14

Válogatott-táborok Bogláron

2019. szeptember 25, szerda 22:13 | Nemzetközi edzőközpont

Három korosztályos kézilabda-válogatott edzőtáborozik a héten a Nemzeti Kézilabda Akadémián.

A női nemzeti csapatok a NEKA elleni felkészülési meccseken gyakorolják a tanultakat.

Ifj. Kiss Szilárd a nyáron a celjei ifjúsági Európa-bajnokságot megnyert kerettel dolgozik Balatonbogláron. A csapatra nyáron nagy utazás vár, hiszen a világbajnokságot 2020-ban Kínában rendezik meg.

Kopornyik Zsolt a fiú serdülőválogatott tagjaival dolgozott együtt két napon át. A szövetségi edző ezúttal szintén nem hívott be a NEKA-s kézilabdázót a csapatba, hanem az országosan kiválasztott hatvanas keretből húsz játékost nézett meg.

„Valamennyi fiatalnak próbálunk majd esélyt adni, egyelőre húsz fiúval edzettünk együtt hétfőn és kedden, de ez a két nap csak az előszoba volt, a válogatási folyamat első szakasza. Mi is javaslunk embereket, és a többszöri közös munka után jelöljük ki a válogatott keretét” – számolt be a válogatási elvekről Kopornyik Zsolt.

A Bohus Beáta és dr. Woth Péter által irányított leány serdülőválogatott ezúttal a NEKA játékosai nélkül edzőtáborozik, szerdán ugyanis épp az akadémista együttes ellen lépett pályára.

„Minden alkalmat megragadunk, hogy a kiválasztott és a klubok által javasolt hatvanfős keret tagjait megismerjük. Nyitott az ajtó mindenki előtt, így a felkészülések során igyekszünk minél többeknek lehetőséget adni. Novemberben ORV-tornát rendeznek, erre készülünk első lépésként” – mondta el honlapunknak Bohus Beáta szövetségi edző.

 

< vissza