02

Továbbra is hibátlanul – Magabiztos győzelmek hazai pályán

2022. szeptember 21, szerda 20:17 | Utánpótlás

A NEKA lány csapatai a BDSE Nemesvámossal játszottak a korosztályos utánpótlás bajnokságok 4. fordulójában és magabiztos játékkal gyűjtötték be a két-két bajnoki pontot. Ifj. Kiss Szilárd együttese Katona Lujza vezérletével (9 gól) fokozatosan lépett el a vendégektől a félidőhöz közeledve. A második harminc percben sem változott a játék képe és külön meg kell említeni, hogy hazai oldalon minden mezőnyjátékos gólt szerzett. Az U19-es lányok mérkőzése is jó hazai támadásokat, gyors gólokat hozott, így a félidőre 12 gólos NEKA vezetéssel mehettek pihenőre a csapatok. A találkozó második felére sem lassítottak a boglári fiatalok és végül 20 góllal, 41-21-re győztek.

2022. 09. 21. 16:00

LU17 I. osztály-Nyugat, 4.forduló

Balatonboglár, NEKA Sportcsarnok

NEKA - BDSE Nemesvámos 39-22 (19-8)

Játékvezetők: Csányi Tibor, Gadányi Tibor

NEKA: Szilágyi P., Gyarmati L.(kapusok), Gera V. 1, Mihály H. 1, Seres L. 2, Molnár R. 2, Verbősy H. 3, Fazekas V. 2, Pónya R. 2, Katona L. 9, Nagy B. 4, Bali B. 4, Szebeni D.1, Molnár F. 2, Jelena F. 5, Kriston K. 1, - vezetőedző: ifj. Kiss Szilárd

Hétméteresek:3/2, ill. 6/5

Kiállítások:4 perc, ill. 2 perc

Eredmény alakulása:10.p: 7-2, 17.p: 9-5, 22.p: 12-8, 28.p: 17-8, 39.p: 24-11, 43.p: 26-13, 50.p: 32-20, 57.p: 37-21, 59.p: 39-22

MESTERMÉRLEG:

ifj. Kiss Szilárd:„Érdekes mérkőzés volt! Sok játékostól többet várok, bízom a hétvégén jobbak lesznek! Voltak kiemelkedő teljesítmények nekik külön gratulálok.”

JÁTÉKOS SZEMMEL:

Gyarmati Lili: „Az első félidőben szuper volt a védekezés és a kapusteljesítmény is. Összeszedettek voltunk, de aztán a második félidőben kicsit szétestünk támadásban és védekezésben is. A mérkőzés második felére több indítás volt és könnyebben tudtunk gólt szerezni.”

Katona Lujza: A mérkőzést nagyon koncentráltan kezdtük, gyorsan jelentős előnyre tettünk szert. Azt követően egy picit kiengedtünk, amit az ellenfél ki is használt, de a félidő végére rendeztük sorainkat és ez az eredményben is megmutatkozott. A második félidőben már nem engedtük ki a mérkőzés irányítását a kezünkből és felszabadultan tudtunk játszani. Hibák voltak főleg a védekezésben, azokat igyekszünk kijavítani és dolgozunk tovább. Gratulálok a csapatnak! Hajrá NEKA!

2022. 09. 21. 18:00

LU19 I.osztály-Nyugat, 4.forduló

NEKA - BDSE Nemesvámos 41-21 (21-9)

Játékvezetők:Csányi Tibor, Gadányi Tibor

NEKA: Horváth Sz., Csendes B., (kapusok), Mórocz F. 4, Zakor Á., Faragó L., Berei K, Hengl S. 2, Csamangó L. 2, Petruska D. 2, Kapu Zs. 6, Kazeem A. 6, Giricz L. 5, Pálmai L. 4, Keceli-Mészáros R. 6, Csamangó N. 4, - vezetőedző: dr.Woth Péter

Hétméteresek:3/3, ill. 7/6

Kiállítások:2 perc, ill. 2 perc

dr. Woth Péter:„A mérkőzés fő célja a nyitott védekezés elleni támadás gyakorlása volt, amit nagyrészt sikeresen oldottunk meg”

Giricz Lilla: „A meccset sikerült jó lendülettel megkezdeni és ez a végéig is kitartott. Védekezésben több sáncuk is volt és többször labdát is tudtunk szerezni, amiből le tudtuk rohanni az ellenfelet. Támadásban sikerült újabb dolgokat gyakorolni, amelyeknek a nagy részét gólra is tudtunk váltani. Gratulálok a csapatnak az újabb két pont megszerzéséhez, a tanultakból viszont építkezünk tovább! Hajrá NEKA!

Pálmai Liza: "A mérkőzés elejétől kezdve koncentráltak voltunk. A védekezésünk végig jól működött, így tudtunk gyors gólokat lőni. Már az elején előnyre tettünk szert és ezt végig tudtuk tartani.Gratulálok a csapatnak, megyünk tovább!"

fotók: NEKA/Tompos Gábor