05

Veszprém-NEKA párharcok a bajnokságokban

2024. április 05, péntek 23:32 | Utánpótlás

Veszprémben lépett pályára három fiúcsapatunk a korosztályos bajnokságokban. Az U20-as együttes hatalmasat küzdött, többször is ledolgozta hátrányát, végül egy góllal alulmaradt. Az U18-as listavezető csapatunk magabiztosan gyűjtötte be a két pontot és újabb lépést tett a rájátszásba jutásért. Az U16-os fiúk ezúttal pont nélkül távoztak a rivális otthonából.

U20 I. osztály-Nyugat – 20. forduló

Veszprém Handball Academy – Nemzeti Kézilabda Akadémia 28–27 (13–11)

Veszprém, DEVM Közhasznú Alapítvány Sportcsarnok, 150 néző

Vezette: Garai Balázs Róbert, Varasdi Levente Zoltán

Veszprém Handball Academy: Horváth Szabó B., Kovács K., Várady-Szabó L. (kapusok) – Edwards B. 5, Fenyő J. 5, Gáncs-Pető M. 4 (3), Szujó Zs. 3, Apró B. 2, Báder B. 2, Sisa R. 2, Szökrényes L. 2, Zvolenszki G. 2, Halupka D. 1, Lantos K., Turza R. – vezetőedző: Gulyás István

Nemzeti Kézilabda Akadémia: Csányi P., Vida R. (kapusok) – Csanálosi R. 11 (5), Sikler K. 5, Zakor Z. 4, Szabó L. 3, Benain A. 1, Faluba F. 1, Lendvai Sz. 1, Tóbiás A. 1, Deák Á., Dömötör R., Héjjas B., Juráskó M., Szabadi M., Varga B. – vezetőedző: Kopornyik Zsolt

Az eredmény alakulása: 3.p.: 0–2; 7.p.: 4–3; 10.p.: 4–5; 12.p.: 6–7; 21.p.: 9–7; 25.p.: 12–8; 35.p.: 17–16; 40.p.: 21–17; 45.p.: 26–22; 55.p.: 26–27

Hétméteresek: 3/3, illetve 5/5

Kiállítások: 12 perc, illetve 12 perc

Piros lap: Fenyő Jordán (Veszprém Handball Academy – 55.p. – harmadik kétperces kiállítást követően)

Kopornyik Zsolt: Először is szeretnék gratulálni a Veszprémnek. A csapatunk összeszedettebben, szervezettebben és motiváltabban kézilabdázott, mint az elmúlt héten, ennek nagyon örülök. Egy nagyon kiélezett mérkőzést játszottunk. Sajnos mostanában a sport a rosszabbik arcát mutatja felénk, tavaly volt öt egygólos győzelmünk, idén öt egygólos vereségnél járunk. Azt gondolom, tovább kell dolgoznunk, s minél több energiát kell belefektetnünk a munkába, hogy ez megtérüljön. Köszönjük az U16-os és serdülő csapataink szurkolását. Gratulálok a kisebb korosztályoknak, mi pedig dolgozunk tovább. A döntetlenre, úgy érzem rászolgáltunk volna, ennek ellenére gratulálok a hazaiaknak.

JÁTÉKOS SZEMEL

Zakor Zalán: A meccset fegyelmezetten és gyors játékkal kezdtük. Az első félidő második felében egy kisebb hullámvölgyön mentünk át, de nagy küzdelemmel és fontos gólokkal vissza tudtunk jönni a második félidőre. Néha pontatlanok voltunk, de nagyot küzdöttünk. Fájó pontokat vesztettünk, dolgozunk tovább!!

Sikler Kristóf Barnabás Nagyon elszántan érkeztünk a mérkőzésre és jól álltunk bele, így szoros volt az első húsz perc. Ezután az ellenfél ritmust váltott és el tudott lépni, de nagy küzdéssel fel tudtunk zárkózni. A végjátékban viszont ők voltak higgadtabbak, de nagyon kiélezett és kiváló mérkőzés volt.

Benain Alex Krisztián: A meccset fegyelmezetten, edzői részről jól kidolgozott játékkal játszottuk végig, de az első félidőben így is hátrányban voltunk. A második félidőben gyorsítottunk és pontosítottunk a játékunkon és ez azt eredményezte, hogy visszajöttunk. Sajnos a végén a másik csapat került ki győztesen.Gratulálok a csapatnak és az ellenfélnek is.

