25

Innováció és egyéniség

2019. október 02, szerda 19:58 | Tudományos háttér

A Testnevelési Egyetemen rendezett, kétnapos III. Sport és Innováció elnevezésű nemzetközi konferencián a NEKA ügyvezetőjén, Mocsai Tamáson kívül Szabó András László, a sporttudományos és egészségügyi csoport vezetője, valamint Soós Ivett humánkineziológus is a meghívott előadók között szerepelt.

Szakembereink a Nemzeti Kézilabda Akadémián folyó magas színvonalú és újszerű munkát mutatták be az érdeklődőknek, akik szép számban voltak kíváncsiak az előadásra.

„Olyan légkört és lehetőséget szeretnénk teremteni akadémistáink számára, amelyben filozófiánk, a »teljes embert nevelünk«eszméje maradéktalanul megvalósulhat. Nem kívánunk gátakat szabni a tehetségnek és az egyéniségnek, miközben konkrét rendszert kínálunk ahhoz, hogy játékosaink maximálisan kiteljesíthessék önmagukat” – vezette be a Nemzeti Kézilabda Akadémiát bemutató blokk első előadásának hallgatóit a Balatonbogláron folyó munka bemutatásába Mocsai Tamás. Az egyéniségek fejlesztése kapcsán elmondta, hogy az elmúlt hat év nagyszerű eredményei ellenére, a hosszú távú képzés fontosabb a bajnoki címek számánál. A NEKA ügyvezetője ugyanakkor azt sem titkolta, hogy a nemzetközi konferencián való részvételt éppen az akadémia innovatív mivolta indokolja leginkább, amelyben a szellemiségen és a szakmai hozzáértésen túl a sporttudományos háttér és eszközpark is nagy szerepet játszik.

Szabó András László ezekhez a gondolatokhoz kapcsolódva az erőnléti képzésről és az azzal szorosan összefonódó egészségügyi szekció felépítéséről és működéséről beszélt, míg Soós Ivett a különböző mérések fontosságáról és azok rendszeréről tartott beszámolót.

„Végtelenül motiváló számunkra is, hogy egy olyan innovatív rendszerben dolgozhatunk, mint a NEKA. Sok helyen dolgoztam Magyarországon és a határokon túl, így bátran kijelenthetem, hogy az ittenihez hasonló körülményekkel ritkán találkozhattam – jelentette ki Szabó András László, mielőtt az előadás hallgatóinak bemutatta volna a Nemzeti Kézilabda Akadémia teljesítményfokozó rendszerét.

Az előadásokat követően a NEKA szakemberei válaszoltak a résztvevők kérdéseire. A konferencia második napján Szücs Martin erőnléti edző az élsport szolgálatába állított edzésdiagnosztikáról szóló műhelybeszélgetésen osztotta meg a korosztályos Európa-bajnokságon szerzett tapasztalatait és az azokból levont tudományos következtetéseket.

< vissza