27

Újabb Ligakupa-siker

2022. január 11, kedd 20:12 | Utánpótlás

Félidőben még egygólos hátrányban volt a NEKA csapata a Vecsés elleni Ligakupa mérkőzésen, végül a második játékrészben feljavult játéknak köszönhetően magabiztosan, 32-25-re nyertek a mieink. Az együttest ezúttal Kopornyik Zsolt irányította, aki a juniorválogatottak nélküli, megfiatalított kerettel utazott a találkozóra, de a mieink így is megszerezték a két pontot és három forduló után a C-csoport élén állnak. Pénteken 18.30-tól Balatonbogláron ismét megmérkőzik egymással a két csapat.

Férfi Ligakupa C–csoport – 3. forduló

Vecsés SE – Nemzeti Kézilabda Akadémia 25–32 (17–16)

Vecsés, Városi Sport és Rendezvénycsarnok, 30 néző

Vezette: Kovács Tibor, Mándli Balázs

Vecsés SE: Balogh Á. – Turcsán 1, Székely 4, Petrik–Varga 7, Kökény, Gáspár 1, Antal L. 3 (2) - Csere: Horváth K., Rózsavölgyi (kapusok), Antal M. 3, Kiss P. 2, Sutka 2, Csuzi 1, Zakics 1, Major - Vezetőedző: Lepsényi Sándor

Nemzeti Kézilabda Akadémia: Aleksza – Kiss A. 1, Dely 4, Kovács G. 9 (4), Szeitl L. 1, Stranigg 1, Bodnár Bence - Csere: Draskovics 8, Simotics 3, Szabó Á. 2, Bendicsek 1, Buri 1, Fekete D. 1, Kun, Tárnoki - Megbízott edző: Kopornyik Zsolt

Az eredmény alakulása: 4.p.: 2–2; 8.p.: 4–2; 12.p.: 5–4; 15.p.: 9–4; 23.p.: 13–10; 35.p.: 19–19; 43.p.: 19–24; 47.p.: 20–27; 51.p.: 22–27; 55.p.: 22–30

Hétméteresek: 3/2, illetve 5/4

Kiállítások: 10 perc, illetve 4 perc

Kopornyik Zsolt: A kezdeti dekoncentráltságunk oldódásával sikerült labdákat szereznünk, melyeknek köszönhetően indításgólokat tudtunk lőni. A játékunk a második félidőre minőségi változásokon ment keresztül, így végül megnyugtató előnyhöz jutottunk. A mérkőzés megmutatta, hogy a felkészülés első felében járunk, de a fiataloktól sokkal bátrabb játékra van szükség ahhoz, hogy tudjanak élni a számukra biztosított percekkel.

Buri Attila: Nehézkesen kezdtük a mérkőzést, nem sikerült felvennie a csaptak azt a tempót, amit tud. A második félidőben sokkal higgadtabban játszottunk, így meg tudtuk fordítani az eredményt. Gratulálok a csapatnak!

Draskovics Gellért: Egy kicsit fásult kezdés és egy szoros első félidő után szerencsére a második félidőben a feljavult védekezés és a jobb helyzetkihasználás miatt el tudtunk lépni az ellenféltől és így magabiztosan tudtunk nyerni.