2024. október 08, kedd 14:39 | Oktatás, képzés
A kollégiumi nevelőmunka és tanulmányi foglalkozások számokban a 2023/2024 tanév során:
Az értettségire való felkészítő foglalkozások a tanév során folyamatosak voltak, számuk elérte 112 órát, a vizsgált időszakot tekintve: 59 óra.
A kollégium eredményes tanévet tudhat magáénak, a diákjaik, (20 fő) sikeres érettségi vizsgát tettek, közülük jópáran kiemelkedő eredményt értek el.
Az érettségizőkből 17 fő sikeres felvételt nyert felsőoktatási intézménybe.
Tanulást támogató foglalkozások száma: 4400 óra
Tanulást támogató órák száma: 2640 óra
Ebből:
- fejlesztő, felzárkóztató foglalkozás: 888 óra
- tanulást, iskolai felkészülést segítő foglalkozás: 936 óra
- tehetséggondozás: 480 óra
- egyéni foglalkozás: 336 óra valósult meg
Pedagógiai munka során figyelembe veszik a tanulók előzetes tudását, életkori sajátosságait, családi hátterét, neveltségét és a környezet lehetőségeit. A tehetséges tanulóknak biztosítják a tovább fejlődés lehetőségét.
Minőségi munkaerő, szakos ellátottság sikeresen megvalósult. a tanulást támogató foglalkozások (tehetséggondozás, korrekciós foglalkozás, (emelt szintű) érettségire, nyelvvizsgára, középiskolai központi felvételire való felkészítés) sikeres teljesítéséhez.
o Pl. a matematika szak iránti kiemelt igény miatt a teljes munkaidőben foglalkoztatott kolléga mellett részmunkaidőben foglalkoztatott pedagógus alkalmazása. További szakos ellátottság: angol, olasz és német nyelv, magyar, történelem, fizika, biológia, földrajz, gyógypedagógia, művészet (rajz és vizuális kultúra) biztosítva volt.
o A kollégium szervez vonzó, tanórán kívüli programokat a gyermekek számára. A programok megvalósítása (éves munkaterv szerint megtörtént).
A kollégiumban hat szakköri foglalkozás működik. Ebből kettő kulturális ismereteket nyújtó foglalkozás, kettő életvitelhez, gasztronómiához köthető foglalkozás, és van egy kreativitást célzó kézműves foglalkozás és egy spotköri foglalkozás.
Közösség fejlesztését, szabadidő helyes eltöltését szolgáló foglalkozások száma 2023/2024 tanév során: 360 óra
A vizsgált időszakra kivetítve: 216 óra
A személyiségfejlesztés direkt formában valósul meg a (foglalkozások) alkalmainak tudatos, sikeres, optimális beillesztése során
A kollégiumban a diákok számára élhető, biztonságos, segítő, támogató környezetet biztosítanak. A kollégium tanulói számára biztosítja életkori sajátosságainak megfelelő lakhatási, bentlakási, tanulási és szabadidő-eltöltési feltételeket, a megfelelő színvonalú egészségügyi ellátórendszert megteremti.
A fejlesztési irányok feltérképezése megtörtént → új cél megfogalmazása, jelzése a létesítményigazgatóság felé: pl. elektromos rollertároló kiépítésének igénye. → strandkézilabdapálya stb.
Diákönkormányzat javaslatainak figyelembevételével
A meglévő eszközállomány célirányos bővítése folyamatos - tárgyi feltételek biztosítása minden igényt kiszolgált – eszközbeszerzések (pl. teakonyhai eszközök, írószerek beszerzése, ünnepi dekoráció stb.)
A nevelőtanárok rendszeresen tájékozódnak a szaktárgyakra és a pedagógia tudományára vonatkozó legújabb eredményekről, azokat a mindennapi munkájuk során alkalmazzák. A mai kornak megfelelő oktatási elvek alkalmazása, modern oktatási eszközök mindennapi alkalmazása megvalósult.
Pályázatban való aktív részvétel (IKT-eszközök, személyi számítógépek). - a digitális eszközpark frissítése, folyamatos, szakszerű nyomon követése tanulás támogatása céljából.