02

Tripla fiú meccs Bogláron

2024. március 01, péntek 22:34 | Utánpótlás

A NEKA fiú ifjúsági és serdülőcsapata a Csurgót, míg U16-os együttesünk a Győrt fogadta a korosztályos bajnokságokban. A szoros mérkőzéseken egy győzelem és két nagyon szoros vereség volt a mieink mérlege.

Fiú U20, I. osztály – Nyugati csoport, 17. forduló

NEKA–Csurgói KK 28–30 (14–11)

Balatonboglár, NEKA Csarnok, 120 néző. Vezette: Kertész Bálint, Miháldinecz József.

NEKA: Csányi, Vida (kapusok) – Sikler 5, Szabó L. 2, Csanálosi 4 (1), Deák 6 (1), Héjjas, Varga B. 5, Dömötör R., Dömötör Á. 2, Zakor 1, Tóbiás, Bredák 1, Juráskó, Lendvai 2, Kun. Vezetőedző: Kopornyik Zsolt.

Csurgói KK: Benkő, Lábas, Szöböllődi (kapusok) – Füstös G. 7 (4), Magyar, Kelemen, Koósz, Bátorfi, Varga M. 8, Horváth J. 2, Varga J. 2, Horváth P. 7, Kaiser, Nemes 2, Weisinger 2. Vezetőedző: Pavlovics Darko.

Hétméteresek: 2/2, illetve 5/4.

Kiállítások: 8 perc, illetve 6 perc.

Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–2, 9. perc: 4–2, 15. perc: 7–5, 22. perc: 9–8, 27. perc: 13–11, 32. perc: 15–11, 37. perc: 17–15, 42. perc: 20–17, 47. perc: 21–21, 50. perc: 23–23, 55. perc: 26–26, 58. perc: 26–28.

Kopornyik Zsolt: Először is gratulálok Darkónak, illetve a Csurgónak a győzelemhez, a két csapat nagyon jó mérkőzést vívott egymással. A játékosaink hullámzó teljesítményének több oka is van, úgy érzem, a Balatonfüred elleni bajnokin és ezen a találkozón is pontot, pontokat érdemeltünk volna. Mi megköveteljük a csapatainktól a tiszteletet és az alázatot, ugyanezt viszont idén nem érezzük a Nemzeti Kézilabda Akadémiával szemben. Ebben a szezonban hatalmas nyomással kell megbirkóznunk, ami már eddig is rengeteg pontunkba került.

Sikler Kristóf: Nagy szívvel és lelkesedéssel álltunk bele a mérkőzésbe és az első felében jól ment a játék, vezettünk is a jó védekezésnek köszönhetően. Sajnos a második félidőben egyre többet hibáztunk és hátul sem voltunk olyan stabilak, így szoros volt a végjáték ahol az ellenfélnek sikerült gólokat lőni. Hatalmasat küzdött a csapat és nagyon jó mérkőzés volt.

Csányi Péter: Ma a Csurgó együttesét fogadtuk hazai pályán. Ez egy jelentős játékerőt képviselő csak sok tapasztalt játékossal. Az első félidő háromgólos előnyt harcoltunk ki. Sajnos ezt nem tudtuk tartani és a meccs végére elfáradtunk.

Dömötör Ádám: A mérkőzést jól kezdtük, jól működött a védelmünk és a támadásunk egyaránt, így az első félidő végére háromgólos előnyre tettünk szert. A második félidő nem úgy alakult, ahogy szerettük volna és a sok kihagyott helyzet a végére megbosszulta magát.

