26

Tízgólos diadal a Fehérvár ellen

2020. szeptember 24, csütörtök 20:10 | Utánpótlás

Nem várt különbséggel, 34-24-re nyert a Boglári Akadémia-SZISE csapata az Alba Fehérvár KC ellen a női NB I-es bajnokság 6. fordulójában. A mieink hazai pályán lehengerlő játékot mutattak be és elsősorban a második félidőben nyújtott teljesítményüknek köszönhetően otthon tartották a két pontot. A nagy különbség meglepte még a leglelkesebb szurkolókat is, akik ezúttal fergeteges hangulatot teremtettek a csarnokban. A NEKA bázisára épülő Boglári Akadémia-SZISE megszerezte második győzelmét az élvonalban, ami biztosan hatalmas erőt ad a játékosoknak a folytatásban.

K&H női kézilabda liga, 6. forduló.

Boglári Akadémia-SZISE – Alba Fehérvár KC 34-24 (17-16)

Balatonboglár, játékvezetők: Bóna Cs., Földesi Cs.

Boglári Akadémia-SZISE: Magera N., Gercsó N., Szabó L., Vajer B., Kajdon B. 6, Koronczai P. 6 (3), Farkas J. 6 (1), Faragó L. 1, Vámos M. 6, Mlinkó Zs. 6, Monori O., Juhász G., Kukucska V. 2, Kocsis B. 1, Bánhidi B. Woth V. – vezetőedző: ifj. Kiss Szilárd

Alba Fehérvár KC: Dányi, Pijevic (kapusok), Afentaler 3, Bardi 3, Besszer, Boldizsár, Gerháth, Háfra, Szabó-Májer 2, Szarka 4, Temes 1, Töpfner 1, Triscsuk 6 (3), Utasi 2, Varga, Vashchuk 2. Vezetőedző: Deli Rita

Kiállítások: 2, ill. 8.

Hétméteresek: 5/4, ill. 4/3.

A találkozó első gólját Szarka Adrienn szerezte, amelyre Mlinkó válaszolt, majd egy szép Magera védés után ismét volt válaszunk. Tartottuk a lépést a Fehérvárral, a tizedik percben Mlinkó Zsófi már a negyedik góljánál járt, az ellenfél pedig 7-6-ra vezetett. A boglári lányok továbbra is lendületes, gyors támadásokat vezettek, Farkas Johanna két találatával, majd a Koronczai által értékesített hétméteres révén egyenlítettünk, így a 16. percben 9-9 állt a táblán. A mieink először a 16. percben vezettek, 10-9-nél jött is a fehérvári időkérés. A hazai csapatban mindig volt valaki, aki tovább lendítette a társakat, így a 23. percben először vezettünk két góllal az ezen a napon hibátlanul játszó Vámos Míra góljával, majd ugyanő talált be gyorsindításból, a pillanatokkal korábban beálló Gercsó Nóra pedig bravúros védéssel mutatkozott be.

A szünetben egy góllal vezettünk, ami jó előjel volt, a boglári szurkolók, elsősorban a NEKA fiataljainak köszönhetően még hangosabban ütötték a dobot, ami erőt adott Kajdon Blankáéknak. A második félidőben új lendületet vettek a mieink, még jobban működött a védekezés, és bár a 39. percben átvette a vezetést a Fehérvár, az orrsérüléssel játszó Kajdon Blanka betörésből azonnal válaszolt, sőt egymás után kétszer volt eredményes, így visszaállt az egygólos különbségünk (22-21) A hazai szurkolók érezték, hogy egy kis támogatásra van szükségük a mieinknek, jött is a biztatás a lelátóról. Az ellenfél emberelőnyben sem tudott egyenlíteni, Vámos Míra viszont hibázni nem tudott, és az újabb boglári góllal 24-21-re vezettünk. Az első három hétméteresét magabiztosan értékesítő Triscsuk a negyedik büntetőt kapufára lőtte, a másik oldalon viszont Farkas Johanna már a negyedik gólját lőtte, 25-21-re alakítva az eredményt! A végjátékban már nem volt megállás, igazi örömkézilabda következett, és 27-23 után sorozatban hat gólt szerezve, tízgólossá növeltük az előnyt. A végeredmény 34-24-es álomszerű boglári győzelem lett.

ifj. Kiss Szilárd: A különbség nyilván túlzott, de örülünk a győzelemnek. Az első félidő jó volt, két azonos csapat játszott, úgy gondolom, a másodikban nagyon jól védekeztük, a kapuban pedig remekül teljesítettünk. A lányok szorgalmas hangyák módjára ütköztek, mentek, dolgoztak. Megyünk tovább, igazából mi fejlődni jöttünk ebbe a bajnokságba, biztos lesznek még ilyen meccsek, lesz még tragikomédia is,  de nem szeretnénk megállni vereségeknél és győzelmeknél sem. Ez a mérkőzés hitet kell hogy adjon, és nem szabad túlértékelni.

Gercsó Nóra: Úgy éreztem, hogy most teljesen összeállt a védekezés, és elöl is gólokat tudtunk lőni, ez még inkább lökést adott mindenkinek. Nagyon örülök annak, hogy tudtunk nyerni, hogy ennyivel, azt főleg, nagyon jól küzdöttünk valamennyien, egy csapatként mozogtunk a pályán, akárki pályára lépett, hozzá tudott tenni a teljesítményhez, és ennek ez lett a gyümölcse.

fotók: NEKA/Tompos Gábor