20

Továbbra is hibátlan a mérleg

2022. szeptember 23, péntek 22:29 | Utánpótlás

Idegenben is nyertek fiúcsapataink a korosztályos bajnokságok pénteki játéknapján. Az U20-as bajnokságban 25-12-es sikert aratott Kopornyik Zsolt együttese az Elektromos ellen, míg az U16-os pontvadászatban 23-15-ös NEKA-győzelem született a Dunakeszi otthonában. Mindkét csapatunk vezeti a tabellát négy forduló után.

Férfi U20 I. osztály – 4. forduló

Budapest Elektromos SE – NEKA 12–25 (6–9)

Budapest, Ferences Sportcsarnok, 50 néző

Vezette: Gyimesi Metta, Kékesi Krisztina

Budapest Elektromos SE: Dudás M., Pogány K. (kapusok) – Knapp M. 7 (1), Ábrahám M. 1 (1), Bajáczky B. 1, Diósi M. 1, Fekete Á. 1, Mravik A. 1, Czigli D., Légrádi L., Marvasi F., Novák M., Pelbárt B., Solymosi L. – vezetőedző: Egeresi Zsuzsanna

Nemzeti Kézilabda Akadémia: Csányi P., Radvánszki A. (kapusok) – Tokodi D. 5, Viski Sz. 4, Bodnár Bálint 3, Kovács T. 3, Pintér D. 3, Angebrandt Á. 2, Szabó L. 2, Varga B. 2 (1), Benain A. 1, Bali B., Faluba F., Kanyó B., Nyéki I., Tóbiás A. – vezetőedző: Kopornyik Zsolt

Az eredmény alakulása: 4.p.: 0–1; 8.p.: 2–4; 14.p.: 4–5; 18.p.: 6–6; 23.p.: 6–8; 28.p.: 6–9; 35.p.: 7–12; 41.p.: 8–15; 49.p.: 10–18; 57.p.: 11–23

Hétméteresek: 7/2, illetve 1/1

Kiállítások: –, illetve 6 perc

Fiú U16 – 4. forduló:

VS Dunakeszi – NEKA 15-23 (9-11)

NEKA: Konyicsák B., Márits M.,Lepir S., Rácz-Kovács K., Vandra M. 6, Hulló Á. 4, Hunyadvári Á., Peller B. 4, Kun B. 2, Kupai T., Páé Sz. 3, Házi I., Vajda B., Szilágyi T., Boldog B., Urbán T. 4 – vezetőedző: Gazdag Tibor

Gazdag Tibor: Az eredmény csalóka, mert első ránézésre nagyarányú sima meccset sugall, de nem volt az. Az első félidőnk teljesen dekoncentrált volt és a kapkodásból rengeteg technikai hibát vétettünk, támadásban kimaradtak a ziccerek, a védekezésünk puha volt. A második félidő már hozott jó dolgokat elöl és hátul is, kicsit felkeményedtünk védekezésben, a támadásunk pontosabb volt. A mérkőzés pozitívuma, hogy a kapusteljesítményünk nagyon jó volt, és hogy a csapatnak volt tartása hátrányos helyzetben is. Rengeteg tanulnivalónk van még, ezen dolgozunk tovább, gratulálok a csapatomnak!

Márits Milos: Először is szeretnék gratulálni a csapatnak az újabb győzelemhez, küzdelmes mérkőzést játszottunk. Az első félidőben sok hibával, pontatlanul játszottunk, de így is sikerült előnyből fordulnunk. A második félidőben főleg a jó védekezésnek és a gyors támadójátéknak köszönhetően nagyobb előnyre tettünk szert, és így a végére magabiztos győzelmet arattunk.

Pál Szabolcs: A mérkőzést nagyon nehezen kezdtük, rengeteg technikai hibával, rossz védekezéssel és sok kihagyott ziccerrel játszottunk. Az első félidő végének célja a hátrány ledolgozása és az esetleges vezetés átvétele volt, ami szerencsére összejött. A második félidőre kommunikatívabb védekezésre volt szükség. Ennek előnye a könnyű gólok szerzése volt! Gratulálok a csapatnak a győzelemhez. Hajrá NEKA!!!