19

Újabb siker a Ligakupában

2021. január 19, kedd 18:30 | Utánpótlás

Öt nap alatt másodszor mérkőzött meg egymással a NEKA és a Rinyamenti KC együttese. A pénteki idegenbeli győzelem után a balatonboglári találkozón is Bohus Bea csapata diadalmaskodott, ezúttal 31-24-es siker született. A mieink az első félidőt követően még kétgólos hátrányban voltak, de a szünet után sikerült fordítanunk és végül megszereztük a két pontot.

Liga Kupa E csoport

NEKA- Rinyamenti KC  31-24 (13-15)

V: Barna, Kovács

NEKA: Németh K., Lakatos R. (kapusok),- Varga 2, Kovács A. ,  Juhász K.1, Nagy I.L. 1,  Szabó A.1, Uhrin 5/2, Horváth P. 4/1,  Lakatos P.2, Nagy II.L. 5, Kovalcsik 3, Szabó Lili 1, Vártok 6 – vezetőedző: Bohus Beáta

Rinyamenti KC: Szalai E., Torma K., Druzsin R. Szandai M. 2, Kovács D. 5, Bárdió Zs. 1, Ghetu A. 2, Kurucz I., Horn M. 3, Brezovszky F. 3, Hegedüs D. 4, Varga F., Póczik K. 2, Antal A. 2 – vezetőedző: Katona Sándor

Hétméteresek: 4/2, ill. 4/3

Kiállítások: 4 perc, ill. 6 perc

Eredmények alakulása: 8.p: 2-3, 13.p: 5-7, 20.p:  9-12, 27.p: 11-15, 38.p: 18-16, 44.p: 22-21, 55.p: 28-22

Bohus Beáta: A két ellentétes félidei teljesítmény közül a második játékrészben mutatottak lehetnek a tovább siker alapjai.

Nagy II. Laura: Két különböző félidő volt. Az elsőt álmosan kezdtuk, mind támadásban,mind́ védekezesben. A második félidőben fegyelmezett, kemény volt a védekezésünk, ebből tudtunk gyors gólokat szerezni és megszerezni a két pontot. Megyünk tovább!

Uhrin Lili: A meccset nem kezdtük túl jól, védekezésben nem volt meg a megfelelő számú megállító fault, támadásban nem sikerült végig játszanunk a játékainkat. A második félidőben sikerült magunkra találni és a jó védekezésnek köszönhetően gyors gólokat tudtuk lőni. Egyre nőtt a két csapat közötti különbség és végül 7 góllal sikerült felülmúlni ellenfelünket.

fotók: NEKA/Tompos Gábor