi V. (kapusok) – Hajdú J. 4 (2), Hajnal F. 3, Paku Cs. 3 (1), Fehér M. 2 (1), Demjan G. 1, Tényi M. 1, Zolnai G. 1, Horváth P., Körmöczi G., Kun Z., Petróczki B., Véé P. – vezetőedző: Tóth Károly Attila

Az eredmény alakulása: 3.p.: 3–1; 8.p.: 5–3; 16.p.: 8–7; 17.p.: 10–7; 30.p.: 15–11; 32.p.: 17–11; 37.p.: 19–14; 47.p.: 24–14

Hétméteresek: 2/1, illetve 6/4

Kiállítások: 6 perc, illetve 4 perc

Szobol Zsolt: Magabiztosan léptünk pályára és ez a hozzáállás többek fejét megzavarta. Sem védekezésben, sem pedig támadásban nem a saját ritmusunkban játszottunk, ennek volt köszönhető a technikai hibák magas száma. A második félidőre felgyorsult a védekezésünk ritmusa, ezzel a támadójáték is javult, eredményes lett, s a kapuban is stabillá vált a teljesítmény. Mindenki hozzá tudott tenni a csapat sikeréhez.

Ambrus Zétény: Azt gondolom, fontos győzelem volt a mai nap, értékes két ponttal és önbizalommal megyünk bele a következő hetekbe és mérkőzésekbe. A meccs első félidejében vezettünk, de nem önmagunk voltunk a pályán, így sem támadásban, sem védekezésben nem volt az igazi, de szerencsére a meccs második felét nagyon motiváltan kezdtük, többet mozogtunk, a védelmünk erősebb lett, ezáltal könnyebben támadtunk és egy sokkal játékosabb felidőt nyújtott a csapat. Gratulálok a csapatnak!

Gulyás Szabolcs: Az első pár percben kissé összeszedetlen volt a csapat, aztán fokozatosan elkezdtünk együttműködni és már az első félidő végén jó szájízzel hagytuk el a pályát. Második félidőben már egyértelmű volt a győzelem. Gratulálok a csapatunknak!

Baranya-Somogy megyei női bajnokság, Felsőházi rájátszás

NEKA U21-Tamási 39-20 (16-8)

V: Antal , Bozsó

NEKA U21: Szilágyi,Hornyák (kapusok), - Seres, Polákovics 4/2, Verbősy 4, Sipos 4, Mihály 4, Lavaj 5,Bali 6, Molnár F.8, Jelena 4/1

7m: 3/3, ill. 1/0

kiállítások: 2 perc, ill. 2 perc

Eredmény alakulása: 6.p: 3-4, 10.p: 6-7, 23.p:12-7, 34.p: 18-9, 44.p: 29-12,56.p: 35-17