04

Újabb nagy lépés a négyes döntő felé

2024. április 12, péntek 15:16 | Utánpótlás

Magabiztos, kilencgólos győzelmet aratott a NEKA U19-es leánycsapata az I. osztályú kézilabda-bajnokság 22. fordulójában Mosonmagyaróváron. Zsadányi Sándor vezetőedző tanítványai végig kiválóan játszottak, s a sikerüknek hála tettek egy nagy lépést a final four felé.

Leány U19, I. osztály – Nyugati csoport, 22. forduló

Motherson Mosonmagyaróvár–NEKA 24–33 (10–16)

Mosonmagyaróvár. Vezette: Kolarovszki Zoltán Mihály, Lábadi János.

Motherson Mosonmagyaróvár: Zentai, Horváth Sz. (kapusok) – Telek, Beke, Szakács 1, Horváth M., Magyar, Baumgartner 3 (2), Sefcsik 6 (2), Magyar, Hajdó, Lánczky 10, Pádár 3, Hajczinger, Horváth Zs. 1. Vezetőedző: Bognár Róbert.

NEKA: Hornyák, Szilágyi (kapusok) – Mihály 2, Varga D., Seres L. 5, Molnár R. 1, Fazekas 3, Bozsodi, Kiss M. 2, Kapu 1, Katona 3, Pálmai 3, Körtvélyesi 5, Molnár F. 4, Sipos 2, Jelena 2(1). Vezetőedző: Zsadányi Sándor.

Hétméteresek: 5/4, illetve 1/1. Kiállítások: 4 perc, illetve 2 perc.

Az eredmény alakulása. 5. perc. 2–2, 10. perc: 3–6, 15. perc: 5–10, 25. perc: 7–14, 34. perc: 11–18, 43. perc: 11–23, 52. perc: 16–28, 57. perc: 20–30.

Zsadányi Sándor: – Egy újabb lépéssel közelebb vagyunk a célunkhoz. Nehéz mérkőzésre számítottunk, de szerencsére ez nem igazolódott be. A héten sokat gyakoroltuk a védekezést és ez meg is látszódott. Remekül védekeztünk és ehhez kiváló kapusteljesítmény is párosult. Gratulálok a csapatomnak, nagyon szép munkát végeztek!

Katona Lujza: – Fegyelmezetten játszottunk, voltunk ugyan kisebb hibáink, de átéreztük a meccs fontosságát. Dolgozunk tovább a kitűzött célunkért. Hajrá NEKA!

Molnár Réka: – A mérkőzésre összeszedetten érkeztünk, a fegyelmezett védekezésünknek köszönhetően könnyű gólokat tudtunk szerezni. Elég sok ziccert hagytunk ki, de ennek is ellenére nagy különbséget tudtunk kialakítani, amit a meccs végéig tudtunk tartani. Nagyon örülünk a két pontnak és dolgozunk tovább. Gratulálok a csapatnak!

Fotó: Farkas Anita