20

Volt tartása a csapatnak Budakalászon

2021. szeptember 25, szombat 19:32 | Utánpótlás

A NEKA hatvan percen keresztül küzdött a rutinosabb, erősebb Budakalász játékosaival szemben, és bár a K&H kézilabda liga találkozón 30-28-as hazai siker született, Sótonyi László együttese emelt fővel hagyhatta el a pályát. Ahogy a vezetőedző a meccs utáni értékelésében kiemelte, volt tartása fiatal csapatának, a fiúk egymásért küzdöttek, amire építeni lehet a következő mérkőzéseken.

K&H férfi kézilabda liga – 3. forduló
Budakalász Kézilabda Zrt. – Nemzeti Kézilabda Akadémia 30–28 (17–12)

Budakalász, Budakalászi Sportcsarnok, 250 néző
Vezette: Bócz László, Wiedemann Viktor

Budakalász Kézilabda Zrt.: Djordjeszki – Varjú 2, I. Perisics 8, Schmid 4, Mikalin 3, Juric-Grgic 3, Holpert 4. Csere: Váczi D. (kapus), Dávid M., Tyiskov 2, Kiss B. 2, Kovács D., Sinkovits 2, Fórizs. Vezetőedző: Csoknyai István

Nemzeti Kézilabda Akadémia: Aleksza – Krakovszki Zs. 1, Dely 3, Kovács G. 6 (1), Papp T. 3, Stranigg 5, Sisa 2. Csere: Palasics (kapus), Tárnoki, Mikita, Bendicsek 1, Temesvári 1, Simotics 2, Szeitl, Kiss A. 3, Krakovszki B. 1. Vezetőedző: Sótonyi László

Az eredmény alakulása:
4.p.: 4–1; 12.p.: 6–2; 19.p.: 11–4; 25.p.: 15–8; 35.p.: 19–13; 41.p.: 21–17; 46.p.: 24–20; 52.p.: 26–23; 56.p.: 30–25

Hétméteresek: –, illetve 3/1
Kiállítások: 10 perc, illetve 6 perc

A Budakalász szerezte az első gólt, de Kovács Gergő gyorsan egyenlített, ám ezt követően újabb három hazai találat született. Akadozott a támadójátékunk, ezért Sótonyi László 4-1-nél időt kért, és mivel az ellenfél kapusai továbbra is jó formában védtek, nem csökkent a különbség. Papp Tamás nagyszerűen fordult le védőjéről és a 12. percben megszerezte második gólunkat, ezzel négygólos lett a különbség. (6-2)

A folytatásban Sisa Erhard és Dely Márton is eredményes volt, a másik oldalon viszont a budakalásziak rendre megtalálták az utat a kapunkig, így a 17. percben 10-4 volt az állás. Krakovszki Zsolt szépségdíjas góljára gyorsan jött a válasz, 12-5-nél pedig a második időkérésünk is. Kovács Gergő szép betörés után volt eredményes, majd Stranigg János is betalált, a hazaiak átlövései ellen azonban tehetetlenek voltunk (14-7). Simotics Mátyás és egy szép akció végén Dely is betalált, majd Palasics Kristóf védése után újabb Stranigg-gól következett, 15-10-es állásnál pedig időt kért a Budakalász. A félidő utolsó perceiben Simotics szép gólt szerzett beállóból, így 17-12-vel zárult az első 30 perc.

Szünet után jól kezdtük a második félidőt, Kovács Gergő két gólt lőtt, és remek gólpasszt adott  Kiss Axelnek, és miután Palasics is több labdát fogott, 19-15-re feljöttünk. Erőn felüli harcosságra volt szükség a fizikálisan jóval erősebb budakalásziak ellen, a rettentő kemény védőfalban nehéz dolguk volt a boglári fiataloknak, akik bátran vállalták a párharcokat. Kovács Gergő találatával 21-17-re módosult az állás, a hazai időkérés után azonban két fehérmezes gól következett. Stranigg János egymás után háromszor is eredményes volt, így 24-20-nál közelebb jöttünk a 46. percben. Csoknyai István az utolsó tíz percben visszaküldte a pályára az első sort, de az 53. percben Papp Tamás indulásból 26-23-ra alakította az állást, de az ellenfél kétszer is betalált, így hamar visszaállt az ötgólos különbség.

A hajrában Kiss Axel kétszer is betalált, ezzel megint háromgólosra csökkent a különbség az 58. percben. A mieinknek végig volt tartása, és hatvan percen keresztül küzdöttek a rutinosabb ellenfél otthonában.

Edzői értékelések:

Csoknyai István: A saját csapatom mellett az ellenfélnek is gratulálok, jó iramú, kemény mérkőzést vívtunk egymással. Az első félidőben az történt, amit elterveztünk, jó kapusteljesítményünk volt, de a hatos zónánál megtorpantunk. Többször is vezettünk több góllal, de érződött, hogy a fiatalok ott loholtak a nyakunkon, koncentrálnunk kellett, és jól lehoztuk a végjátékot. Hosszú út áll még előttünk, vannak jó jelek, de még messze vagyunk attól, ami a célunk.

Sótonyi László: Gratulálok a Budakalásznak, tudtuk, hogy egy jó csapat otthonába jövünk, ők végig tudták játszani a játékukat. Tanulságos meccsen vagyunk túl, számunkra mindig az a legfontosabb, hogy lépjünk előre, hiszen nekünk szoknunk kell az élvonal légkörét, ez az első 20 percben látszódott is. Nagyobb, erősebb, agresszívebb védőkkel találkoztunk, amit edzésen nem tudunk gyakorolni, de büszke vagyok arra, hogy volt tartása a csapatnak és vállalható végeredménnyel zártunk. Jó volt látni, ahogy a fiúk küzdenek, hajtanak egymásért az utolsó pillanatig, erre a jövőben is építeni lehet.

Kovács Gergő: Úgy gondolom, hogy nem engedhetjük meg magunknak, hogy úgy játsszunk, ahogy ma az első 20 percben, ezzel az NB I-ben nem lehet meccset nyerni. Annak viszont örülök, hogy hétgólos hátrányból fel tudtunk állni, ebből kell erőt merítenünk.

fotó: Cseh Péter