25

Tízpontos előnnyel zárt a bajnok NEKA

2022. május 15, vasárnap 17:23 | Utánpótlás

Magabiztos győzelemmel zárta a NEKA II. a férfi ifjúsági II. osztályú bajnokságot, melynek utolsó fordulójában 38-26-os sikert ért el a Veszprémi KKFT otthonában. Lehőcz Zoltán együttese, amely már korábban bebiztosította a bajnoki címet, ezzel visszavágott a decemberi vereségért, és tízgólos előnnyel végzett a tabella élén. U16-os fiúcsapatunk a bajnok Éles vendégeként lépett pályára, ahol 30-22-re alul maradt a házigazdákkal szemben.

Férfi ifjúsági II. osztály-Nyugat – 21. forduló

Veszprémi KKFT II. – Nemzeti Kézilabda Akadémia II. 26–38 (14–19)

Veszprém, DEVM Közhasznú Alapítvány Sportcsarnok, 35 néző

Vezette: Ács Zsolt, Báder Róbert

Veszprémi KKFT II.: László A., Kovács Á., Nagy B. (kapusok) – Juhász N. 8 (2), Fazekas Á. 6, Matisz L. 3, Ruzsányi B. 3 (1), Ács P. 2, Dobos B. 2, Boda B. 1, Dózsa R. 1, Benain A. – vezetőedző: Kovács György

Nemzeti Kézilabda Akadémia: Csányi P., Győri N., Széll R. (kapusok) – Lendvai Sz. 8, Csanálosi R. 5, Deák Á. 5, Janowszky S. 5, Tóbiás A. 5, Brucker B. 3, Varga B. 3, Beregi M. 2, Héjjas B. 1, Szabó L. 1, Juráskó M., Sikler K., Tömöri D. – vezetőedző: Lehőcz Zoltán

Az eredmény alakulása: 7.p.: 3–2; 10.p.: 3–5; 14.p.: 6–6; 18.p.: 10–10; 22.p.: 10–13; 37.p.: 17–22; 42.p.: 17–26; 50.p.: 21–29; 54.p.: 23–34

Hétméteresek: 3/3, illetve 1/0

Kiállítások: 2 perc, illetve 4 perc

Lehőcz Zoltán: Örülök, hogy az egyik riválisunk elleni magabiztos győzelemmel zártuk le ezt a bajnokságot. Kissé hektikus meccs volt, de összességében megérdemelten nyertünk. Sajnálom, hogy ez volt az utolsó meccsünk ebben a bajnokságban és jövőre már nem mérettethetünk meg itt, mivel úgy érzem kiválóan szolgálta a csapat fejlődését ez az osztály.

Lendvai Szabolcs: A meccs elején fej-fej mellett haladtunk. A védekezésben szerzett labdák és a gyors gólok segítették növelni az előnyünket. A megszerzett előnyt a meccs végéig tudtuk tartani így sikerült megnyerni a mérkőzést.

Varga Bence: A meccset jó lendülettel, koncentrálva kezdtük, és ez az első félidő végéig megmaradt. A második félidő első 5 percét kicsit szétesve kezdtük, belealudtunk a meccsbe, de ezt sikeresen leküzdöttük. Ahogy haladtunk a meccs vége felé, annál nagyobb lett a két csapat közti különbség. Gratulálok a csapatnak!

Janowszky Soma: A mérkőzés előtt a célunk az volt, hogy visszavágjunk annak a csapatnak, akitől a szezonban vereséget szenvedtük. Bár becsúszott 1-2 hiba, de jó játékkal, jó hangulattal zártuk első helyen az ifi II. osztályú bajnokságot. Gratulálok a csapat összes tagjának!

Fiú U16 I. osztály – 24. forduló

Éles KISE – Nemzeti Kézilabda Akadémia 30–22 (16–12)

Veszprém, ÉKI Sportcsarnok, 30 néző

Vezette: Marosi Zoltán, Pap Ervin Márk

Éles KISE: Pintér B., Sárközi Á. (kapusok) – Fazekas M. 11 (4), Farkas G. 6, Kovács G. 4, Racskó M. 3 (1), Balogh N. 2, Patonai B. 2, Pintér K. 2, Csörnyei R., Horváth B., Németh B., Poharánszki I., Szili Ádám, Szili Ákos – vezetőedző: Gyévai Iván

Nemzeti Kézilabda Akadémia: Gulyás Sz., Vida R. (kapusok) – Szladovics B. 13 (1), Erdős Cs. 2, Szabadi M. 2, Elekes K. 1, Héjjas B. 1, Rotter Zs. 1, Tóth B. 1, Zakor Z. 1, Ambrus Z., Császár Á., Hajzer D., Kollár B., Pál Sz., Vida G. – vezetőedző: Szobol Zsolt

Az eredmény alakulása:

5.p.: 4–1; 9.p.: 5–5; 12.p.: 10–5; 14.p.: 13–7; 19.p.: 13–10; 29.p.: 16–15; 33.p.: 21–18; 44.p.: 28–18; 47.p.: 30–19

Hétméteresek: 6/5, illetve 3/1

Kiállítások: 4 perc, illetve 10 perc

MESTERMÉRLEG:

Szobol Zsolt: Sajnos nem tudtunk méltó ellenfelei lenni a listavezető veszprémi csapatnak. Az ehhez szükséges egyéni teljesítményekkel a legtöbben adósak maradtak. A rengeteg technikai hiba és rossz helyzetkihasználás miatt a mérkőzés végeredménye reális, de csalódást keltő. Gratulálok a házigazdáknak a bajnoki cím megszerzéséhez.

Szladovics Botond: A mai meccset elég jól kezdtük és fej-fej mellett haladtunk az Éles csapatával de az első félidő elején egy kisebb előnyt tudtak szerezni. A második félidő elején egyből feltudtunk zárkózni, de sok rohanás miatt nagyon sok hiba csúszott a játékunkba, ezért elhúzott az ellenfél, amit már nem tudtunk tartani.

Elekes Kristóf: A mai meccset elég jól kezdtük és az első félidőben jól tartottuk magunkat a különbség csak a technikai hibák és helyzetkihasználás volt. A második félidő első felében jól játszottunk és majdnem ki is egyenlítettünk majd elfáradtunk a rohanásban és a technikai hibáinknak köszönhetően nagyobb előnyre tett az ellenfél es ezt már nm tudtuk behozni.

fotó: Farkas Anita