Csanálosi Richárd: A mai mérkőzést nagyon vártuk, hiszen az előző héten egy csúnya vereségbe futottunk bele. Jól is kezdtük a mérkőzést, de sajnos az első félidőben az ellenfél elment 2-3 góllal. A félidőben rendeztük a hibákat és nagyot küzdöttünk, ám a végén alul maradtunk! Gratulálok az ellenfél és a saját csapatomnak is. Megyünk tovább, hiszen jövő héten is fontos mérkőzésünk lesz, ahol otthon szeretnénk tartani a két pontot.

U18 I. osztály-Nyugat – 20. forduló

Veszprém Handball Academy – Nemzeti Kézilabda Akadémia 30–38 (12–19)

Veszprém, DEVM Közhasznú Alapítvány Sportcsarnok, 180 néző

Veszprém Handball Academy: Geri Á., Szentner A., Tari Zs. (kapusok) – Tóth B. 6, Dopjera A. 5 (3), Juhász-Tóth Z. 5, Iváncsik M. 4, Bovánovics B. 3, Elter D. 3 (1), Birnbauer Zs. 2, Czinczás B. 1, Harnóczi A. 1, Árkos Á., Bock Cs., Schmidt É. – vezetőedző: Ivo Díaz

Nemzeti Kézilabda Akadémia: Gulyás Sz., Konyicsák B. (kapusok) – Szladovics B. 6, Erdős Cs. 5, Lepir S. 5, Pál Sz. 4 (1), Bredák D. 3, Draskovics Va. 3, Hulló Á. 3, Tömöri D. 3, Kun B. 2, Ambrus Z. 1, Boldog B. 1, Császár Á. 1, Kollár B. 1, Hajzer D. – vezetőedző: Lehőcz Zoltán

Az eredmény alakulása: 7.p.: 5–5; 12.p.: 7–5; 18.p.: 7–10; 19.p.: 8–11; 26.p.: 8–15; 34.p.: 14–22; 37.p.: 14–26; 41.p.: 16–29; 47.p.: 21–31; 52.p.: 24–35; 57.p.: 27–35

Hétméteresek: 7/4, illetve 3/1

Kiállítások: 4 perc, illetve 12 perc

Piros lap: Tömöri Dávid (Nemzeti Kézilabda Akadémia – 36.p. – harmadik kétperces kiállítást követően)

U16 I. osztály – 20. forduló

Veszprém Handball Academy – Nemzeti Kézilabda Akadémia 35–28 (17–11)

Veszprém, DEVM Közhasznú Alapítvány Sportcsarnok, 100 néző

Vezette: Papp Richárd Csaba, Vandróczki Gábor

Veszprém Handball Academy: Bai R., Frenkl A. (kapusok) – Fehér D. 6 (2), Vers H. 5, Viczina M. 5, Vudi Á. 5 (4), Petrik N. 4, Schmidt Á. 3, Bóna B. 2, Harmat Z. 2, Solymosi R. 2, Szabó D. 1 – vezetőedző: Tombor Csaba

Nemzeti Kézilabda Akadémia: Barna M., Kádár A., Vermes L. (kapusok) – Puskás B. 6, Panyi I. 4, Ambrus M. 3 (1), Kanyó B. 3, Rácz-Kovács K. 3, Záray Z. 3, Házi I. 2, Kovács K. 1, Renner Z. 1, Szilágyi T. 1, Terjék K. 1, Ferencz V., Révai O. – vezetőedző: Gazdag Tibor

Hétméteresek: 7/6, illetve 3/1

Kiállítások: 10 perc, illetve 10 perc

Piros lap: Viczina Máté (Veszprém Handball Academy – 50.p. – harmadik kétperces kiállítást követően)

Gazdag Tibor: Negyven percig azt hittem rossz kispadon ülök, mert az ellenfél csinálta azt, amit a csapatomtól kértem, mi pedig az ellenkezőjét. Kevés volt a jó teljesítmény egy majdnem hibátlanul kézilabdázó ellenféllel szemben. Továbbra is dolgoznunk kell tovább!

Panyi Márk: Az első félidő első tíz percében jól kézilabdáztunk, azt csináltuk, amit szerettünk volna. A Veszprém jól tartotta az előnyét és nem tudtunk visszajönni a meccsbe. Még közel sincs vége a bajnokságnak, megyünk tovább, a következő meccsre készülünk és a hibáinkat kijavítva fogunk játszani. Gratulálok a csapatnak. Hajra NEKA!

Puskás Bálint: Sajnos rengeteg hibával játszottunk és ezért az ellenfél nagy előnyre tudott szert tenni és már csak az eredmény után tudtunk futni. Sajnos a különbséget nem tudtuk csökkenteni a második félidőben.

fotók: Farkas Anita