26

Volt tartása a csapatnak

2021. január 23, szombat 17:35 | Utánpótlás

Nagyszerűen küzdött a Boglári Akadémia-SZISE csapata a DVSC SCHAEFFLER elleni NB I-es mérkőzésen, melyen 37-29-es debreceni siker született. A hazaiak a félidőben hét góllal vezettek, de fiatal együttesünk a második félidőt egyetlen góllal elveszítve, remek hajrával zárta a találkozót. Bár a mieinken a szerdai Győr elleni meccs után látszott a fáradtság, egyetlen pillanatra sem adtuk fel, és hatvan percen keresztül méltó ellenfelei voltunk az esélyes Debrecennek.

K&H női kézilabda liga:

DVSC SCHAEFFLER - Boglári Akadémia-SZISE 37-29 (20-13)

Debrecen, játékvezetők: Rontó, Szanyi

DVSC SCHAEFFLER: Csapó K.,Giegerich J., Tóvizi P. 3, Vámosi P. 4, Sápi B., Vantara-Kelemen É. 3, Bordás R. 2, Csernyánszki L. 2, Bánfai K. 1, Kovács A. 7, Vámos P. 5, Sápi G. Petrus M., Panyi K. 1, Despotovic J. 4, Hornyák D. 5, – vezetőedző: Köstner Vilmos

Boglári Akadémia-SZISE: Magera N., Gercsó N., Szabó L., (kapusok), Mérai M. 1,Kajdon B. 3, Takó V. 2, Koronczai P. 7 (4), Farkas J., Faragó L. 1, Mlinkó Zs. 6, Monori O. 3, Juhász G. 1, Kukucska V., Kocsis B. 1, Bánhidi B. 1, - vezetőedző: ifj. Kiss Szilárd

Hétméteresek: 5/5, illetve 6/4

Kiállítások: 4, illetve 4 perc

Eredmény alakulása. 5. perc: 5-1, 11. perc 8-2, 16. perc 11-7, 19. perc 13-8, 25. perc 17-10, 34. perc 22-16, 40. perc: 26-20, 47. perc 30-22, 50. perc 33-23, 56. perc 34-28

Debreceni hétméteres-góllal kezdődött a mérkőzés, melyre a kiváló bejátszást kapó beállósunk, Kocsis Bettina válaszolt. A következő négy gólt azonban gyors egymásutánban, a hazaiak szerezték, így az 5. percben 5-1-es vezetésnél ifj. Kiss Szilárd máris időt kért. A folytatásban igyekeztünk tartani a lépést a piros mezesekkel, és két Koronczai hétméteressel, valamint négy Mlinkó Zsófi góllal a 19. percben 13-8-ra alakítottuk az eredményt. A DVSC a tőle megszokott gyors, dinamikus játékot mutatta be, és Kovács Anna, valamint Vámos Petra vezérletével egyre növelték az előnyt, de a mieink is egy-egy szép találattal vétették észre magukat, Takó Viktória, Bánhidi Barbara és Faragó Luca is eredményes volt, így a félidőben 20-13-as debreceni vezetésnél fordultak a csapatok.

Szünet után Koronczai Petra kétszer, Kajdon és Farkas pedig egyszer-egyszer talált be, így 24-17-re alakult az állás. Koronczai jó formában játszott, magabiztosan értékesítette negyedik hétméteresét, de akcióból is betalált, így a 40. percben hetedik góljával 26-20-ra feljöttünk. A következő percekben egyre inkább látszott a fáradtság a boglári fiatalokon, ami nem csoda, hiszen három nappal a Győr elleni találkozó után léptek ma újra pályára. A hibákat és a pontatlan játékunkat kihasználta a Debrecen, amely a 47. percben 30-22-re vezetett a rendkívül sportszerű meccsen. Monori Orsolya kétszer is betalált, majd Mlinkó után Juhász Gréta is megszerezte első gólját, ezzel 34-26-ra alakult az eredmény. A hajrában sem adtuk fel egy pillanatra sem, mozgósítottuk az utolsó tartalékainkat is, és újabb boglári gólokkal hatgólosra csökkent a hátrányunk négy perccel a vége előtt. A 37-29-es végeredmény azt mutatja, hogy volt tartás a csapatban és hatvan percen át küzdött a jóval rutinosabb ellenfél otthonában.

ifj. Kiss Szilárd: Szerencsére nekünk nem volt kihagyásunk, a Siófok és a Győr elleni meccsek után érkeztünk ide, a végeredményt előre tudjuk, az ahhoz vezető úton akarunk kellemetlenséget okozni az ellenfélnek. Ma is azt történt, mint az előző meccseinken, szakaszokban egész jól játszunk, főleg, amikor elkezdünk faultolni, akkor masszívabbakká válunk, ilyenkor a támadásunk is aktívabb. A célunk ugyanaz, mint év elején, hogy játsszanak a gyerekek.

Köstner Vilmos: Nagy bosszankodásra nem volt okom, sajnos magyar betegség, hogy amikor egy csapat érzi, hogy jobb a másiknál, visszakapcsol,ezek nem tudatos, inkább reflexszerű dolgok. Jól kezdtünk és dinamikusan játszottunk, de a védekezés nem NB I-es szintű volt. Húsz kapott gól alatti eredményt tűztem ki célul, de a 24 megállító fault elmarad egy átlagos élvonalbeli mérkőzéstől és mindent elmond.

Mlinkó Zsófia: Gratulálok a Debrecennek a győzelemhez. Bátran játszattunk, mert nem volt rajtunk nyomás, hiszen most sorozatban esélyesebb ellenfelekkel találkozunk, és a fejlődés a célunk. Van némi hiányérzetem, mert nagyon sok ziccert hagytunk ki, ez nem fér bele, ráadásul a megállító faultok száma is alacsony volt. Ebből a teljesítményből lehet építkezni, hogy a fontosabb meccseinken pontokat tudjunk szerezni.

fotó: dvsckezilabda.hu