02

Tízgólos győzelem az osztrákok ellen

2024. március 01, péntek 12:54 | Utánpótlás

Tíz góllal győzte le a Balatonbogláron edzőtáborozó magyar leány serdülő válogatott Ausztriát. A NEKA-sok közül a nemzeti együttesben debütáló Nagy Fruzsina három, míg Katona Lujza és Tolnai Fanni egy-egy találatot jegyzett. A két csapat szombaton, 11 órától is megmérkőzik egymással.

Leány serdülő felkészülési mérkőzés:

Magyarország–Ausztria 39–29 (18–12)

Balatonboglár, NEKA Csarnok, 100 néző. Vezette: Kovács Tibor, Mándli Balázs.

Magyarország: Égi, Körmendi, Lasztóczi (kapusok) – Kozma 5, Tagai 3, Tőkés 4, Szigeti 2, Nagy F. 3 (1), Keller 3, Zákányi 2, Szinay 2, Takács M. 4, Tolnai 1, Flaskár, Osgyán 1, Mózes 7 (1), Bohner 1, Kányai, Katona 1. Szövetségi edző: Kun Attila.

Ausztria: Dorfinger, Schaller, Mann (kapusok) – Hahn 4, Hofer 1, Trutsching, Pandza, Holzer, Hager, Schweiger 3, Grünsteidl 3, Dietz 5, Csoka 6, Stachelberger 1, Szerencsi, Igwebuike 6 (1), Klinghofer, Gwis. Szövetségi edző: Simona Spiridon.

Hétméteresek: 2/2, illetve 4/1. Kiállítások: 4 perc, illetve 2 perc.

Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–2, 8. perc: 4–4, 12. perc: 7–5, 17. perc: 8–7, 20. perc: 11–8, 23. perc: 14–8, 28. perc: 17–10, 33. perc: 20–14, 38. perc: 23–17, 44. perc: 27–20, 49. perc: 33–20, 55. perc: 36–25.

Lejátszotta első előkészületi mérkőzését a NEKA-n edzőtáborozó magyar serdülő leány válogatott. Egy több mint négyperces gólcsenddel kezdték a mieink a meccset, ám nem sokkal később már ők vezettek (3–2). A folytatásban a mieink fokozatosan elhúztak riválisuktól, s az első félidő végéig hategységnyi előnyt építettek ki.

A fordulás után sem változott a játék képe, hiszen a második játékrészben is az történt a pályán, amit Kun Attila szövetségi edző csapata akart. A válogatottunk remek teljesítményt nyújtott és magabiztosan, tíz góllal nyert.

A két fél szombaton, 11 órától ismét összecsapás egymással, az a találkozó is nyílt lesz, azaz szeretettel várjuk a szurkolókat, aki pedig nem tud kilátogatni a NEKA Csarnokba, a YouTube csatornánkon élőben követheti a mérkőzést.