Tóbiás Attila: Motiváltan álltunk bele a mérkőzésbe. Az első félidőben taktikailag fegyelmezetten játszottunk, és ezért előnnyel tudtunk menni a szünetre. A második félidőben támadásban megakadtunk és a Csurgó egyenlíteni tudott. A végjáték az ellenfélnek sikerült jobban, így vereség lett a vége. Gratulálok a csapatnak, nagyon küzdöttünk.

fotók: NEKA/Tompos Gábor

U18 I. osztály – Nyugati csoport 17. forduló

Nemzeti Kézilabda Akadémia – Csurgói KK 38–22 (20–14)

Balatonboglár, NEKA Csarnok, 85 néző

Vezette: Kertész Bálint, Miháldinecz József

Nemzeti Kézilabda Akadémia: Konyicsák B., Márits M. (kapusok) – Kun B. 6, Szladovics B. 6, Erdős Cs. 4, Kollár B. 4 (1), Ambrus Z. 3, Hulló Á. 3, Pál Sz. 3 (2), Tömöri D. 3, Császár Á. 2, Rotter Zs. 2, Hunyadvrári Á. 1, Kovács B. 1, Lepir S., Vandra M. – vezetőedző: Lehőcz Zoltán

Csurgó KK: Baranyai B., Tóth M. (kapusok) – Füstös M. 6, Papp M. 5, Simon B. 5, Gazda G. 2, Dobi D. 1, Fidler J. 1, Kollár B. 1, Opavszky O. 1, Barcza Á., Borbély B., Musits M., Nézics M., Takács L. – vezetőedző: Baranyai Zsolt

Az eredmény alakulása: 4.p.: 2–3; 7.p.: 4–4; 11.p.: 7–7; 17.p.: 12–8; 23.p.: 18–10; 26.p.: 19–13; 36.p.: 22–18; 39.p.: 23–19; 45.p.: 27–20; 52.p.: 31–21; 56.p.: 34–22; 59.p.: 37–22;

Hétméteresek: 4/3, illetve -

Kiállítások: 6 perc, illetve 10 perc

Piros lap: Barcza Ádám (Csurgói KK – 32.p. – harmadik kétperces kiállítást követően)

Lehőcz Zoltán: “Alattunk a föld, felettünk az ég, bennünk a létra…”

U16 I. osztály – 17. forduló

Nemzeti Kézilabda Akadémia – Agrofeed UNI Győr 29–30 (11–13)

Balatonboglár, NEKA Csarnok, 50 néző

Vezette: Finta Dóra, Varga Fruzsina

Nemzeti Kézilabda Akadémia: Barna M., Kádár A. (kapusok) – Záray Z. 7 (5), Ambrus M. 6, Házi I. 5, Ambrus B. 3, Ferencz V. 2, Panyi I. 2, Veres A. 2, Lőrincz Á. 1, Terjék K. 1, Lukács B., Puskás B., Renner Z., Révai O. – vezetőedző: Gazdag Tibor

Agrofeed UNI Győr: Lendvai N., Zsíros M. (kapusok) – Tamás B. 9, Németh P. 7, Juhász Á. 5 (2), Wiser S. 4, Klinger A. 2, Segovits B. 2, Kaló B. 1, Hideg J., Kovács L., Krausz M., Kukorelli Á., Kulacs K., Pintér A., Tréger D. – vezetőedző: Kovácsovics László

Az eredmény alakulása: 5 p.: 1–3; 12.p.: 4–6; 18.p.: 8–8; 23.p.: 10–12; 26.p.: 11–15; 30.p.: 14–15; 34.p.: 14–19; 38.p.: 17–22; 44.p.: 22–26; 47.p.: 26–28; 49.p.: 29–29

Hétméteresek: 5/5, illetve 3/2

Kiállítások: 4 perc, illetve 12 perc

Gazdag Tibor – Gratulálok a Győrnek és Kovacsevics Lackó barátomnak, a mérkőzés egészét tekintve teljesen megérdemelten nyertek. Sajnálom a csapatomat és az ifistáinkat, hogy előfordulhatnak ilyen dolgok a pályán. Az a rengeteg munka, amit ezek a gyerekek elvégeznek hetente és rajtunk kívül álló okok miatt kárba vész, elszomorító!