
2023. április 04, kedd 20:47 | Utánpótlás

A 12 fős csapat a délelőtti programban a NEKA erőnléti koncepcióját ismerhették meg dr. Rácz Levente vezető erőnléti edző előadásában, majd az állás-járás analizáló eszköz, valamint a dinamometer alkalmazásáról kaptak képet Bárándy Edina és Rusvai László révén.
A diákok később a férfi NB I-es csapat erőnléti edzésén hospitáltak, itt Huszár Dániel erőnléti edző adott információkat az elvégzett feladatokról, az edzéstervezés legfontosabb kritériumairól. Sümegi Tekla és Fülöp Benjámin humánkineziológusa a monitoring és a Vald rendszereket ismertette, délután pedig a gyakorlatban is megnézhették a hallgatók a Catapult, illetve a Kinexon eszközök működését a NEKA csapatainak kézilabdaedzésén.
Langmár Gergely, a NEKA Sporttudományos és Egészségügyi csoportvezetője az akadémia rehabilitációs részlegén is végigvezette a hallgatókat, betekintést nyerve például a gyógytornászok munkájába.
A csapatot kísérő dr. Matlák János szerint ezek a látogatások mindig pozitív és inspiráló élményeket nyújtanak a Testnevelési Egyetem diákjainak.
„Nagy előny, hogy a különböző kurzusokon tanult elméleti anyagot a hallgatók egy komplex rendszerben működve láthatják, a különböző szakterületek és szakemberek együttműködése mellett. Az is szemléletes, hogy ilyen látogatások során igazi sportolók felkészítése vagy edzése közben figyelhetik a méréseket. Nem először vagyunk a Nemzeti Kézilabda Akadémián és a visszajelzések mindig pozitívak, hiszen a fiatalok értékelik a gyakorlat-orientált tapasztalatszerzést. Motiváló lehet számukra az akadémián kivételes körülmények között dolgozó humánkineziológusok példája, láthatják, ők hogyan állják meg a helyüket, hogyan dolgoznak azok, akik évekkel ezelőtt ugyanezen a szakon végeztek” – mondta el dr. Matlák János, a Testnevelési Egyetem humánkineziológiai tanszékének adjunktusa.