18

Újabb U16-os siker

2022. november 11, péntek 22:13 | Utánpótlás

Hazai pályán nyert 28-17-re a NEKA U16-os fiúcsapata a Gyöngyös ellen, a bajnokság pénteki játéknapján. A félidőben még döntetlenre álltak a csapatok, de a második félidő nagyszerű teljesítménye révén bebiztosítottuk a győzelmet.

Fiú U16 I. osztály – 9. forduló

Nemzeti Kézilabda Akadémia – HE-DO B. Braun Gyöngyös 28–17 (11–11)

Balatonboglár, NEKA Csarnok, 34 fő

Vezette: Antal Roland, Molnár-Szabó Tünde

Nemzeti Kézilabda Akadémia: Konyicsák B., Márits M. (kapusok) – Kun B. 7, Kovács B. 6, Boldog B. 5, Hulló Á. 2, Lepir S. 2, Puskás B. 2, Ambrus Z. 1, Kollár B. 1, Pál Sz. 1, Rácz-Kovács K. 1, Házi I., Peller B., Vajda B., Vandra M. – vezetőedző: Gazdag Tibor

HE-DO B. Braun Gyöngyös: Dobos B., Széles G. (kapusok) – Zakhar L. 9 (1), Landor B. 5, Záray Z. 2, Scitovszky B. 1, Bognár Zs., Csépány M., Erdei Sz., Huba Zs., Kiss Z., Major R., Szécsényi Sz., Varga B. – vezetőedző: Danyi Bence

Hétméteresek: 2/0, illetve 1/1

Kiállítások: 4 perc, illetve 4 perc

Az eredmény alakulása: 2.p.: 1 – 1; 4.p.: 1 – 3; 12.p.: 4 – 5; 15.p.: 6 – 6; 21.p.: 9 – 6; 25.p.: 11 – 11; 32.p.: 16 – 12; 38.p.: 19 – 13; 43.p.: 22 – 14; 49.p.: 26 – 16;

Gazdag Tibor: A mérkőzés nagy részében sajnos hagytuk magunkat altatni, lassítani, nem a mi tempónkon kézilabdáztunk, emiatt idegesek is voltak a srácok. Örülök neki, hogy akik bejöttek a második játékrészben, új lendületet adtak a csapatnak támadásban és védekezésben is, ennek köszönhető, hogy a végére kialakult a nagyobb előny. Gratulálok a csapatomnak, mert azért meg kellett küzdeni a két pontért!

Puskás Bálint: Az első félidőt elég álmosan kezdtük és nem állt össze sem a védelem, sem a támadás, de amikor elkezdtünk labdákat szerezni és keményen védekezni, akkor már nem volt gond, mert után szép, gyors gólokat tudtunk dobni és így tudtuk megnyerni a meccset. Szeretnék gratulálni a csapatnak és az edzőinknek.

Kovács Balázs: A mérkőzést nagyon lassan és álmosan kezdtük, belelassultunk az ellenfél tempójába és a félidőig nagyon kiegyenlített mérkőzés volt. A második játék részre viszont felébredtünk és egy viszonylag nagy arányú győzelmet arattunk. Gratulálok a csapatnak és az ellenfélnek is.

Kun Balázs: Elsősorban szeretnék gratulálni az ellenfélnek. Az első félidőben elég álmos kezdtünk mind támadásban, mind védekezésben. A második félidő 5. perce után átvettük a vezetést és utána uraltuk a mérkőzést. Szeretnék gratulálni a csapatnak. Hajrá NEKA!