25

Továbbra is az élen

2020. október 17, szombat 17:41 | Utánpótlás

A NEKA férficsapata negyedik mérkőzését is megnyerte, így százszázalékos teljesítménnyel vezeti a tabellát az ifjúsági II. osztályban. Lehőcz Zoltán együttese hazai pályán hatgólos félidei vezetés után 32-17-re győzött a KSA ellen. A mezőny legeredményesebb játékosa a hat gólt szerző Horváth Dávid volt, míg a hosszú idő után visszatérő Terjék Roland kétszer volt eredményes. A serdülő lányok az Érd otthonában gyűjtötték be a két pontot, a 34-13-as magabiztos sikernek köszönhetően szintén hibátlanul állunk az élen.

Férfi ifjúsági II. osztály-Nyugat – 5. forduló

Nemzeti Kézilabda Akadémia II. – KSA Budapest 32–17 (15–9)

Balatonboglár, NEKA Csarnok, 55 néző

Vezette: Szabó Tünde, Szincsák Eszter

Nemzeti Kézilabda Akadémia II.: Csányi P., Fekete Á., Széll R. (kapusok) – Horváth D. 6, Kanyó B. 5 (1), Kovács T. 5, Bodnár Bálint 3, Schmidka D. 3, Viski Sz. 3, Nyéki I. 2 (1), Terjék R. 2, Dezső D. 1, Kranjec B. 1, Tóbiás A. 1, Bodnár Bence, Csanálosi R. – vezetőedző: Lehőcz Zoltán

KSA Budapest: Szerencsés M. (kapus) – Regős B. 4 (2), Orczi M. 3, Sáfrány B. 3, Vincze L. 3, Suki M. 2, Szlaukó B. 2, Dankó D. – vezetőedző: Matuz István

Az eredmény alakulása:

5.p.: 0–1; 10.p.: 4–1; 16.p.: 8–4; 20.p.: 12–5; 25.p.: 15–7; 32.p.: 15–11; 42.p.: 21–11; 46.p.: 22–13; 50.p.: 25–13; 57.p.: 29–15

Hétméteresek: 3/2, illetve 3/2

Kiállítások: –, illetve 2 perc

Lehőcz Zoltán: Nem vagyok elégedett, elég "kötelező" szagú volt a mai mérkőzés. Nem mondhatom azt, hogy nem végeztük a dolgunkat, de hiányoltam a pluszt, egyénileg és csapatszinten egyaránt. Sokkal több labdát szerezhettünk volna, s jobban kellett volna élveznünk a játékot, kissé monotonok, gépiesek voltunk. Jövő hétre fel kell frissülnünk.

Terjék Roland:Nagyon vártam a mai mérkőzést hiszen hosszú kihagyás után újra pályára léphettem. Az első felidőben a védekezés nagyon stabil volt, csak a kipattanókból kaptunk gólt. A támadójátékunk viszont nem volt olyan jó, mint csütörtökön, ez meg is látszott a teljesítményünkön, viszonylag sok ziccert hagytunk ki. A második felidőben javarészt összeállt minden, de voltak hibák, szerencsére hoztuk a kötelezőt.

Csányi Péter:A KSA csapata elég kevés játékossal tudott megjelenni ezen a találkozón, de mi az elejétől a végéig komolyan vettük a mérkőzést. Ez a meccs tökéletes volt arra, hogy gyakoroljuk az új taktikai elemeket és a védekezést, a csapat remekül helyt állt. Csak így tovább!

Széll Roland: Támadásban és védekezésben is voltak jó dolgaink meg rosszak is, a meccset kicsit álmosan kezdtük, de az előnyünket végig tudtuk tartani. Csak így tovább, hajrá srácok!

fotók: NEKA/ Tompos Gábor

Leány serdülő I. osztály:

Érd-NEKA 15-34 (8-17)

V: Mezei, Rubint

NEKA: Lakatos R., Ferenczy (kapusok),- Pap, Bálint 1, Forgács 1, Faragó Lea 3/1, Berei 5, Hengl 4, Csamangó L.2, Petruska 5, Kazeem 3, Szebeni, Csamangó N.2, Czudor 4, Kurmai 3, Vártok 1

7m: 6/4, ill. 1/1

kiállítások: 2 perc, ill. 4 perc

Eredmény alakulása: 4.p: 2-1, 10.p: 3-6, 16.p: 6-12, 24.p: 8-14,31.p: 12-20, 40.p: 13-27, 43.p: 15-28

MESTERMÉRLEG:

Siti Beáta: Már harmadik hete heti két mérkőzést játszunk, hiszen serdülő és ifi szinten is helyt kell állnunk. Mindenkinek szerettem volna elég pihenőidőt adni, akit a sokat játszók tehermentesítésére szántam, jól szálltak be a játékba, a csapat újra fegyelmezetten, szakaszokban jól játszott.

JÁTÉKOS SZEMMEL:

Petruska Dóra: Úgy érkeztünk a mérkőzésre, hogy tudtuk, milyen eredménnyel kell lejönnünk a pályáról, a kérdés a mutatott játék minősége lehetett csak. Az első félidei védekezésünk nem volt a legjobb, a támadójátékunk az egész meccs során jól működött. A győzelem megérdemelt, és nem is lehetett kérdés. Hajrá NEKA!

Czudor Sztella: A csapat és Bea szerint is kötelező volt hozni ezt a meccset, amit meg is tettünk. Az elejétől fogva koncentráltan mentünk támadásban és védekezésben is, ezáltal sokat indultunk és ezért tudtuk növelni az előnyt! Megyünk tovább!

fotó: Farkas Anita