25

Tízgólos siker, igazi csapatmunka

2021. április 01, csütörtök 21:15 | Utánpótlás

Nagyszerű játékkal és kiváló védekezéssel nyert 31-21-re a NEKA csapata a Szigetszentmiklós otthonában rendezett férfi NB I/B-s bajnoki mérkőzésen. Az első félidő hajrájáig előnyben játszottak a hazaiak, de Sótonyi László éllovas együttese a szünetre átvette a vezetést. A mieink a fordulás után egyre jobban elhúztak és a csapat azt is elbírta, hogy Kovács Gergő sérülés, Tóth Péter és Papp Tamás pedig piros lap miatt vált ki a második játékrészben. A NEKA csapata ezzel 13 fordulót követően továbbra is vezeti a tabellát.

NBI/B Nyugati–csoport – 8. forduló

Szigetszentmiklósi KSK – Nemzeti Kézilabda Akadémia 21–31 (11–13)

Szigetszentmiklós, Városi Sport- és Rendezvénycsarnok, zárt kapuk mögött

Vezette: Fibec Zoltán, Herbák Tamás

Szigetszentmiklósi KSK: Kovács R., Vitáris N. (kapusok) – Duzsi D. 5 (2), Milovits M. 3, Szabó Gy. 3, Bóka D. 2, Éliás G. 2, Marcsek G. 2, Spacsek L. 2, Hódi L. 1, Márton B. 1, Czabán M., Homor D., Pocsai R., Tihanyi M., Varga L. – vezetőedző: Józsa Máté

Nemzeti Kézilabda Akadémia: Aleksza T., Takács Á. (kapusok) – Kovács G. 9 (6), Bendicsek Á. 4, Foki D. 3, Tóth P. 3, Kepess J. 2, Papp T. 2, Stranigg J. 2, Temesvári G. 2, Bodócs M. 1, Kathi S. 1, Krakovszki B, 1, Szabó Á. 1, Dávid M., Tárnoki M. – vezetőedző: Sótonyi László

Az eredmény alakulása:

5.p.: 1–1; 8.p.: 3–2; 13.p.: 3–5; 15.p.: 4–6; 21.p.: 7–6; 23.p.: 7–8; 26.p.: 10–9; 33.p.: 12–15; 37.p.: 12–18; 41.p.: 15–19; 48.p.: 16–24; 51.p.: 17–26; 58.p.: 19–29

Hétméteresek: 2/2, illetve 7/6

Kiállítások: 20 perc, illetve 16 perc

Piros lap:

– Tóth Péter (Nemzeti Kézilabda Akadémia – 37.p. – fejre ütésért)

– Papp Tamás (Nemzeti Kézilabda Akadémia – 51.p. – harmadik kétperces kiállítást követően)

Sótonyi László: A védekezésünk tetszett a legjobban, az kifejezetten meggyőző volt, s ezzel leraktuk a győzelem alapjait. A második félidőben taktikusabban támadtunk, ekkor kialakult egy jelentősebb különbség. Néhány nap pihenő után remélhetőleg újult erővel tovább folytatjuk a munkát.

Tóth Péter: Először is gratulálok a csapatnak! Úgy gondolom, hogy az első félidőben, nem játszottunk jól, támadásban pontatlanok voltunk, védekezésben sem tudtunk úgy összeállni, ahogy kellett volna. Viszont a második félidőben teljesen más arcunkat mutattuk, összeállt a védekezés, és támadásban is megtaláltuk magunkat. Gratulálok a csapatnak! Külön köszönet a gyógytornászoknak, akik rendbe raktak a délelőtt folyamán!

Kathi Sándor: Az első félidőben nem ment minden teljesen jól, kapkodtunk támadásban. A második félidőben sikerült koncentráltam játszani és egyre nagyobb előnyt kiharcolni és végül győzni. Gratulálok az egész csapatnak. Kellemes ünnepeket mindenkinek.