19

Tripla fiú-győzelem a korosztályos bajnokságokban

2023. március 02, csütörtök 20:50 | Utánpótlás

Hazai pályán léptek pályára a NEKA utánpótlás fiúcsapatai a csütörtöki fordulóban. Az U20-as listavezető együttesünk tízgólos sikerrel zárt az Elektromos ellen, míg az U18-as bajnokságban vezető gárda 39-25-re múlta felül a pécsieket. Az U16-os fiúk a Dunakeszi ellen arattak magabiztos győzelmet. Mindhárom csapatunk megerősítette első helyét a tabellán.

U20 I. osztály-Nyugat – 17. forduló

Nemzeti Kézilabda Akadémia – Budapesti Elektromos SE 38–18 (19–7)

Balatonboglár, NEKA Csarnok, 20 néző

Vezette: Gréczi Gergő, Koltai Dániel

Nemzeti Kézilabda Akadémia: Csányi P., Győri N. (kapusok) – Dömötör Á. 6 (1), Viski Sz. 6, Varga B. 5, Angebrandt Á. 4, Deák Á. 3, Kiss M. 3, Nyéki I. 3, Csanálosi R. 2, Tóbiás A. 2, Faluba F. 1, Kanyó B. 1, Lendvai Sz. 1, Szabó L. 1, Benain A. – vezetőedző: Kopornyik Zsolt

Budapesti Elektromos SE: Dudás M. (kapus) – Knapp M. 9 (1), Mravik A. 4, Manhercz E. 3, Novák M. 1, Pelbárt B. 1, Bajáczky B., Czigli D., Diósi M., Kamarási B., Légrádi L., Marvasi F. – vezetőedző: Egeresi Zsuzsanna

Az eredmény alakulása: 5.p.: 4–1; 8.p.: 4–3; 10.p.: 7–4; 15.p.: 10–5; 24.p.: 15–5; 34.p.: 22–9; 39.p.: 27–9; 46.p.: 31–12; 50.p.: 32–14; 57.p.: 36–15

Hétméteresek: 1/1, illetve 5/1

Kiállítások: 4 perc, illetve 4 perc

fotók: NEKA/Tompos Gábor

U18 I. osztály-Nyugat – 17. forduló

Nemzeti Kézilabda Akadémia – Pécsi Sport Nonprofit Zrt. 39–25 (15–12)

Balatonboglár, NEKA Csarnok, 55 néző

Vezette: Finta Dóra, Varga Fruzsina

Nemzeti Kézilabda Akadémia: Gulyás Sz., Széll R. (kapusok) – Lendvai Sz. 7 (1), Csanálosi R. 6, Brucker B. 5, Zakor Z. 4 (1), Hajzer D. 3 (1), Szabadi M. 3, Erdős Cs. 2, Rotter Zs. 2, Sikler K. 2, Héjjas B. 1, Janowszky S. 1 (1), Juráskó M. 1, Kiss M. 1, Szabó L. 1 – vezetőedző: Lehőcz Zoltán

Pécsi Sport Nonprofit Zrt.: Hegedüs T., Varga B. (kapusok) – Jauck P. 12, Ruppert L. 5, Czibók M. 3, Jani M. 2, Várnagy M. 2, Solti M. 1, Lieber D., Pántya F., Szárszó Sz., Vida L. – vezetőedző: Tóth János

Hétméteresek: 7/4, illetve 1/0

Kiállítások: –, illetve 4 perc

Lehőcz Zoltán: Kellemetlen stílusú és jó képességű játékosokkal felálló ellenfelet sikerült végül magabiztosan legyőznünk, ugyanakkor a jövőben arra figyelnünk kell, hogy a mérkőzés kezdetétől kellő fordulatszámon pörögjünk, s ne nehezítsük meg a saját dolgunkat figyelmetlenségeinkkel. Gratulálok a csapatnak, mert a második félidőben szintet tudott lépni.

Hajzer Dávid: Az elején sok ziccert kihagytunk nem volt annyira összeszedett a játék, de a második félidőre feljavult a játékunk és megtudtuk szerezni az előnyt. Gratulálok a csapatnak!

Brucker Balázs: Jól kezdtük a mérkőzést tudtuk tartani az előnyünket, megyünk tovább. Gratulálok a csapatnak!

Széll Roland: Az első félidőbe kicsit belealudtunk, ezért hagytunk ki ennyi lövést. A szünet után a támadásokban is és a védekezésekben is eredményesebbek voltunk, mivel a második félidőre sikerült összeszednünk magunkat. A csapatnak szeretnék gratulálni az újabb győzelemhez!

U16 I. osztály – 17. forduló

Nemzeti Kézilabda Akadémia – VS Dunakeszi 31–21 (19–8)

Balatonboglár, NEKA Csarnok, 50 néző

Vezette: Pók Írisz Orsolya, Urbán Viviven

Nemzeti Kézilabda Akadémia: Konyicsák B. (kapus) – Lepir S. 7, Pál Sz. 5 (5), Kovács B. 3 (1), Vajda B. 3, Házi I. 2, Hunyadvári Á. 2, Kollár B. 2, Peller B. 2, Rácz–Kovács K. 2, Hulló Á. 1, Kató B. 1, Kun B. 1, Boldog B., Kupai T., Puskás B. – vezetőedző: Gazdag Tibor

VS Dunakeszi: Leszicskov Zs., Rózsavölgyi Sz. (kapusok) – Sieferer R. 7, Baluka B. 5, Konrád–Soós B. 5 (2), Godó G. 2, Nagy Á. 2, Berecz G., Kincses B., Laboncz D., Rabb A., Sike R., Szabó M. – vezetőedző: Tövisháti Zsombor

Hétméteresek: 7/6, illetve 2/2

Kiállítások: 8 perc, illetve 10 perc

Piros lap: Baluka Bálint (VS Dunakeszi – 43.p. – harmadik kétperces kiállítást követően)

Kupai Tamás: Az első félidőben jól kezdtük a játékot, magabiztosan védekeztünk, sokszor megtudtuk szerezni a labdát. A második félidőben egy kicsit elfáradtunk, több gólt kaptunk, de így is tudtuk tartani az előnyt.